Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Murano] Wymiana radia.

Moderator: azorek

jacinek
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-22, 15:39
Lokalizacja: Ingolstadt, Bayern

[Murano] Wymiana radia.

Post autor: jacinek » 2010-01-22, 17:05

Hej !

Jako dosyc swierzy uzytkownik Murano r. 2006, mam kilka pytan :

-jak to jest z tym komputerem pokladowym, moja wersja ma wbudowana nawigacje, a wersje bez nawigacji maja mozliwosci wieksze ? Nie bardzo wydaje mi sie to mozliwe (mowie o takich rzeczach jak sprawdzanie spalania, srednich predkosci i takich tam...) Jest tak naprawde czy tylko nie umiem tego znalezc ? :)

-caly czas kombinuje jak tu podlaczyc moj HTC HD2 jako odtwarzacz MP3 do systemu, jako ze jak wiadomo wbudowane Bose (takie posiadam) nie odtwarza mp3. Kukalem na AAI-NIS2 ale okazuje sie ze trzeba miec na konsoli jakies przyciski, ktorych ja oczywiscie nie mam (SAT/RADIO) ktorymi, jak wnioskuje zmienia sie po prostu sygnal wejsciowy. Jakie macie doswiadczenia w podlaczaniu mp-trojek do Muranka ?

To tyle :) Jak mi cos wpadnie do glowy bede pytal :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi !
Ostatnio zmieniony 2010-06-10, 10:06 przez jacinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2010-01-22, 17:59

jacinek, kupujesz kasete (adapter do mp3) podpinasz playera do kasety i kasete wkładasz do środka :mrgreen:

Awatar użytkownika
bilro
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2009-12-10, 22:44
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: bilro » 2010-01-23, 00:27

Odnosnie mp3 - kupujesz transmiter FM do telefonu komorkowego i po sprawie. Ja mam telefon SE i korzystam z transmitera MMR-70:
http://www.sonyericsson.com/cws/product ... c=pl&lc=pl
banalnie proste w obsludze i dzila w porzadku bez dodatkowej plataniny kabli.

Dla innych producentow telefonow tez mozna cos znalezc.
np. Nolkia tez ma podobne urzadzenie:
http://www.nokia.pl/produkty/akcesoria/ ... kia-ca-300

Jest tez cos bardziej uniwersalnego np:
http://www.parrot.com/usa/products/plug ... rotpmk5800

Niektore telefony (chyba wlasnie HTC, LG i jakies tam jeszcze) maja juz wbudowany transmiter FM wiec problem sam znika.

Taki transmiter plus wieksza karta pamieci w telefonie i mp3-ki leca az milo prosto z telefonu do radia samochodowego. Jakosc jest OK, zreszta jak sie slucha mp3 to audiofilem sie raczej nie jest. W kazdym razie polecam.

Jest tez sporo chinsczyzny na allegro, ale sam musisz stwierdzic czy warto sie w to ladowac np. http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... nsmiter+fm


Co do nawigacji i braku mozliwosci odczytu danych o spalaniu itp - dokladnie tak wlasnie jest. Zreszta jest to napisane w instrukcji, ktora tez mozesz pobrac z tego forum poszukaj troche wyzej. Jak masz bogatsza wersje wyposazenia to ciesz sie nawigacja, a jak masz wersje nieco ubozsza, to ciesz sie zuzyciem paliwa (ha ha ha!)
Ewentualnie mozesz sobie zalozyc dodatkowe ustojstwo: ScanGauge II Automotive Computer , ale to juz musialbys dopytac kolege, ktory to zainstalowal.

Pozdro

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2010-01-23, 08:06

bilro, na jakiej zasadzie działa ten transmiter?

Awatar użytkownika
bilro
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2009-12-10, 22:44
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: bilro » 2010-01-25, 11:01

BESEL_, ten, ktory ja uzywam do SE czyli MMR-70 wpina sie w gniazdo ladowania telefonu, jest on wielkosci mniej wiecej polowy pudelka od zapalek.
Transmiter pojawia sie w menu "akcesoria" jako dadatkowe urzadzenie zainstalowane w telefonie. Z poziomu telefonu wybierasz czestotoliwosc FM na jakiem ma nadawac transmiter, a nastepnie wlaczasz odtwarzanie mp3-jek. W radioodbiorniku samochodowym programujesz sobie ustalona w telefonie czestotliwosc i sluchasz normalnie muzyki nadawanej przez telefon. Banalnie proste w obsludze, jakosc dzwieku jest przyzwoita. Wybor utworow masz z poziomu telefonu. Jedyne na co warto zwrocic uwage, to ze glosnosc w telefonie powinna byc ustawiona na maksimum (inaczej slychac szumy). Kosztuje to okolo 60-80 zl.

Tak samo dziala transmiter do Nokii, z tym ze tutaj pojawiaja sie kabelki i koniecznosc wpeicia sie do gniazda zapalniczki (ale za to telefon sie laduje w czasie sluchania muzyki). W necie znalazlem cene w grnicach 100 zl.

Z poprzedniu wymienionych, najbardziej uniwersalny jest Parrot pmk5800 - tutaj, laczysz telefon z urzadzeniem za pomoca bluetooth'a. Oprocz mozliwosci odsluchiwania muzyki z mp3 jest to tez zestaw glosnomowiacy, cena jest tez odpowiednio wyzsza - okolo 350 zl, dziala to mniej wiecej tak:
http://www.youtube.com/watch?v=FDPiAq2H ... re=related

Podobne urzadzenie jest tez tutaj, z tym, ze w tym wypadku musisz raz na jakis czas pamietac o naladowaniu akumulatorka:
http://www.jabra.com/Sites/Jabra/PL-PL/ ... SP700.aspx
a dziala to tak: http://www.youtube.com/watch?v=QFk6JGcI ... re=related


Szczerze mowiac, gdybym nie mial SE i malego transmitera FM dedykowanego to telefonu, pewnie zdecydowalbym sie na cos w stylu tego Parrota albo Jabry. Jest tego do wyboru calkiem sporo, ale trzebeby to jakosc przetestowac i sprawdzic jakosc dzwieku.

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2010-01-25, 12:45

bilro, świetna sprawa...mam c902 i k800 wiec chyba zdecyduje sie na tą zabawke:)

a jak jest z tą jakością dziweku? szumy są znośne czy irytuja po jakims czasie?

Awatar użytkownika
bilro
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2009-12-10, 22:44
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: bilro » 2010-01-26, 03:08

BESEL_, jakosc przez to ustrojstwo do SE, MMR-70 jest calkowicie znosna. Tylko trzeba pamietac, zeby glosnosc w telefonie byla ustawiona na maxa. Dla mnie jakosc jest wystarczajaca, zreszta i tak zalezy to bardzo od samej jakosci kompresji pliku mp3 - ja akurat wiekszos mp3-jek robilem sobie samemu w najwyzszej jakosci.
Z poziomu telefonu masz takze mozliwosc korekty dzwieku - wysokie/ niskie tony/ wzmocnienie basow. W sumie dosyc uzyteczny gadget za niewielkie pieniadze.

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2010-01-26, 07:44

bilro, to poczytam jeszcze i może sobie sprawie:) a powiedz mi czy sam wybieram fale na ktorych ma działać? bo wiesz usa ma nieparzyste fale.
a tak na marginesie Ty chłopie spania nie masz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
bilro
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2009-12-10, 22:44
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: bilro » 2010-01-26, 11:05

BESEL_, tak, czestotoiwosc mozesz zmienic recznie. Zakres jest od 87,6-107,9 MHz, krok zmiany co 0,1 MHz

A z tym spaniem... kasowalem kontrolke check engine i troche musialem posiedziec przy kompie, no i tak mi zeszlo.

Awatar użytkownika
FORZA ROMA
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-12-30, 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FORZA ROMA » 2010-02-02, 17:00

Jeszcze jedno pytanie choć moze nie do końca tu powinno sie pojawić ale skoro temat zatytuowany jest kilka pytań to pytam :-)

czy jadać po dużym śniegu z łańcuchami lub bez powinienem przełączać skrzynię na bieg L lub blokować naped 4x4? a jak postępować przy ośniezonych podjazdach? wykonywac jakieś niekontrolowane ruchy czy zostawić sprawę automatowi :-) ?

Awatar użytkownika
GT-3000
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-09, 21:51
Lokalizacja: JASŁO

Post autor: GT-3000 » 2010-02-02, 17:26

a ja mam inne pytanie odnośnie radia fabrycznego w Murano...
czy jest problem z RDS i pasmem FM w wersjach z USA?
czy może działa jak w Europie? :)
MURANO w poszukiwaniach .....

Awatar użytkownika
FORZA ROMA
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-12-30, 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FORZA ROMA » 2010-02-02, 17:41

jest problem, nie odbiera pełnego zakresu tylko taktuje co 2 (obierają tylko nieparzyste).
temat był poruszany już kiedyś i jest problem z przestrojeniem radia aby odbierał pełen zakres częstotliwości

Awatar użytkownika
GT-3000
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-09, 21:51
Lokalizacja: JASŁO

Post autor: GT-3000 » 2010-02-07, 13:33

nasunęło mi się pytanie odnośnie komputera który pokazuje spalanie,czy w wersji z USA ma możliwość pokazania L/km? czy tylko galon/mile?jest opcja zmiany tych jednostek?
oraz jak dokładny jest prędkościomierz względem pomiaru prędkości zewnętrznego GPSa np z auto mapą? :)
MURANO w poszukiwaniach .....

Awatar użytkownika
bilro
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2009-12-10, 22:44
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: bilro » 2010-02-09, 14:19

GT-3000, jest mozliwosc zmiany jednostek w komputerze z angielskich na metryczne (jest to w instrukcji obslugi) czyli mozna miec temeperature w Fahrenheitach i spalanie w "miles per gallon" lub temperature w Celcjuszach i spalanie w litrach na 100km.

Odnosnie przeklamywania predkosci. Chyba wszyscy producenci zanizaja faktyczna predkosc wzgledem licznika. Przy fabrycznym ogumieniu jest to w granicach 5%. Tak samo jest tez u mnie. Przy wskazaniu licznika 200 km/h predkosc wg GPS wynosila 192 km/h.
Przeklamanie licznika zalezy takze od wymiarow samej opony. Kalkulatro predkosci przy zamiennikach opon jest np. tutaj: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Drslawooo
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-17, 12:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Murano] WYMIANA RADIA NA RADIO Z NAWIGACJĄ

Post autor: Drslawooo » 2010-04-17, 15:29

Ma takie pytanie czy da się bez problemów wymienic cały panel centraly z radiem w murano obecnie mam mono czyli wyświetlacz pomarańczowy na kolorowy z nawigacją jeżeli ktoś już to robił proszę o pomoc w tej kwesti jakie kable lub jak to wszystko podpiąc aby nie było problemów .wstępnie wiem że nie da się to zrobic przekładając same wtyczki

Drslawooo
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-17, 12:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Drslawooo » 2010-04-17, 15:48

witojcie wszyscy !!!!! znowu najlepszy wasz doradca powraca :) co do przesyłania muzyki z telefonu do radia ja sobie kupiłem zestaw blu...coś tam :) NOKIA CK 600 którym można przesyłac muzykę strumieniow z i mam zesataw głośnomówiący pełen wypas !!! i to wszysko fachowcy podpieli pod zestaw boss w moim muranku tak żę jak ktoś dzwoni to wycisza radio a jak chcę słuchac muzy MP3 poszczam utwory na telefonie a muze zmieniam pokrentełkiem z zestawu wypasssss polecam

Awatar użytkownika
FORZA ROMA
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-12-30, 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FORZA ROMA » 2010-04-22, 11:32

jak najbardziej - jednym przyciskiem zmienia się skalę pomiarów.
Przekłamania prędkości 8-10 km w stosunku do prędkości pokazanej na GPS

Awatar użytkownika
FORZA ROMA
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-12-30, 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FORZA ROMA » 2010-04-22, 11:34

mam podobne zamiary. byłemw jednym z punktów pod warszawą w którym chcieli całe bebechy wyjać i wstawiać "swoje" wraz z dvd i innymi niepotrzenymi elementami ale wskazani akompa bym stracił więc sie nie zdecydowałem. Po za tym kilkanaście tysięcy na audio nie chciałem wykładać.

Chętnie zamontowałbym radio/panel z kolorowym wyświetlaczem więc podpinam się pod pytanie Drslawooo

Awatar użytkownika
bilro
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2009-12-10, 22:44
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: bilro » 2010-04-26, 00:26

Moze w tej kwestii zainteresuje Was takie cos:
http://www.allegro.pl/item1001689724_ad ... x_bcm.html

Z tego co jest napisane w opisie aukcji, urzadzenie umozliwia podlaczenie wielu roznych urzadzen w samochodzie - dowolna nawigacja, tuner TV, odtwarzacz DVD. Osobiscie nie spotkalem sie z czyms takim wczesniej, przypadkowo znalazlem powyzszy link. Musielibyscie sie dowiedzec na wlasna reke na jakiej zasadzie to dziala (jak sie dowiecie to podzielcie sie informacjami, sam jestem ciekawy co to za ustrojstwo).

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2010-05-21, 12:20


Awatar użytkownika
FORZA ROMA
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-12-30, 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FORZA ROMA » 2010-06-18, 08:56

małe pytanko,

gdzie montowany jest moduł GPS w murańcu? czy jest on wbudowany w konsole/element systemu audio.navi czy gdzieś osobno?

Awatar użytkownika
BESEL_
fanatyk nissana
Posty: 551
Rejestracja: 2009-12-08, 21:33
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: BESEL_ » 2011-03-01, 09:46

mój problem się pojawił znowu. Nie chce zakładać nowego tematu więc wrzucam tutaj.
Mianowicie:
Przy zmianie z radia na CD, zmieniarka próbuje zmienić płyty (słychać krótki dźwięk tak jakby zmieniarka chciała a nie mogła załadować(zmienić) płyte), po czym na wyswietlaczu pokazuje abym nacisnał przycisk wyciagajacy płyte.
Wg mnie albo zmieniarka się zacięła albo możliwe że któraś płyta pękła?!
Co o tym sadzicie?

Tutaj filmik
http://www.youtube.com/watch?v=vhbeGX_M7V8

paradyz
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-06, 13:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: paradyz » 2013-05-29, 14:15

Temat stary, ale go delikatnie odświeżę. Niedawno włożyłem do zmieniarki, tak z ciekawości, płytę w formacie mp3 i .. zadziałała... . Wrzuciłem kilka innych i super. Wygląda na to że boss odtwarza mp3 :) Jedyny mankament to fakt, że nie pokazuje numeru utworu.
Pawel

mudzin
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-30, 20:54
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: mudzin » 2013-11-05, 19:17

BESEL czy udało Ci sie opanować problem z Radiem? Mam to samo. Szukam jakiegos "szpeca" od radii samochodowych. Puki co nikogo nie znam. Moze sam sie za to zabiore.

Zibonek
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-05-10, 13:28
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Zibonek » 2013-12-07, 15:03

Witam panowie temat radia w Nissan Murano 2005 wersja europejska opanowany, podłączona stacja multimedialna. Wszystko śmiga, wzmacniacz, sub idealnie. A wszystko za sprawą firmy autoalarm Marian Lipiński z Torunia. Polecam tę firmę, na prawdę warto. Pozostał jeszcze problem nawigacji a raczej nie wykorzystanego wyświetlacza, ale myślę że i ten problem postaramy się ugryźć a efekty opiszę na forum . Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Zycie jest zbyt krótkie by jeździć na LPG.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”