Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Z50] MURANO Falujace obroty

Moderator: azorek

Tomraj7
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-03, 14:57
Lokalizacja: Europa

[Z50] MURANO Falujace obroty

Post autor: Tomraj7 » 2014-08-29, 06:18

Witam.

Jestem właścicielem auta nissan murano rocznik 2005 4x4 z silnikiem 3.5l v6 i skrzynią cvt. Powyzej 100km/h jadac ta sama predkoscia obroty faluja jak I rowniez mam nieustanne wrażenie, że skrzynia nie nadąża za silnikiem. Mianowicie, gdy rozpoczynam wyprzedzanie i dodaję mocnej gazu to auto jedzie ale jakoś tak niechętnie, ale wystarczy, że odpuszczę na chwilkę, skrzynia tak jakby ustawiała się na wyższe przełożenie i wtedy samochód katapultuje. O ile mi wiadomo skrzynia biegów jest sterowana ciśnieniem oleju, więc pewnie steruje nią komputer. Czy jest możliwość zmiany oprogramowania skrzyni ? Zastanawiałem się nad kupnem "nissan consult 3 plus" wraz z interfejsem. Jest to koszt koło 1300zł. Cy ten program, wraz z interfejsem da mi możliwość zmiany ustawień skrzyni? Czy jest dostępne jakieś demo tego programu, by móc zobaczyć jego opcje ? Może jest też możliwość modyfikacji jej ustawień przez przeflashowanie samego komputera ? Drugie pytanko to czy ktoś kombinował coś z ECU Master DET3 w muraniaku ? Daje to możliwość konfiguracji jedynie map silnika, czy także skrzyni i napędów ?
Tomix

Salvelinus
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-26, 07:38
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Salvelinus » 2014-08-29, 06:49

U mnie jest tak samo. Taka sytuacja nie zdarza się gdy się jedzie na "triptronicu" czy jak to się nazywa, biegi góra dół, wtedy ciągnie jak szalony

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2014-08-29, 06:51

Tomraj7 pewnie masz uszkodzone elektrozawory w skrzyni. Niestety te skrzynie tak mają. Wymiana elektrozaworów to koszt ok 1500-2500 pln

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”