Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12] 215/45 R17 łańcuchy śniegowe - czy można używać?

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

vito84
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-03, 20:54
Lokalizacja: Polska

[P12] 215/45 R17 łańcuchy śniegowe - czy można używać?

Post autor: vito84 » 2013-12-29, 15:33

Witam

Mam problem ze znalezieniem odpowiednich łańcuchów do mojej Primerki P12 2.2 dCi 2005r Hatchback.
Posiadam niestandardowe wg. producenta opony zimowe. Mam opony zimowe 215/45 R17 (Falkeny). Producent przewiduje 215/50 R17 i niestety przy tym rozmiarze nie wolno stosować łańcuchów. Pisałem już do kilku sklepów i podawali mi różne opcje z zastrzeżeniem, że mogę kupić łańcuchy ale na własną odpowiedzialność bo nie wiadomo czy nie uszkodzą jakiś części np. ABS. Niestety nie mam możliwości podjechać i przymierzyć w Polsce bo jestem w delegacji w Austrii na bardzo odległej wiosce. Stąd moje pytanie czy ktoś miał lub ma doświadczenie z tak niskim profilem opony używanym w P12. Oczywiście wymiana opon nie wchodzi w grę bo mam je dopiero II sezon. W Austrii posiadanie łańcuchów jest wymagane bo na moich trasach dojazdowych jest ustawionych mnóstwo znaków o nakazie zakładania łańcuchów. Szukam łańcuchów renomowanych firma jak Pewag lub Thule.

Na wielu opakowaniach widziałem, że łańcuchy są na ten rozmiar opon ale co z ich użytkowaniem tj. czy podczas jazdy nie urwą mi czegoś?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-12-29, 15:39

vito84 pewnie chodzi o szerokość, bo wysokość nie ma znaczenia w tym momencie. Sprawdz ile masz luzu między plastikowym nadkolem a oponą na max skręcie w obie strony.

Znalazłem na allegro: http://allegro.pl/lancuchy-sniegowe-kn- ... 07170.html i poszerzają niby tylko o 9 mm, więc powinno być spoko

vito84
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-03, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: vito84 » 2013-12-29, 16:02

miałoby to sens bo we wszystkich rozmiarach poniżej 205 włącznie można używać łańcuchów. Zbadam ile mam tam miejsca.
Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi, Opony i Nakrętki”