Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[OC] Stłuczka nie z mojej winy-jak wygladą dalsze postępowan

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

kokosek126
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-06-25, 17:59
Lokalizacja: Czechy-Polska

[OC] Stłuczka nie z mojej winy-jak wygladą dalsze postępowan

Post autor: kokosek126 » 2012-11-15, 11:54

Witam.Wczoraj mój brat miał wypadek nissanem almerą-Pan wjechał w przód auta

Była policja sprawca przyznał się do winy.Dzwoniliśmy do PZU(tam miał ubezpieczenie sprawca)Wkrótce ma się zjawić rzeczoznawca...


Mam teraz parę pytań:


-Czy oddając auto do naprawy ubezpieczyciel płaci za całą naprawe?

-Czy mogę naprawiać auto sam?Wtedy dostanę pieniądze w formie gotówki?

Co w przypadku gdy naprawa przewyższa wartość auta-Dostanę pieniążki i auto zostaje u mnie czy do zabiorą?


Jeśli wartość rynkowa tego rocznika jest np.7000zł to tyle dostanę?

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-11-15, 12:41

kokosek126 zależy co rzeczoznawca powie.

1. Jeżeli naprawa przewyższy wartośc auta to jest szkoda całkowita. Dają ci wartośc rynkową minus wartośc wraku i auto zostaje u Ciebie. MOzesz je oczywiście naprawić lub sprzedać wrak

2. Jeżeli wartośc naprawy jest poniżej wartości auta to dostajesz kasę i naprawiasz sam

3. Rozwiązanie bezgotówkowe. Oddajesz auto do warsztatu przez PZU wskazane i Ci naprawiają, ale tu też musi być szkoda poniżej wartości auta

Osobiście najlepsza jest wersja 1, bo można coś jeszcze czasem zarobić

devil1985
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2010-09-08, 08:31
Lokalizacja: malbork

Post autor: devil1985 » 2012-11-15, 15:13

Najbardziej opłacalne jest wzięcie kasy i działanie dalej samemu. Przynajmniej tak było w moim wypadku. Jedna stłuczka uszkodzony zderzak, kierunek, lekko błotnik i rant maski dostałem 1800zł. Kolejna stłuczka cały przód: maska, zderzak, belka, reflektory, kierunki, błotnik i chyba dostałem 4700zł. Jak zrobisz samemu i tanim kosztem to zarobisz jeszcze na tym ale jeśli chcesz dobrze to może na styk starczy z malowaniem.

Awatar użytkownika
Rzeznik
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-09, 15:43
Lokalizacja: KNZ/ŁDZ/Piotrków

Post autor: Rzeznik » 2012-11-15, 16:40

Najkorzystniej jest zająć się samemu naprawą auta, chyba że to praktycznie nowe auto, wtedy już trzeba się zastanowić co dalej. Mnóstwo osób bierze pieniądze jak za szkodę całkowitą, na ogół przyznawaną dla starszych aut, a tak zwane "pozostałości" naprawia we własnym zakresie i... ma kasę oraz auto :)
Jeśli nie zgodzisz się z wyceną towarzystwa sprawcy to możesz zawsze postarać się o wsparcie firm specjalizujących się w pomocy poszkodowanym, lub na własną rękę poprosić o wycenę rzeczoznawcę.

Awatar użytkownika
lazik
fanatyk nissana
Posty: 831
Rejestracja: 2012-07-21, 11:54
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: lazik » 2012-11-20, 18:44

bombel pisze:kokosek126 zależy co rzeczoznawca powie.

1. Jeżeli naprawa przewyższy wartośc auta to jest szkoda całkowita. Dają ci wartośc rynkową minus wartośc wraku i auto zostaje u Ciebie. MOzesz je oczywiście naprawić lub sprzedać wrak

2. Jeżeli wartośc naprawy jest poniżej wartości auta to dostajesz kasę i naprawiasz sam

3. Rozwiązanie bezgotówkowe. Oddajesz auto do warsztatu przez PZU wskazane i Ci naprawiają, ale tu też musi być szkoda poniżej wartości auta

Osobiście najlepsza jest wersja 1, bo można coś jeszcze czasem zarobić

co do punktu 3 to się nie zgodzę, chyba że w PZU tak jest bo sam 2tyg temu miałem stłuczke tyle że sprawca miał OC w allianz i mogłem wybrać opcję naprawy auta w ASO, nawet jeżeli koszt naprawy byłby wyższy niż wartość auta mogłem się starać o takie naprawienie choć fakt faktem przeważnie najlepsza jest opcja nr 1 ;)
Było:
-Mazda 323F BA (Z5)
-Ford Mondeo mk1 4X4 - które bokiem latało
-honda concerto 1.8TD
-A32
Jest:
Primera W10
Primera P12
Sunny N14 GTi - moja miłość
Audi S6 C5 MTM
Mazda 6

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-11-20, 19:17

lazik pisze:w allianz i mogłem wybrać opcję naprawy auta w ASO, nawet jeżeli koszt naprawy byłby wyższy niż wartość auta
Nie wierzę by jakaś firma się na to zgodziła. MAsz to na piśmie? :)

Awatar użytkownika
lazik
fanatyk nissana
Posty: 831
Rejestracja: 2012-07-21, 11:54
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: lazik » 2012-11-20, 19:50

na piśmie nie mam, tak mi rzeczoznawca powiedział choć teraz zacząłem szukać i faktycznie pomyliłem się ;) przepraszam :)

co do szkody całkowitej to warto drążyć temat z pieniedzmi, chyba że przyznana kwota Cię satusfakcjonuje :) według Allianz cena rynkowa Sunnego GTi to 2.000zł :)

http://www.rzu.gov.pl/files/213__61__Wn ... zszego.pdf

trochę na temat szkody całkowitej ;)
Było:
-Mazda 323F BA (Z5)
-Ford Mondeo mk1 4X4 - które bokiem latało
-honda concerto 1.8TD
-A32
Jest:
Primera W10
Primera P12
Sunny N14 GTi - moja miłość
Audi S6 C5 MTM
Mazda 6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”