Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Szkoda całkowita i pozostałości samochodu

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

pebe01
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-03-11, 11:31
Lokalizacja: Wieluń

Szkoda całkowita i pozostałości samochodu

Post autor: pebe01 » 2013-09-23, 20:57

Witam. Kilkanaście dni temu moja Maxima a34 uległa wypadkowi z winy innego kierowcy. Rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej sprawcy orzekł szkodę całkowitą. Kwota na jaką wyceniono samochód przed wypadkiem to 32,5 tys zł. Pozostałości samochodu wyceniono na 20 tys zł. Realnie patrząc nie jestem w stanie sprzedać reszty samochodu za tak wysoką kwotę. Chciałbym odzyskać przynajmniej 80% wartości samochodu, żeby być w stanie kupić sobie podobny. Aktualnie czekam na 2 wycenę rzeczoznawcy. Napiszcie proszę jak to wygląda, czy jest jakaś szansa żeby ubezpieczalnia zabrała sobie pozostałości, a mnie wypłacono przynajmniej te 80%. Nie mam zamiaru zarobić na tym "interesie", chciałbym po prostu nie stracić i być w stanie kupić sobie podobny samochód bo prawda jest taka, że chodził jak złoto;/. Jak Wy to widzicie koledzy?

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2013-09-24, 07:50

U mnie dostałem wycenę samochodu przed wypadkiem, wycenę pozostałości. Dostałem pieniądze będące różnicą tych kwot i informację, że mają kupca na wrak za cenę na jaką wycenili.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

pebe01
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-03-11, 11:31
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: pebe01 » 2013-09-24, 08:39

Wiem, że ubezpieczalnie mają swoje wewnętrzne licytacje pozostałości samochodów. Problem w tym, że mojego nikt nie chce wystawić bo samochód mało popularny na polskich drogach i jest problem ze znalezieniem nabywcy, tak powiedział rzeczoznawca. Tu właśnie jest problem i dlatego szukam rozsądnego rozwiązania i czekam na jakieś podpowiedzi od kolegów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”