Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Opony letnie 175/65R14 do Almery N15 sedan

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

romanzsd
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-08-22, 23:05
Lokalizacja: ZSD

Opony letnie 175/65R14 do Almery N15 sedan

Post autor: romanzsd » 2012-08-22, 23:29

Witam

Ostatnio na przedniej oponie pojawił mi się guz (Goodyear GT3 z 2004r.) więc postanowiłem wymienić opony letnie na przodzie chociaż mają jeszcze 6mm bieżnika.

Byłem u miejscowych wulkanizatorów i posiadają lub na zamówienie:

(ceny za sztukę z montażem)

Matador - 200 zł
Diplomat T - 160 zł
Riken 2 - 152 zł
Barum Brillantis 2 - 190 zł

W bardziej odległym punkcie (20 km) zaproponwali:

Fulda Ecocontrol - 220 zł
Uniroyal (nie wiem jaki model) - 200 zł
Nexen - 176 zł

Zależy mi głównie na dobrym prowadzeniu na suchym i mokrym. Cisza jest drugorzędna (chociaż dobrze by było aby były ciche), a ścieralność to już trzeciorzędna sprawa gdyż jak latem zrobię 5 tys. to będzie szczyt, a opona prędzej popęka ze starości niż się zetrze.

Nie są to jakieś markowe opony, poza tym jest już koniec sezonu letniego i ciężko coś dostać, na necie boję się kupować bo stare wysyłają. Chyba że polecicie jakiś dobry sklep internetowy lub kogoś na allegro bo ja jeszcze nie kupowałem opon przez neta

Wracając do opon, po przeczytaniu opinii odrzucam Matador, Diplomat. Riken niby ma dobre opinie ale nie jestem przekonany, podobnie Nexen. Odrzucam także Fuldę. Nie wiem jak Uniroyal, może to Rainexpert, może nie. Ponoć są miękkie i można łatwo uszkodzić bok opony (a za dobrym kierowcą nie jestem i mogę gdzieś dziabnąć w krawężnik hehe). Nie wiem jak te Barumy. Ci co mają chwalą, ale ci cp ich nie mają odnoszą się na ich temat tak, jakby to były za przeproszeniem Kormorany :D

Więc co radzicie? Muszę szybko się zdecydować, ponieważ sezon się kończy, a czeka mnie jeszcze kilka ważnych wyjazdów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2012-08-23, 11:56

barumy to opony które prędzej popękają niż się zedrą i chyba Dębica jest od nich lepsza :)

uniroyal lub michelin sa dobre
Fulda mam i nie narzekam :)
Dark Shadow

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2012-08-24, 05:51

Barum Brilantis miały dwie osoby, które znam i obydwie stwierdziły, że przy wilgotnej nawierzchni te opony w ogóle nie kleją do asfaltu.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2012-08-24, 08:03

smeru pisze:Barum Brilantis miały dwie osoby, które znam i obydwie stwierdziły, że przy wilgotnej nawierzchni te opony w ogóle nie kleją do asfaltu.
Ostatnio kupowałem oponki dla znajomej to też je miałem do wyboru, ale wziąłem sprawdzone RainExperty... Niby trochę droższe, ale przekonałem ją, że na oponach nie ma co przesadnie oszczędzać. Brat i kolega z pracy jeżdżą właśnie na Uniroyal RainExpert też i obaj są bardzo zadowoleni.
pozdr. Kamil

romanzsd
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-08-22, 23:05
Lokalizacja: ZSD

Post autor: romanzsd » 2012-08-29, 21:36

Witam.

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale zamawiałem oponki i nie chciałem zapeszyć. Byłem w Koszalinie i kupiłem 2 sztuki Dunlop SP Streetresponse po 210zł/sztuka nie licząc kosztów paliwa. Zobaczymy jak będą się sprawowały.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Stare opony zostawiłem w serwisie ponieważ jedna miałą guza i to dosyć sporego, a i były stare (2004r.) więc utylizacja :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi, Opony i Nakrętki”