Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Sterownik skrzyni

Moderator: azorek

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Sterownik skrzyni

Post autor: Pulsar » 2016-10-28, 15:00

Dzień dobry , mam dalej problem ze skrzynią w Z50 auto w serwisie od 2 tygodni podobno uszkodzeniu uległ sterownik skrzyni , mam pytanie czy i gdzie można to naprawić , czy od razu kupić z alleg... czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czy po zakupie sterownika za kilka tyś okaże się że to nie to samochodzik nie ma jeszcze przejechane 120tyś .Poproszę o pomoc temat pilny .

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2016-11-19, 02:40

Podłączali go pod komputer diagnostyczny ?
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

karol02
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-19, 12:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: karol02 » 2016-11-21, 20:05

Dzień dobry,
Mam podobny problem jak Pulsar. Czy udało Ci się go rozwiązać?

W moim Murano wyglądało to tak: żona rozładowała akumulator nie wyłączając ogrzewania siedzeń, ktoś podłączył kable i uruchomił auto. Od tego momentu skrzynia pracuje w trybie awaryjnym i nie wyświetlają się na wskaźniku pozycje P i N. Błędy w sterowniku skrzyni to:
P0840 - TRANSMISSION FLUID PRESSURE SENSOR A CIRCUIT (SEC
PRESSURE SENSOR)

P0845 -TRANSMISSION FLUID PRESSURE SENSOR B CIRCUIT (PRI PRESSURE
SENSOR)

P1715- INPUT SPEED SENSOR CIRCUIT (PRI SPEED SENSOR)

Pomiary przewidziane w instrukcji wykazały:

1. dla błędu P0840 (czujnik ciśnienia oleju A) - zasilanie ok, brak otwartych obwodów. Na pracującym silniku w pozycji N wskazanie to 5V, a powinno być 0,8-1,0 V

2. dla błędu P0845 (czujnik ciśnienia oleju B) - zasilanie ok, brak otwartych obwodów. Na pracującym silniku w pozycji N wskazanie to 5V, a powinno być 0,7-3,5 V

3. dla błędu p1715 (czujnik prędkości koła pasowego) - błąd zarejestrowany przez ECU na podstawie danych z modułu skrzyni TCM, zasilanie czujnika ok, wskazań nie mam czym sprawdzić, lecz wydaje się, że może być spowodowany 2-ma błędami opisanymi powyżej.

Dodatkowo, podczas pomiarów wyjściowych z TCM wykryłem jeszcze jedną anomalię. Na pinie odpowiadającym za sygnał wychodzący do przekaźnika rozrusznika w pozycji P i N powinno być 12V i tak jest, natomiast w pozostałych pozycjach lewarka powinno być 0V, natomiast u mnie jest 5V.

Pomiary sygnałów wejściowych do TCM z lewarka zgadzają się z instrukcją. Wszystko to co opisałem wygląda mi na awarię modułu TCM.

Jakie jest wasze zdanie - będę wdzięczny za podpowiedzi.

[ Dodano: 2016-11-24, 14:24 ]
Dzień dobry,

Mam mały postęp z moim problemem, chciałbym się podzielić wiedzą w tym zakresie.

A więc wychodzi na to, że w moim przypadku na pewno mam uszkodzony moduł skrzyni TCM (za schowkiem po prawej stronie obok ECU). Udało mi się znaleźć kontakt do człowieka w Warszawie, który posiada interfejs Consult II. Skasował mi błędy w sterowniku skrzyni i pomógł znaleźć przyczynę.

Jak pisałem, u mnie nie wyświetla się w zegarach pozycja P i N. Po podłączeniu drugiego modułu TCM ( z innymi numerami), bez odpalania silnika od razu zaczęły wyświetlać się pozycje P i N na wyświetlaczu. Więc na pewno mam ujaranego TCM-a - prawdopodobnie na skutek nieprawidłowego podłączenia kabli rozruchowych. TCM został zamówiony. Czy to jedyny spalony element - tego nie wiem.
Potwierdzę jak wymienię TCM. Jeśli ktoś ma podobny przypadek, służę pomocą i kontaktem.

I pamiętajcie - nauczcie swoje żony / kobiety podłączać kable rozruchowe ;-)

Pozdrawiam,

Karol W

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Post autor: Pulsar » 2016-11-28, 13:50

Jakieś wieści ??

karol02
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-19, 12:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: karol02 » 2016-11-28, 14:35

Witam Forumowiczów,

Mój problem został rozwiązany, tj. jak już pisałem, przyczyną był spalony / uszkodzony moduł TCM sterujący skrzynią. Po podłączeniu drugiego moduły (niestety z innym numerem części) wszystko wróciło do normy. Samochód jeździ jak należy. Jeśli ktoś ma podobny problem to proszę zacząć od pomiarów sygnałów IN / OUT TCM-a. Wartości poszczególnych pinów opisane są w repair manual. A jeśli ktoś ma możliwość podmiany tego modułu np. od kolegi - to proszę śmiało próbować - nić nie powinno się spalić/stać.

Jedyna czego nie wiem, to to czy przesłano mi moduł od wersji USA. Mało jeździłem w trybie Sport na poprzednim module i nie pamiętam jak to jeździło. Teraz przy ok 3 tys. obr. w trybie Sport mam ok 60-70 km/h. Jak jest w waszych wersja USA?

Pozdrawiam,
Karol W

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Post autor: Pulsar » 2016-11-29, 10:41

Witam , mam jeszcze pytanie czy moduł który wymieniłeś , to ten za schowkiem po prawej stronie rozpinałeś ako podczas podmiany ?

karol02
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-19, 12:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: karol02 » 2016-11-29, 11:23

Witam,

Tak, wymieniłem ten moduł znajdujący się za schowkiem pasażera. Znajduje się po prawej stronie dmuchawy. Pierwszy od dmuchawy jest sterownik silnika ECU, a drugi to TCM. Ja musiałem wykręcić najpierw ECU aby się do niego dostać. TCM jest przykręcony na 2 śrubki wchodzą do niego 2 wtyczki (siwa i biała). Przed podmianą możesz odpiąć masę żeby było bezpieczniej.

Pozdrawiam,
Karol W

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Post autor: Pulsar » 2016-11-29, 15:41

Dziękuje za odp. mam jeszcze pytanko czy orientujesz się jaki nr mam szukać na sterowniku do Murańca 07 wersja USA ?
I potrzebował bym jeszcze informację bo mam do wymiany zwijak poduszki a one podobno są różne jaki pasuje do tego rocznika wersja SL . POZDRAWIAM

[ Dodano: 2016-12-22, 15:34 ]
Witam mój MU jeździ jak ta lala , pomogły wcześniejsze posty !!!!! Wymieniłem kompa za 100pln i samochodzik śmiga jak nowy , dziękuję koledze za pomoc !!!

greg77
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-11, 18:54
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: greg77 » 2017-01-09, 20:32

karol02, Witam! Chciałbym porozmawiać na temat usterki w twoim Murano. Proszę o kontakt pod numerem 514 593 459. Ewentualnie napisz wiadomość kiedy miałbyś chwilkę to oddzwonie. Z góry wielkie dzięki. Grzegorz Galasz

Michalmurano
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-17, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Michalmurano » 2017-01-17, 13:33

Część mam taki sa m problem czyli nie pokazuje p i n i dodatkowo jak jest zimny nie zmienia biegu powyżej 3 a później 4 5 6 zmienia przy wysokich obrotach i pali dużo znasz rozwiązanie i podaj prisE telefon do mechanika i jaki mniej więcej koszt przy okazji nie załącza napędu na 4x4 choć na wyświetlaczu pokazuje proszę o pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”