Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

QQ +2 Wariujące wycieraczki

Moderator: mimier

tomy78
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 13:06
Lokalizacja: Trzebnica

QQ +2 Wariujące wycieraczki

Post autor: tomy78 » 2017-10-25, 13:15

Witam

Dzisiaj rano jadąc (w deszczu) do pracy mijając ciężarówkę chciałem zwiększyć prędkość wycieraczek. Efekt był taki że przestały działać. Jakoś dojechałem do zatoczki, myślę bezpiecznik - ale okazało się, że jest OK. Jakoś dojechałem powoli na miejsce. Po około godzinie poszedłem sprawdzić i co dziwne zadziałały, ale po przełączeniu kilka razy okazało się że działają cały czas nawet na OFF. Po kolejnych manewrach wyłączyły się i nie chcą się włączyć. Po kolejnej godzinie powtórka z rozrywki. Wycieraczki działają wyraźnie wolniej, ale dojeżdżają do pozycji wyjściowej. Przegrzebałem forum i nikt nie miał podobnych objawów. Proszę o pomoc, bo okres deszczowy i problem. Z góry dziękuję za pomoc

tomy78

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-10-25, 15:42

Najprawdopodobniej pająk/przełącznik do wymiany/naprawy.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2017-10-25, 17:27

Prawdopodobnie tak,może nie sama taśma ,ale tylko przełącznik w kolumnie
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

tomy78
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 13:06
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: tomy78 » 2017-10-25, 22:17

Niestety wymiana manetki nic nie dała. Dodatkowo jeszcze zauważyłem że jest coraz gorzej (na starej i nowej manetce) - nawet jak zacznie działać to się zacina w różnych pozycjach.

Problem podobny do tego: https://www.youtube.com/watch?v=npZNlSwM2p4

[ Dodano: 2017-10-26, 08:31 ]
Pod filmem jest komentarz i rozwiązanie:

"Has anyone had a similar problem with their front window wipers on their Qashqai? They stop working like on the video and then just start working normally again afterwards. Nissan can't find what the problem is so if anyone can help please send me an email: grahammallen@hotmail.com Possibly wiring problems or motor but wanted to see if anyone else had experienced similar problems. Strangely seeks to be affected by the rain but ok in the dry. Thanks

Update: Problem sorted. The motor or wiring was not faulty, the problem was the connecting rod from the wiper motor to the linkages. The thread was worn down and this is what was causing the problem. We just welded it back together (tiny amount used). I can send anyone photos if they need. Asked Nissan about this, apparently they don't sell small parts and would charge £350. This includes a new motor which they will fit even if you don't need it! Really hope this helps people save a bit of money!"

Mniej więcej rozumiem że jest problem z połączeniem między silnikiem a mechanizmem, ale nie bardzo rozumiem jak to zostało naprawione, może ktoś miał podobne doświadczenie?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-10-26, 07:51

Masz sensor deszczu? Jak masz odłącz go , i zobacz czy coś się poprawiło.
ObrazekObrazekObrazek

tomy78
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 13:06
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: tomy78 » 2017-10-26, 08:32

Tak, mam. Oczywiście spróbuję to odłączyć. Od której strony? Pod lusterkiem ?
Tak myślałem że coś może być z tym czujnikiem (żel - czytałem o tym na forach). Wydawało mi się że jak mam sterowanie manualne, albo w ogóle na OFF to czujnik nie ma nic do tego, ale może jestem w błędzie. Sprawdzę. Dzięki.

[ Dodano: 2017-10-26, 21:42 ]
Odpiąłem kabelek od czujnika, efekt ten sam. Na szybkich chodzą na innych ledwo, ledwo i się zatrzymują. A później na godzinę cisza.

[ Dodano: 2017-10-27, 09:24 ]
Dobrałem się wczoraj do mechanizmu - wyglądał OK. Zaskoczenie było kiedy zdjąłem plastikową osłonkę styków silniczka wycieraczek - wylało się trochę wody. Więc chyba przyczyna się znalazła. Trochę podczyściłem i osuszyłem. Jest trochę lepiej, ale dalej wariuje. Dzisiaj gonie po silnik. Swoją drogą niezbyt przemyślana to konstrukcja.

[ Dodano: 2017-10-31, 08:46 ]
Po wymianie silniczka nastała radość - działa jak należy. Dzięki wszystkim za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”