Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] GTI - rozmiar felgi a osiągi

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

[N14] GTI - rozmiar felgi a osiągi

Post autor: Jarzyn » 2010-09-28, 12:55

Witam, chciałem napisać to w jednym temacie razem z oponami zimowymi, ale stwierdziłem, że są to zupełnie inne kwestie i byłby bałagan.

Więc pytanie jest takie: jaki będzie najbardziej optymalny rozmiar felgi do Sunny GTI jeśli chodzi o osiągi?

Wiadomo, że ważne jest aby felga była lekka, czyli kwestię wagi pomijam. (aczkolwiek wiadomo, że 16'' będzie ważyć więcej niż 15'')
Pomijam też kwestię większych hebli, do których musimy dać 16'', komfort też pomijam.

Teraz jeśli chodzi o rozmiar, a co za tym idzie również profil opony, to zawsze wydawało mi się, że lepsza byłaby felga większa, czyli w tym wypadku 16'', bo do niej mamy oponę o niższym profilu, czyli mniej się buja i ugina w zakrętach.
Natomiast na forum ostatnio w kilku miejscach wyczytałem opinie (m.in. Coobcia), że felgi 16'' mu zwalniają auto.


Więc jak to jest tak naprawdę?



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-12-01, 14:40

W 1.6 mam 15 cali i jest w miarę okej nie ma dużej różnicy między stallusami 14" :)

Choć nie powiem, kusi 17", bo niektóre bardzo fajnie wyglądają w sunnym, ale jak na 90KM to za duża/ciężka ;)

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-12-01, 17:52

Ja na 15" 7J w szerokości mam 195/50 i pasuje. Jeszcze bez gleby, ale jak pójdzie niżej, to też mam nadzieję, że będzie grało i hulało :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi, Opony i Nakrętki”