Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Problem z gazem

Moderator: Maniek-ol

Awatar użytkownika
GHOSTMINER
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-08, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Problem z gazem

Post autor: GHOSTMINER » 2012-01-13, 11:51

Witam, mam problem z LPG w moim sunny 1.6 sr. Gość od, którego go kupiłem odłączył gaz bo twierdził, że coś jest nie tak. Ostatnio postanowiłem to sprawdzić i po zamontowaniu miksera i odkręceniu gazu ku mojemu zdziwieniu auto dobrze chodziło na LPG. Lecz po paru minutach jak przełączyłem na benzynę obroty na jałowym zaczęły strasznie falować praktycznie od 0 (bo prawie zgasł) do 900 i prze-gazówka też nic nie dała, z powrotem na LPG wszystko było ok. Zakręciłem gaz, przepaliłem to co było w układzie, wyjąłem mikser i na benzynie zaczął chodzić dobrze - tak jak wcześniej.
Instalacja LPG mieszalnikowa I-go stopnia

Poradzicie coś?

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-13, 12:04

Wygląda jakby nie odłączał gazu .. i dawał jednocześnie jedno i drugie . - mam coś podobnego .. bo się elektrozawór od gazu zacina ..
albo .. jest problem w dolocie .. może za mało powietrza przy benzynie (mikser zwęża prześwit). W jakim stanie masz filtr powietrza ?
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GHOSTMINER
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-08, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GHOSTMINER » 2012-01-13, 12:22

Kumpel też mi mówił, że to może być wina elektrozaworu i podaje jednocześnie benzynę i gaz. Filtr chyba niedawno był wymieniany przez poprzedniego właściciela bo nawet czysty.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-13, 12:43

GHOSTMINER, można to prosto sprawdzić .. uruchom ponownie instalację i rozgrzej silnik porządnie na LPG (na zimnym nie wiem czemu ale elektrozawór działa), następnie przełącz centralkę na "0" (silnik nie powinien dostać ani gazu ani Pb) i dodaj gazu aby nie zdechł.. Podejrzewam, że tak jak u mnie elektrozawór tylko częściowo odetnie gaz i auto delikatnie spadnie z obrotów , ale będzie chodzić .. jeśli tak .. to masz odpowiedź ..
Z tym że ja podejrzewam bardziej wielozawór w butli aniżeli ten mały elektrozaworek przy parowniku.
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GHOSTMINER
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-08, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GHOSTMINER » 2012-01-13, 12:52

Wielkie dzięki za odpowiedź, zrobię tak jak napisałeś.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-13, 12:56

koniecznie daj znać co i jak :))
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GHOSTMINER
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-08, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GHOSTMINER » 2012-01-13, 22:42

Potwierdziło się to co napisałeś, przynajmniej tak mi się wydaje. Tak czy inaczej muszę wstawić go do warsztatu, ale chociaż już wiem co jest nie tak więc wizyta powinna być krótsza. Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2012-01-13, 23:02

Może być jeszcze przekaźnik , który odpowiada za wyłączenie benzyny po przełączeniu na gaz. może jej nie wyłączać i też będzie podawać jedno i drugie paliwo.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-14, 12:05

Maniek-ol pisze:Może być jeszcze przekaźnik
w instalacji I gen jest przekaźnik ? u mnie chyba nie ma i centralka z przełącznikiem steruje bezpośrednio elektrozaworem od Pb ... ale dzięki Maniek-ol, za podpowiedź ... aż zerknę aby mieć pewność :))
ale wracając do tematu .. wydaje mi się, że wtedy by na gazie źle chodził (strzelałby) a tu jak napisał GHOSTMINER jest ok ..

[ Dodano: 2012-01-14, 12:10 ]
hmm popełniliśmy chyba bład .. to nie jest czasem instalacja II gen .. Ghost .. masz sterownik ?? Może on szwankuje ?
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o autach z LPG”