Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Ubezpieczenie z salonu

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

Szarl3j
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-21, 18:55
Lokalizacja: Toruń

Ubezpieczenie z salonu

Post autor: Szarl3j » 2012-08-31, 20:21

Witam. Nie wiedziałęm gdzie to zamieścić więc zamieszczam tutaj.
Zacznę od początku.Rok temu we wrześniu kupiłem micrusa z salonu. Dodatkowo w promocji dostaliśmy rok darmowego ubezpieczenia w AXA Towarzystwo Ubezpieczień i Resekuracji Spółka Akcyjna oraz Pol- Assistance Sp. z.o.o.
Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego ubezpieczenia. czy radzilibyście aby kontynuować u nich te ubezpieczenie czy tez nie. raz już miałem z nimi kłopot, kiedy skradziono mi 2 oryginalne kołpaki. jednak nie zwrócili mi pieniedzy.
Proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
Łabi1610
aktywny forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 2012-04-01, 21:57
Lokalizacja: Szczecin-Północ

Re: Ubezpieczenie z salonu

Post autor: Łabi1610 » 2012-08-31, 21:19

Witaj jak sam piszesz , skradziono ci kołpaki i nie oddali ci kasy to chyba raczej nie jest u nich najlepiej, chociaż jeśli chodzi o wysokość składki ubezpieczeniowej to bym akurat kupił mi bez zniżek wyliczyli 1000zł na rok przy zniżkach wiadomo dużo mniej. ale jeśli są problemy z wypłatą to polecam iść do biura ubezpieczeń i tam doradzą co w takiej sytuacji zrobić najlepiej.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-08-31, 22:24

pewnie masz franszyze redukcyjna 500pln czyli wszystko ponizej pokrywasz Ty. W kazdym ubezpieczenu tak jest. Ja przy Ac bym bral sprawdzone firmy typu pzu lub warta

Szarl3j
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-21, 18:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Szarl3j » 2012-08-31, 23:07

W salonie jak kupowałem to nic nie wspominali o jakiejś minimalnej kwocie. a okazało się tak jak pisze bombel.
Ehh no nie wiem muszę to przemyśleć.
A gdybyście mieli do wyboru PZU lub te ubezpieczenie z salonu co byście wybrali? Na co byście zwrócili najwiekszą uwagę?

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2012-09-01, 00:04

Ja mam np oc w axa i bardzo sobie chwale bo wszytko jest ok z nimi. Nie wiem jak AC bo nie mam a ojciec na szczescie jeszcze nie musial robic niz z ac wiec nie wiem jak u nich z tym jest, z wyplacaniem itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2012-09-12, 15:27

jeżeli chodzi o negatywne opinie odnośnie AC to najczęściej spotykam się z nimi właśnie jeżeli chodzi o Axa i Generali
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
Rzeznik
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-09, 15:43
Lokalizacja: KNZ/ŁDZ/Piotrków

Post autor: Rzeznik » 2012-09-16, 12:05

Jeśli ktoś ma zamiar wykupić ubezpieczenie w Axa to tylko i wyłącznie OC, choć wielokrotnie taniej wychodzi (jeśli kierowca ma pełne zniżki) np. w Hestii lub Warcie, dodatkowo w Axie przy AC nie można wpisać wartości auta z wyceny rzeczoznawcy lub katalogu (Info lub Eurotax jak w np. Hestii) więc suma ubezpieczenia na dobrą sprawę jest nieznana. Przy samodzielnym zakupie AC przez internet pojawiają się problemy z doprecyzowaniem marki, modelu itd., co potem odbija się niekorzystnie przy szkodach, ponieważ towarzystwo broni się przed wypłatą zbyt dużych odszkodowań.
Ubezpieczenia typu direct polecam tylko i wyłącznie w przypadku OC.

Pojawiły się głosy, że PZU to sprawdzona i solidna firma, może i tak ale wysokość składek skutecznie blokuje podpisywanie z nimi polis, na porządku dziennym jest różnica rzędu 10-20% na niekorzyść PZU, tam opłaca się ubezpieczyć jedynie motocykle, ciężarówki i dostawczaki do 3,5t.

Natomiast jeśli w przeciągu 4 lat macie szkody i macie skończone 30 lat to od razu uderzajcie do Warty :)

W razie problemów chętnie pomogę i wytłumaczę co trzeba, pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2012-09-30, 13:50

Rzeznik, słyszałem odwrotne opinie odnośnie stawek amortyzacji w Warcie. Rozumiem, że obecnie jako agent dostałeś korzystne warunki umów z Wartą, ale proszę żebyś popierał swoje wypowiedzi konkretnymi przypadkami...
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Szarl3j
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-21, 18:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Szarl3j » 2012-09-30, 13:58

Ok dziękuję wam za pomoc.
Po rozważeniu wszystkich komentarzy i porównaniu ofert ubezpieczycieli wybrałem PZU :)
Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Rzeznik
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-09, 15:43
Lokalizacja: KNZ/ŁDZ/Piotrków

Post autor: Rzeznik » 2012-10-04, 10:17

Misiek pisze:Rozumiem, że obecnie jako agent dostałeś korzystne warunki umów z Wartą
Warta wychodzi najlepiej dla kierowców pow. 30 roku życia, bo to jest ich target (w ub. roku był to 35 rok życia). Dodatkowo przy zakupie ubezpieczenia OC, klient Warty dostaje zniżkę 40% na ubezpieczeniu majątkowym.
Misiek pisze:popierał swoje wypowiedzi konkretnymi przypadkami...
Konkretnych przypadków jest sporo, najbardziej konkretny to ubezpieczenie pojazdu specjalnego do przewozu zwierząt w zakresie OC i AC:
-kierowca bezszkodowy, prawko od 20 lat, posiadanie OC pow. 8 lat, AC 6 lat
-pojemność 6,7 L, rocznik 2002
-wartość wg. wyceny 48tys zł netto

Żadne towarzystwo, poza Wartą, nie chciało ubezpieczyć z zakresie AC od ręki, potrzebne były kombinacje, więc teoretycznie przekalkulowałem wtedy Hestię, Generali, PZU i wspomnianą Wartę.

Różnice w składce OC były może nie astronomiczne (do 300zł) natomiast w AC (zakładając zgodę centrali) wychodził kosmos (różnice rzędu 1000-1500zł).

Kolejny przykład-AC na motocykl BMW r1200
-kierowca bezszkodowy, powyżej 30 roku życia, pełne zniżki
-wartość 40tys zł

W Warcie klient zapłacił za polisę niecałe 2 tys zł, w Hestii czy PTU podobny pakiet wychodził w granicach uwaga... 5-6 tys zł! Z motocyklami akurat sprawa wygląda jeszcze inaczej i trzeba nad tym trochę posiedzieć, podzwonić do centrali, dopytać się :)

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2012-10-08, 21:21

Rzeznik, podasz jeszcze info dla potomnych odnośnie assistance za granicą?
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
Rzeznik
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-09, 15:43
Lokalizacja: KNZ/ŁDZ/Piotrków

Post autor: Rzeznik » 2012-10-13, 18:37

Najpopularniejszy assistance jaki się sprzedaje to ten w Hestii, wraz z AC. Nie będę omawiać wariantu mini, bo dotyczy on tylko holowania (do 150km) na terenie RP, natomiast jeśli śmiga się poza granicami naszego kraju to zdecydowanie warto zainwestować w Premium, gdzie holowanie bezpłatne jest na odległość 250km (2 razy w przypadku awarii lub unieruchomienia) (Uwaga-holowanie od miejsca awarii do warsztatu partnerskiego, a nie do domu ;) ), zakres terytorialny to:
granice geograficzne
Europy, Algieria,
Maroko, Tunezja,
Izrael i Iran

Suma ubezpieczenia w tym wariancie to 15tys zł.
Oczywiście dowóz paliwa, naprawa na miejscu, transport przyczep, pojazd zastępczy na 5 dni (ale tylko przy wypadku lub kradzieży) i zakwaterowanie na 2 doby.
Podobnie prezentuje się Prestiż, również 15tys zł sumy ubezpieczenia, zakres terytorialny taki sam jak w Premium, ale odległość holowania to 500km, bez limitu ilości awarii. Auto zastępcze na 10, 15 i 5 dni (wypadek, kradzież, awaria), 3 doby zakwaterowania, złomowanie i opieka psychologa.

Cenowo powiem, że na kraj, gdy jeździ się sporo, opłaca się brać Premium i to właśnie ten wariant jest najpopularniejszy.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę pokrótce wyłożyć też ass w Warcie, PZU i PTU, aczkolwiek myślę, że to co napisałem o Hestii daje już pewien obraz tego co towarzystwa mają do zaoferowania.

Pzdr.

Szarl3j
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-21, 18:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Szarl3j » 2012-10-13, 20:19

W sumie nie miałbym nic przeciwko gdybyś zamieścił informacje do pozostałych ubezpieczycieli tzn. do warty,pzu i ptu

Awatar użytkownika
Rzeznik
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-09, 15:43
Lokalizacja: KNZ/ŁDZ/Piotrków

Post autor: Rzeznik » 2012-10-13, 22:50

Szarl3j pisze:W sumie nie miałbym nic przeciwko gdybyś zamieścił informacje do pozostałych ubezpieczycieli tzn. do warty,pzu i ptu
OK :)

Warta w Europie, sensownie przedstawiają się warianty:
ZŁOTY
Holowanie przy wypadku i awarii do 200km
Naprawa pojazdu przy awarii
Pojazd zastępczy przy kradzieży i wypadku 5 dni
Pomoc informacyjna i tłumacza
Suma ubezpieczenia 10tys zł

ZŁOTY+
Holowanie wypadek/awaria do 400km
Naprawa awarii
Auto zastępcze przy kradzieży/wypadku 10 dni
Auto zastępcze przy awarii do 5 dni (max. można skorzystać 2 razy w roku)
Zakwaterowanie do dwóch dób w razie wypadku, kradzieży i awarii
Pomoc medyczna, kierowca zastępczy, opieka nad dziećmi, pomoc tłumacza i informacji
suma ubezpieczenia: 20 tys zł

PLATYNOWY
Holowanie (w kraju bez limitu) do 800km
Naprawa awarii
Pojazd zastępczy kradzież/wypadek 15 dni
Pojazd zastępczy awaria 5 dni
Zakwaterowanie przy kradzieży, wypadku czy awarii do 5 dni
Pomoc medyczna, organizacja wymiany opony, kierowca zastępczy, opieka nad dziećmi, pomoc tłumacza
suma ubezpieczenia 50 tys zł

Stopniowo coś tam powrzucam na ten temat, żeby rozjaśnić, bo wiem że agenci mieszają z tym i robią ludziom trochę mętlik, a nie każdy ma ochotę analizować OWU.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”