Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Z51] Pęknięty tłok (po wymianie pierścieni) 3,5 B+Gaz

Moderator: azorek

Andrzej506
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-21, 14:36
Lokalizacja: Lublin

[Z51] Pęknięty tłok (po wymianie pierścieni) 3,5 B+Gaz

Post autor: Andrzej506 » 2016-10-04, 21:57

Koledzy potrzebuje rady. Po remoncie silnika i wymianie pierścieni (orginał) auto pożerało ogromne ilości oleju ok.1,5 litra na 600-700km mechanik mówił by pojeździc 3-4 tys. to się ułoży wszystko. Po przejechaniu owych kilometrów nie nastąpiła poprawa i auto poszło do poprawki. Okazało się że pękł tłok (ukruszył się rant między kanalikami które doprowadzają olej). Teraz mechanik wymyśla żeby wszystkie tłoki wymienic, bo jak jeden pękł to nie daje gwarancji że kolejne tłoki nie pójdą w jego ślady. Firma która zajmuje się szlifem tulei również oglądała, niby wzrokowo wszystko w porządku.
Mechanik zarzeka się że nic przy poprzednim montażu nie popsuł ale kto się przyzna.
Co radzicie?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 508
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-10-05, 07:51

Z takich dłubanek niczego dobrego nie będzie, dla mnie każda ingerencja w nowoczesny silnik kończy się na poziomie głowicy. Ja bym odżałował 4 tysie, i kupił następny słupek, a to za dwa odsprzedał innym rzeźbiarzom .

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2016-10-05, 10:56

Dokładnie. Ktoś nie umiał zrobić tak jak być powinno i teraz szuka dziury w całym. Ja bym znalazł drugi słupek, zresztą już wcześniej trzeba było tak zrobić. Mało kto jest w stanie dobrze ogarnąć remonty tych silników, pół biedy ze oryginalne części bo na zamiennikach to już wogóle nie ma sensu zabawa. No ale jak widać oryginały tez da się źle złożyć :)
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”