Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Coobcio garage - Nie polecam

Moderatorzy: Ryba, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Coobcio garage - Nie polecam

Post autor: Nestor » 2011-07-09, 09:59

Niech wszyscy dowiedza sie jak to coobcio zalatwia sprawe i jaki to z niego fachura. Musze to napisac bo coobcio zrobil niezlego wala. To byl jakis czas temu, pojechalem na wymiane sprzegla do coobcia bo robilem juz u niego rozne drobne rzeczy. Kupilem od niego sprzegla aisina w sumie z robota skasowal mnie 900zl. Po 2 miesiacach sprzeglo zaczelo sie slizgac az w koncu w ogole przyjechalem do coobcia praktycznie bez sprzegla. On stwierdzil ze to nie jego wina ze on zrobil wszystko ok, ale jak sie wkurwilem powiedzialem ze ma mi wymienic sprzeglo na nowe bo to on zakladal i to on spier.... no to powiedzial ze moze wymienci ale ja musze kupic nowe sprzeglo no to powiedzialem ze jest nie powazny w koncu doszlismy do porozumienia, zgodzil sie na zakup sprzegla na wlasny koszt (skad je wzial i czy faktycznie byle nowe nie wiem, wygladalo na nowe) a tamto mial reklamowac - na pewno nie udalo mu sie reklamacja bo sprzeglo bylo spalone z winy uzytkownika bo jak sie okazalo pozniej coobcio przyznal sie " myslalem ze sama sie rozrusza" ( chodzi tu o lape sprzegla) to dzieki niej sprzeglo sie spalilo. No gdy wymienil sprzeglo po 3 miesiacach zgrzytalo przy wciskaniu przypuszczam ze to lozysko no i probowalem sie skontaktowac z super mechanikiem coobciem ale od tamtej pory juz ode mnie nie odbieral telefonu do dnia dzisiejszego. Na tym sprzegle "nowym" ktore wsadzil jako drugie przejechalem oko 10tys i dzisiaj juz ie moge wrzucic ani jedynki ani wstecznego oraz slizga sie. Pewnie znow sprzeglo jest do wymiany ale z coobciem nie ma juz kontaktu bo mnie olal, kase wzial ale zrobic nie umial. Ani to teraz reklamowac ani nic... tak to jest jak sie robi po garazach "znajomych" Tak wiec uwazajacie na tego super mechanika bo sprzeglo widocznie jest zbyt duzym wyzwaniem dla niego na czym innym byc moze sie zna. Ja osobiscie odradzam ze wzgledu na podejscie do sprawy i jak mnie potraktowal oraz brak jakichkolwiek pozniej reklamacji... Na pewno duzo ludzi jego fanow mnie zrowna z blotem ale co tam, innych moze ostrzege.


P.S mam nadzieje ze masz zarejestrowany ten swoj pierdzi garaz.
Ostatnio zmieniony 2011-07-09, 16:10 przez Nestor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2011-07-09, 14:34

To, że nie możesz wrzucić pierwszego biegu ani wstecznego może równie dobrze oznaczać zużycie poduszki skrzyni biegów...EOT
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-09, 15:57

Pawel18PL, Ale to nie w tym przypadku, podciągnąłem trochę, da się jeździć... ale wiem co mnie niedługo czeka... kolejne sprzęgło + robocizna, że też dałem się namówić na tego partacza...

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2011-07-09, 16:19

Nestor ja to nie kumam ciebie, rozpisując tutaj swoją historię robisz straszne zamieszanie, nie mogłeś napisać po prostu że "robiłem sprzęgło u Coobcia, jest totalna dupa, wywaliłem kupę siana, nie polecam (dla chętnych informacja na pw)".

Po cholerę takie rozpisywanie się i najeżdżanie na osobę ?? czy my w dziale "Nie Polecam" rozpisujemy się tak jak ty ??..........nie.
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-09, 16:23

Chciałem ogólnie napisać chyba mam do tego takie prawo prawda ? Najeżdżanie? Ogarnij się chłopie, mi na drodze nie leży kolejne 900zł żeby to był koszt 100zł to bym tu nie napisał jak to się mówi "pies to je...l" ale jak sam wiesz wymiana sprzęgła to nie jest pikuś... nie dość że trzeba zapłacić to jeszcze czekać na wymianę a mi samochód jest potrzebny non stop. Dlatego tu napisałem żeby mi trochę ulżyło a przy okazji żebym ostrzegł innych (nowych), aby uważali na speca. Poza tym to nie jest jakiś tam warsztat czy byle jaki mechanik tylko "kolega z klubu" i tym bardziej nie powinien tak postąpić jak postąpił. To tyle.

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2011-07-09, 16:40

Nestor masz prawo napisać co poszło nie tak i przez kogo, ale wystarczy jak wymienisz tą osobę bez dopisków "partacz, super mechanik, fachura". Bez sensu spinać się, kupę siana wywaliłeś to fakt, 900zł to zajebiście sporo i też bym się wkur***ł, ale więcej osób by zaciekawiło się twoim tematem gdybyś napisał krótko co i jak i przez kogo (sami by do ciebie na pw pisali).
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-09, 16:49

Jastrząb, Być może masz rację może mnie poniosło z tym opisem historii ale tak jak pisałem wyżej jak to napisałem to mi ulżyło. Słów powiedzianych nie da się już cofnąć ;)

Dodatkowo nie chciało by mi się pisać do każdego z osobna dlatego tutaj napisałem by to przeczytało dużo więcej osób a nie tylko ci zainteresowani. Tak się nie postępuję w gronie forumowiczów.

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2011-07-09, 16:51

Nestor <spoko> spoko tylko bez "spinki" bo to i tak nic nie da. :?
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-09, 17:00

Mam jeszcze nadzieje że skomentuje to sam coobcio... ale spróbuję też go jakoś ukarać za ten jego styl i prawdopodobnie niedbalstwo. Wiesz ja jak coś robię i się tego podejmuje to nie robię tego na odpie... tylko się przykładam do tego jak mi się nie chce lub nie umiem tego zrobić to mówię tym w prost. Dodatkowo napisałem tutaj całą tą historię żeby nie było "no tak cwaniak obgaduje za plecami" . Pewnie że nie ma się co spinać ale przez ten incydent odciąłem się mocno od klubu. Być może się to jeszcze jakoś naprawi. :)

Awatar użytkownika
Wieshaq
fanatyk nissana
Posty: 1725
Rejestracja: 2009-12-06, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wieshaq » 2011-07-09, 17:42

Przypuszczam, że wymiana kompletnego sprzęgła z dociskiem będzie Cię czekać Nestor.

Przy okazji puszczam PW.
Była Y10 2.0D
Była W10 1.6
Była P11 2.0TD
Była K11 1.0 Jive
Było jakieś kombi, i kolejne kombi.
Teraz jest Smok chociaż z fabryki wyjechał jako Subaru Forester ;-)

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2011-07-09, 20:37

Hmm nie wiem co na to Coobcio ale uważam Nestor, że troszeczkę za bardzo sobie pozwalasz i czy to dotyczy Coobcia czy innego "speca" to odrobina kultury nas obowiązuje.
P.S. Znam kolesia który spalił nowe fabryczne sprzęgło w ciągu 2 dni więc akurat tutaj to bym na twoim miejscu uważał bo temat jest "Śliski"
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-07-09, 21:04

Nestor, tak się spinasz a moze Kuba stosuje to co Ty masz w podpisie :arrow:
Może teraz się uda... :)
:evil:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-10, 09:06

Hehe, to był podpis do nowego forum i nowego klubu :P ale być może on też idzie tym torem :D

Awatar użytkownika
Coobcio
fanatyk nissana
Posty: 3074
Rejestracja: 2009-12-09, 10:29
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Post autor: Coobcio » 2011-07-10, 17:25

Nestor czemu mnie publicznie oczerniasz i piszesz nieprawdę ??

Nowe sprzęgło Aisin, które CI zamontowałem padło po 2 miesiącach użytkowania, od samego początku pracowało za lekko (pedał sprzęgła stawiał opór zbliżony do tego jaki ma pedał gazu) co jak się później okazało że docisk ma zbyt słabą sprężynę - bez trudu szło palcami uginać płaty "słoneczka".

Powiedziałem CI że mogę je wyjąć i oddać na reklamację do firmy Hipol gdzie zostało zakupione i powiedziałem że nie mam pojęcia ile będzie trwało rozpatrywanie gwarancyjne i czy je rozpatrzą pozytywnie, tak więc powiedziałem CI byś na ten czas kupił sobie jakieś inne sprzęgło by móc autem się poruszać i żeby ono nie stało rozebrane i nie blokowało koledze kanału...

W końcu wymusiłeś na mnie zakup nowego sprzęgła (tym razem padło na VAELO które kupiłem za własne pieniądze) przy Tobie i pomocy mojego kolegi Remka wszystko demontowałem by udowodnić że wszystko było zmontowane prawidłowo.

Przy montażu sprzęgła VALEO szczegółowo mówiłem krok po kroku co robię byś nie miał najmniejszych zastrzeżeń co do wykonanej pracy.

Wymieniony miałeś komplet a więc: Docisk, tarczę oraz łożysko, przy tej okazji był oczyszczony i nasmarowane dźwigienka oraz oś łożyska.

Z tego co pamiętam było to dobre 3 lata temu...
WWW.COOBCIO.PL

OSIĄGNIĘCIA:
SR20VE + Turbo 342KM
W pełni uliczne GA16DE 128KM
Nissanowe 1.6 N/A 183KM
Nissanowe 2.0 N/A 243KM
Nissanowe 2.0 + T 319KM
Nissanowe 2.0 Turbo 407KM

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2011-07-10, 18:17

Coobcio pisze:Z tego co pamiętam było to dobre 3 lata temu...
Bez komentarza .... żal :-|

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2011-07-10, 18:18

:-|
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Saffira

Post autor: Saffira » 2011-07-10, 18:28

przy tylu dobrych sprawach co Coobcio zrobił... cała ta sytuacja opisywana tutaj jest IMHO troche nadmuchana i przykro mi troszkę za Coobcia

kamil12
fanatyk nissana
Posty: 778
Rejestracja: 2010-02-11, 21:40
Lokalizacja: łódź

Post autor: kamil12 » 2011-07-10, 18:54

Z tego co pamiętam było to dobre 3 lata temu...[/quote]

heh..to nieźle 3 lata temu

Awatar użytkownika
RysM
wiem o czym pisze
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-02, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Post autor: RysM » 2011-07-11, 01:51

3lata lub 100tys/km prawdziwa japońska gwarancja :D nic dodać nic ująć a sprzęgło to ogólnie śliska sprawa jak udowodniło to w nie dalekiej przeszłości subaru ;)
Obrazek
660 530 728

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-11, 08:49

Coobcio pisze:
Powiedziałem CI że mogę je wyjąć i oddać na reklamację do firmy Hipol gdzie zostało zakupione i powiedziałem że nie mam pojęcia ile będzie trwało rozpatrywanie gwarancyjne i czy je rozpatrzą pozytywnie, tak więc powiedziałem CI byś na ten czas kupił sobie jakieś inne sprzęgło by móc autem się poruszać i żeby ono nie stało rozebrane i nie blokowało koledze kanału...
Ty chyba sobie ze mnie jaja robisz że tak powiedziałeś.... Przecież ty powiedziałeś że to nie Twoja wina że to sprzęgło się spaliło i nie nadaję się do niczego, przyjechałem do ciebie z pedałem sprzęgła, który musiałem ręką wyjmować z podłogi, otworzyłeś maskę i powiedziałeś że to wina linki, i ja skręciłeś i powiedziałeś że będzie ok, zamknąłeś maskę i powiedziałeś jedź sprawdź. Za 10 minut wróciłem i to wtedy wymusiłem wymianę sprzęgła na Tobie, o żadnej reklamacji nic kompletnie nie mówiłeś.... to ja zasugerowałem żebyś zareklamował. I nie pierd... tu że to z dobrej woli tak powiedziałeś żebym sobie wymienił sprzęgło żeby samochód nie stał na kanale... ŻARTY się Ciebie trzymają chyba.

Tu nie chodzi o to czy to było rok temu czy 3 chodzi chyba też o przebieg, chyba mi nie powiecie że nowe sprzęgło po 10 tys jest do wyje.... po co tak piszecie, bo trzeba bronić kolegę ?
Coobcio, Skoro mówisz że wymieniłeś mi na nowe sprzęgło ok bo na takie wyglądało i tak też napisałem, a to że ja tam byłem to tylko dlatego że nie wierzyłem ci jak to znów wymienisz, musiałem wziąć wolne i patrzeć ci na ręce. Wymieniłeś pogadaliśmy było fajnie, ale dlaczego po dwóch miesiącach już nie odbierałeś ode mnie telefonu ? Wiedziałeś że to ja bo pisałem sms na gg a ty nic, zignorowałeś mnie... I dlatego tu napisałem cała tą historię bo nie po to człowiek rejestruje się na forum poznaje ludzi rozmawia z nimi daje im "zlecenia" żeby zostać wydymanym...
Wiem ż
Coobcio pisze:
Powiedziałem CI że mogę je wyjąć i oddać na reklamację do firmy Hipol gdzie zostało zakupione i powiedziałem że nie mam pojęcia ile będzie trwało rozpatrywanie gwarancyjne i czy je rozpatrzą pozytywnie, tak więc powiedziałem CI byś na ten czas kupił sobie jakieś inne sprzęgło by móc autem się poruszać i żeby ono nie stało rozebrane i nie blokowało koledze kanału...
Ty chyba sobie ze mnie jaja robisz że tak powiedziałeś.... Przecież ty powiedziałeś że to nie Twoja wina że to sprzęgło się spaliło i nie nadaję się do niczego, przyjechałem do ciebie z pedałem sprzęgła, który musiałem ręką wyjmować z podłogi, otworzyłeś maskę i powiedziałeś że to wina linki, i ja skręciłeś i powiedziałeś że będzie ok, zamknąłeś maskę i powiedziałeś jedź sprawdź. Za 10 minut wróciłem i to wtedy wymusiłem wymianę sprzęgła na Tobie, o żadnej reklamacji nic kompletnie nie mówiłeś.... to ja zasugerowałem żebyś zareklamował. I nie pierd... tu że to z dobrej woli tak powiedziałeś żebym sobie wymienił sprzęgło żeby samochód nie stał na kanale... ŻARTY się Ciebie trzymają chyba.

Tu nie chodzi o to czy to było rok temu czy 3 chodzi chyba też o przebieg, chyba mi nie powiecie że nowe sprzęgło po 10 tys jest do wyje.... po co tak piszecie, bo trzeba bronić kolegę ? Coobcio,


Skoro mówisz że wymieniłeś mi na nowe sprzęgło ok bo na takie wyglądało i tak też napisałem, a to że ja tam byłem to tylko dlatego że nie wierzyłem ci jak to znów wymienisz, musiałem wziąć wolne i patrzeć ci na ręce. Wymieniłeś pogadaliśmy było fajnie, ale dlaczego po dwóch miesiącach już nie odbierałeś ode mnie telefonu ? Wiedziałeś że to ja bo pisałem sms na gg a ty nic, zignorowałeś mnie... I dlatego tu napisałem cała tą historię bo nie po to człowiek rejestruje się na forum poznaje ludzi rozmawia z nimi daje im "zlecenia" żeby zostać wydymanym...

Widać że ciężko ci jest przyznać się do własnego błędu, a to nic strasznego tylko ten co nic nie robi się nie myli. Ale swoje błędy trzeba naprawiać. To co chciałem to jedynie pokazać innym forumowiczom że nie jesteś aż tak zaje... jak chodziły o tobie plotki niestety.

Nie ma sensu się spierać i żeby wypowiadali się ludzie co nie znają historii jak to było na prawdę. Nie polecę cię już nikomu z moich znajomych ani sam się tam nie pojawię.

Co miało być powiedziane zostało...
Może to być już EOT.

[ Dodano: 2011-07-11, 10:54 ]
Ryba pisze:
Coobcio pisze:Z tego co pamiętam było to dobre 3 lata temu...
Bez komentarza .... żal :-|


07.10.2009 przy przebiegu 180 tys wiec 21 tys przejechałem na nowym sprzęgle, ktoś jeszcze chce mi powiedzieć że to za dużo jak na nowe sprzęgło ?


Po co tak pisać że żal że to moja wina i że przy tylu dobrych sprawach co zrobił coobcio szkoda o tym pisać? Przy ilu w moim przypadku ? Wymienił mi 2 rzeczy klocki i tarcze oraz to nieszczęsne sprzęgło.

Więc powstrzymajcie się przed takimi komentarzami "żal"


RysM pisze:3lata lub 100tys/km prawdziwa japońska gwarancja :D nic dodać nic ująć a sprzęgło to ogólnie śliska sprawa jak udowodniło to w nie dalekiej przeszłości subaru ;)

A ty jak źle czytasz i mylisz 10tys z 100tyś to przecież nie moja wina. I nie drwij, bo chciałbym zobaczyć ciebie w takiej sytuacji jak to ty byś musiał wydać kolejne pieniądze na wymianę.

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2011-07-11, 11:09

Widać że kolega, pisze w dużych emocja, bo nie panuje nad formą oraz treścią tego co sam pisze...
Również gdy wchodzisz do tego topica i czytasz to co ludzie sądzą na ten temat tworzą się w Tobie zaburzenia czytania ze zrozumieniem.


Nestor W moim przypadku " żal" to słowo które określało Twoja osobę która w sposób mało poważny i bezsensowny wyciąga własne problemy po 3 latach. :-| Sorry możesz się ze mną zgodzić lub nie, ale pokazałeś w tym topicu jak bardzo zawistnym człowiekiem jesteś na dodatek nie umiałeś sobie z tym problemem poradzić, a gdy gula tak bardzo Ci urosła postanowiłeś narobić smrodu...

pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
RysM
wiem o czym pisze
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-02, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Post autor: RysM » 2011-07-11, 22:23

A ty jak źle czytasz i mylisz 10tys z 100tyś to przecież nie moja wina. I nie drwij, bo chciałbym zobaczyć ciebie w takiej sytuacji jak to ty byś musiał wydać kolejne pieniądze na wymianę.


Wiesz ja położyłem na sprzęgło ostatnio z wymianą 2,5tyś bo przy okazji wymieniłem uszczelniacze skrzyni i jakieś pierdoły to było 3 miechy temu kupiłem markowe sprzęgło i wiem że jak coś nie wyda to obarczam winą producenta a nie mechanika bo ciężko coś spieprzyć przy wymianie sprzęgła. ostatnio coś się ślizgnęło i nie wypisuje na mechaniora że taki i owaki ale zadzwoniłem do sprzedawcy na gorąco nie za 3 lata. Poprosił mnie o przyjechanie i wiem z doświadczeń kolegów, że tej marki sprzęgło zostanie wymienione poczekam sobie poniosę pewnie koszt wymiany sprzęgła i dostanę nowe. Dwa powiem tak jedź do nissana salonu i zobacz ile kompletne sprzęgło kosztuje do ciebie oryginał taki jak podejrzewam miałeś. Wiem z własnych doświadczeń nissan nie lubi taniości a wybacz 900zł z wymianą to nie mal że cena sprzęgła do daewoo :) drugi temat to to że sprzęgło z winy użytkownika można zabić w 5min.

Reasumując wszystko jak by Coobcio mi coś skopał a nie była to wina części to nie wyzywał bym go za 3 lata a siedział mu na głowie, piszesz że tak strasznie było ci auto potrzebne i bez niego nie mogłeś egzystować a przez 3 lata robisz ledwie 10tys km stary załamujesz mnie ja tłukę rocznie ok 60tyś km to przelicz to proszę bo wydaje mi się że mogłeś poczekać na reklamacje ale niestety za robociznę trzeba płacić. Wybacz mi też komentarz bo znam z racji swojej pracy wiele warsztatów i wiem jacy są klienci Panie Mechaniku tanio tanio tylko to co mówię robimy, nie ważne że zaraz coś innego padnie i to co się zrobiło ma być tanio a później pan mechanior zły k.... bo spitolił a z czyjej winy to zawsze pozostaje tajemnica a odpowiedź sama ciśnie się na usta. Może niedługo Polacy nauczą się że jazda starym autem jest nie opłacalna bo robota kosztuje. Mógł bym napisać tu referat o tym jak to wygląda z jednej i drugiej strony lecz konkretnie ta sytuacja o której piszesz jest wybitnie nie domówieniem i nie zrozumieniem stron i brakiem gotówki na dobre części.

Krótko i zwięźle wina spalonego sprzęgła mechaniora bo on jeździł !!!!!!!!!!!!! bez komentarza
Obrazek
660 530 728

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2011-07-11, 22:58

Nestor, ja nie będę nikogo bronił i chwalił. Napiszę Ci moją historię. Wymieniłem kiedyś sprzęgło na NKK , niby dobre. Po półtora miesiąca rozje***a się tarcza. Ścięło nity ze słoneczka. Poszedłem kupić nową tarczę , było to znów NKK. Myślałem , że trafiła się jakaś wadliwa. Niestety historia lubi się powtarzać i powtórzyła się. Pomyślałem , że kupię innej firmy , padło na JC bo inne firmy nie miały w ofercie samej tarczy. Trochę pojeździłem , jakieś 5 kkm i padło sprzęgło. Okazało się , że wypadła sprężyna z tarczy i poleciała w stronę koła zamachowego. Znów pomyślałem , że tarcza była wadliwa i znów kupiłem JC. Historia znów się powtórzyła , z tym że tym razem sprężyna wypadła w stronę docisku. Akurat to się stało , że miałem krucho z kasą. Wpadłem na pomysł naprawy tarczy NKK , która mi się rozpadła. Wziąłem ją do pracy , tokarz wytoczył mi nowe nity i zanitowałem ją po swojemu , czyli na gorąco. Jeżdżę do tej pory i nic niepokojącego się nie dzieje. W między czasie miałem tez do czynienia ze sprzęgłem Valeo , które wymieniałem naszemu koledze klubowemu Dragomirowi. Jemu padło po 1,5 kkm.

Nie będę myślał i pisał kto jest winny awarii Twojego sprzęgła , ale po tej historii sam wyciągnij wnioski.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-07-11, 23:07

Z ojcem w jego oplu wymienialismy sprzeglo bo te od nowosci co bylo sie sypnelo. I po roku znow wymiana a przejechane moze z 5 tys. Wymienilismy znow i teraz juz jezdzi dwa lata bez problemu. I jakos sie nie plujemy do nikogo bo to sie zdarza, wadliwe sprzeglo i trudno. Naucz sie sam robic to jak sie cos zepsuje co ty robiles to bedziesz mogl miec tylko pretensje do siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
xtomek
fanatyk nissana
Posty: 1086
Rejestracja: 2009-12-11, 18:52
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: xtomek » 2011-07-11, 23:22

Dołączam do kolegów. Wziąłem AISIN-a od Coobcia.Osy. Zakładał ktoś inny. Byliśmy po miesiącu razem z Coobą w Ułężu na wyścigach. Od razu krzyczał, że trzeba podciągnąć. No i za chwilę wracałem 100 km na sznurku do Warszawy. Teraz siedzi spiek No Name ;-) i jest dobrze...... :-P
P10SLX/VE-SR20VE, 206,4/208/214KM , 228,5/232Nm, wałki SR16VE, Koni przód, Bilstein B6 tył, Weitec -35mm, SSAC 4-2-1, przelot fi 63,5mm OBX-R Racing, limiter 8300, Ecu Det2, stożek JR, spiek,ET 14,357

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-12, 07:32

RysM, Widzę że z Tobą nie można pogadać bo zjadłeś wszystkie historie świata i wiesz wszystko najlepiej, tak się składa że przez 3 lata pracowałem w serwisie mechaniki pojazdowej i wiem jak to wygląda od strony mechanika i od strony klienta, co do 900zł ty jesteś strasznie zabawny skoro mówisz że 900zł to ledwo bym wymienił w daewoo.. ja jestem takim człowiekiem że nie biorę byle gówna właśnie.. i dlatego wziąłem AISINA bo po co mi spiek ? A Valeo to już coobcio wstawił bo nie miał Aisina. Co do spalenia sprzęgła w 5 minut, tak to sobie możesz pisać do swoich kolegów bo ja wyobraź sobie umiem jeździć samochodem. Tak jak pisałem albo nie chce ci się czytać do końca postu albo zapominasz co ktoś wyżej pisał. Bo napisałem wyraźnie... 07.10.2009 przy przebiegu 180 tys wiec 21 tys Mimo to 20 tyś na nowe sprzęgło VALEO to jest stanowczo za mało. I nigdy nie paliłem go specjalnie bo po co ? Olać to widać że coobcio ma tu swoich fanów i nawet jakby mu samochód spalił to by się okazało że to wina starego samochodu bo przecież sam się mógł zapalić i że to trzeba do producenta jechać a nie do mechanika.

Maniek-ol, Jasne że to rozumiem, dlatego pytałem coobcia jakie poleca sprzęgło, i które poleca. To on mi doradził aisina - Jedno z droższych jakie było dostępne wtedy, kolejne to były już spiekowe.Sprzęgło wyglądało na solidne i przy założeniu tego sprzęgła była EWIDENTNA WINA coobcia bo sam się do tego przyznał. Więc po co pisać że to wina producenta. I tak jak mówię po 2 miesiącach było słychać trzeszczenie przy wciskaniu pedału sprzęgła. Przy nowym sprzęgle jest to chyba dość niepokojący objaw. Wszystko by było pewnie ok gdyby się szanowny pan odezwał a nie mnie zlał jak szczeniaka. " Bo on już swoje zrobił " i resztę ma w dupie.

Awatar użytkownika
Coobcio
fanatyk nissana
Posty: 3074
Rejestracja: 2009-12-09, 10:29
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Post autor: Coobcio » 2011-07-12, 09:43

Nie mówiłem że to moja wina a jedynie przy oddawaniu auta powiedziałem że pedał sprzęgła pracuje bardzo lekko i nie do końca podoba mi się jego praca.

Po dwóch miechach wpadłeś z kolegą i wymusiłeś na mnie wymianę sprzęgła na nowe oraz oczywiście za jego wymianę nie chciałeś się rozliczyć.

Usługę wymiany wadliwego sprzęgła AISIN oraz nowe sprzęgło VAELO które na mnie to wymusiłeś miałeś za FREE, tak więc wybacz ale po takim incydencie i twojego nastawienia nie chciałem z Tobą podejmować żadnych dialogów.

Co mogłem zrobić nie tak coby miało wpływ na jego pracę ??
Dlatego przy tobie komisyjnie demontowałem wadliwego Aisina, tarcza była prawidłowo zamontowana bo jakby nie była to w ogóle sprzęgło by było zblokowane na stałe z kołem zamachowym i dociskiem, wszystkie śruby dokręcone i na swoim miejscu...
Sprzęgło nowe Aisin tak jak to było omawiane przed przystąpieniem do prac...
WWW.COOBCIO.PL

OSIĄGNIĘCIA:
SR20VE + Turbo 342KM
W pełni uliczne GA16DE 128KM
Nissanowe 1.6 N/A 183KM
Nissanowe 2.0 N/A 243KM
Nissanowe 2.0 + T 319KM
Nissanowe 2.0 Turbo 407KM

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2011-07-12, 10:12

Coobcio daj spokój, przecież to jest jakiś absurd co on wogóle wypisuje i po jak długim czasie, to jakaś prowokacja. :-|

Ta dyskusja jest zbędna.

Awatar użytkownika
Nestor
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-20, 18:27
Lokalizacja: Łuków/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Nestor » 2011-07-12, 11:08

Jasne że już jest zbędna. Coobcio jeszcze tylko jedno, sam się przyznałeś do swojego błędu dlatego na Tobie wymusiłem tą wymianę. Dodatkowo zapytałem czy ty będąc w mojej sytuacji byś zapłacił za ponowną wymianę sprzęgła... i co odpowiedziałeś ? Wtedy myślałem że nie masz do mnie żalu a jedynie do siebie za Twoje niedbalstwo jak to sam powiedziałeś "myślałem że się rozrusza" Zakończmy ten temat. Napisałem że nie polecam Twojego "warsztatu" i niech tak pozostanie. Temat może być do zamknięcia. Bo chodzi tu o kłótnie zagorzałych fanów coobcia.
Ryba, a absurd to nie jest tylko prawda. Ale wg was jestem debilem i nie umiem jeździć i to moja wina że sprzęgło po 20 tyś nadaje się na złom.

Zeszło to całkowicie na OFF TOPIC

EOT. do zamknięcia.

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2011-07-12, 21:49

morał taki że ze sprzęgłami bywa różnie- warto dogadać jakąś formę gwarancji przed wymianą.

Nestor, zdania są podzielone- słowo przeciw słowu, zawsze można powołać biegłych i dochodzić swoich racji.
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Zablokowany

Wróć do „Mazowieckie”