Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Almera GTi wydech przelotowy 2,5"- zwężenie na końcu??

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon

borewicz
wiem o czym pisze
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-25, 16:09
Lokalizacja: KRK

Almera GTi wydech przelotowy 2,5"- zwężenie na końcu??

Post autor: borewicz » 2012-02-02, 22:55

Mam zagwozdkę z budową wydechu do almery gti, po lekturze forum decyzja padła na przelot z nierdzewki na 2,5" z wywalonym katem, przelotowym środkowym na 2,5" oraz twin loopem na końcu.

Tłumiki miały być od rm motors, jest mały zonk twin loop, ten którego mi zaproponowali będzie miał wejście na 2,5", ale reszta rury razem z tym co się zawija wokół puszki będzie na 2" (za przerobienie tego na 2,5" zawołali chorą kasę, dlatego takiej opcji nie rozważam). Mam problem czy takie rozwiązanie będzie ok. Jakie skutki będzie miało zwężenie z 2,5" na 2" na samym końcu układu, gdzieś czytałem że powinno to mieć korzystny wpływ ale mowa była o zejściu z 2,5" na 2,25", tu będzie więcej bo do 2". Jak to będzie z nissanowym SR20DEH?

Alternatywą jest twin loop OBX, tu jest cały czas 2,5", ale to z kolei ebayowy tłumik, różnie oceniany na zagranicznych forach (wizualnie fajniejszy, wykonanie i spawy ok ale z jakością samego materiału różnie bywa).

Generalnie układ ma być maksymalnie cichy, zastanawiam się też czy nie wstawić drugiego tłumików przelotowych, lub jakiegoś substytutu katalizatora. Pomysł z twin loopem wyszedł od tego, że taki tłumik ponoć jest najcichszym przelotowym, a sam design zajebiście do mnie trafia.

Awatar użytkownika
Ali-En
fanatyk nissana
Posty: 374
Rejestracja: 2010-01-25, 21:57
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Ali-En » 2012-02-02, 23:14

Jezu, tyle razy już wklejałem tą ofertę....
http://www.jdm-option.pl/forum/viewtopic.php?t=10206

Tu Ci zrobią twin loopa dobrej jakości na taki wymiar jaki Cię będzie interesował.
N14 GTI NEO VVL
Obrazek

borewicz
wiem o czym pisze
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-25, 16:09
Lokalizacja: KRK

Post autor: borewicz » 2012-02-02, 23:38

Widziałem ofertę mtech ale ta jajowata pucha mi nie pasuje odrzucilem ich na samym początku ale może warto to przemyśleć raz jeszcze. Chodzi mi bardziej o wadze doświadczenia czy takie zwężenie będzie ok

Awatar użytkownika
Ali-En
fanatyk nissana
Posty: 374
Rejestracja: 2010-01-25, 21:57
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Ali-En » 2012-02-02, 23:40

Wg mnie nie będzie to dobre.
N14 GTI NEO VVL
Obrazek

zwojak
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2010-07-08, 10:41
Lokalizacja: boguslawice

Post autor: zwojak » 2012-03-21, 22:56

dopręży wydech i tyle. A nie prościej trochę obejść ten temat i zamówić puszkę u jakiegoś customowca z dwoma pełnymi przelotami na 2,5cal. Kupić 4 kolanka i kawałek rury 2,5cal i dać do pospawania? Przecie twin loop to nie jest jakaś technologia kosmiczna
nissan tu nissan tam almere mam
GTI
dolot custom
wydech Proex
zawieszenie ?????
felgi BBS
audio - a po co?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”