Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

PROBLEM Z OBROTAMI

Moderator: azorek

mudzin
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-30, 20:54
Lokalizacja: Jastrzębie

PROBLEM Z OBROTAMI

Post autor: mudzin » 2013-08-27, 18:01

Witam. Od pewnego czasu mam problem z moim Murano. Kilka razy miałem sytuacje ze przy zjezdzie z niewielkiej górki samochód zgasł, czasem na wolnych obrotach działo sie to samo a nieraz miałem problem z ponownym odpaleniem motora. Mechanik poinformował mnie ze trzeba wycześcic przepustnicę, co tez uczynił. Pozniej kazał wymienic czujnika polożenia wału korbowego ponieważ taki mu pokazał błąd. Po wymianie czujnika przy dojezdzaniu do skrzyżowania i hamowaniu obroty gwałtownie spadały przyczum silnik szaronoł. Dzis pokazały mu sie na komputerze błędy P0507 oraz P0597.
Czy macie pomysły co to może być?

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2013-08-28, 00:42

No cóż, przede wszystkim po wyczyszczeniu przepustnicy czeka Cię jej autoadaptacja. Bez tego teraz auto będzie się dziwnie zachowywać. Nie twierdzę że wszystko ustanie, ale to na pewno trzeba zrobić żeby szukać dalej
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

mudzin
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-30, 20:54
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: mudzin » 2013-08-30, 18:28

Umówiłem sie z mechanikiem na dokładniejsze czyszczenie pszepustnicy i ponowną kalibrację. Okazało sie ze podczas kalibracji obroty spadają do normalnego poziomu a zaraz po kalibracji obroty wzrastają i błąd sie powtaza.
Dzis na dodatek po zagrzaniu motoru jest problem z odpaleniem. MASAKRA

eebbrroo
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-06, 07:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: eebbrroo » 2014-05-06, 07:35

Czy udało się roziwązać ten problem?? Mam dokładnie to samo... autoadaptacja przepustnicy reguluje obroty tylko do wyłączenia silnika.... później problem wraca...

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2014-05-06, 07:50

ja przy adaptacji przepustnic nie mam tych problemów. a pewnie jak im się nie udawało to jeszcze grzebali może gdzieś indziej :-/
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

stomkowiak
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-11, 13:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stomkowiak » 2014-05-07, 14:40

eebbrroo pisze:Czy udało się roziwązać ten problem?? Mam dokładnie to samo... autoadaptacja przepustnicy reguluje obroty tylko do wyłączenia silnika.... później problem wraca...
Czy adaptację robiłeś przy użyciu kombinacji z gazem i liczeniem sekund, czy może komputerem? U mnie kalibracja zawsze się udawała po czyszczeniu przepustnicy. Gdybyś miał problem, możemy się zdzwonić bo też jestem z Poznania. Pozdrawiam.

HARCERZ
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-11, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: HARCERZ » 2014-05-11, 17:18

Witam wszystkich,

w moim Murano występuje skok obrotów z 800 na 400 i ponownie na 800 przy prędkości ok 25km/h zarówno przy hamowaniu z użyciem hamulca jak i bez niego ale tylko przy rozgrzanym silniku i pod warunkiem że zwalniam z prędkości powyżej 50km/h. Samochód mam od 6-ciu miesięcy i nie zwracałem na to wcześniej uwagi, dopiero miesiąc temu zacząłem się tym interesować gdyż po wyczyszczeniu przepustnicy miałem podwyższone obroty biegu jałowego na ok 1100 i musiałem jechać do serwisu na adaptacje przepustnicy (wówczas zacząłem zauważać ten skok obrotów - z 1100 na 500 i ponownie na 1100). Po adaptacji obroty spadły do ok 700 ale skok obrotów, co prawda mniejszy ale pozostał ( z 800 na 400 i ponownie na 800), wróciłem więc do serwisu gdzie powiedziano mi że ten samochód po prostu tak już ma - nie bardzo w to wierzę i proszę aby inni użytkownicy MURANO pomogli mi i wypowiedzieli się jak to u nich wygląda podczas zatrzymywania się (zwalniania). Mam nadzieję że serwis się nie mylił i że wszystkie MURANO tak pracują.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

stomkowiak
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-11, 13:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stomkowiak » 2014-05-11, 17:25

Nic sie nie martw. Tak to juz jest. Strasznie mnie to irytuje. Nawet auto chcialem sprzedac...

Nie cytujemy postów w całości :)
Ostatnio zmieniony 2014-05-11, 17:30 przez stomkowiak, łącznie zmieniany 1 raz.

HARCERZ
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-11, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: HARCERZ » 2014-05-11, 17:39

Ja również sam zaczynałem się nakręcać że coś może być nie tak z moim autem, bo przecież to niby skrzynia bezstopniowa CVT :).
Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”