Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] '93r -> jaki gaz ?

Moderator: Maniek-ol

Awatar użytkownika
Skazony
fanatyk nissana
Posty: 482
Rejestracja: 2009-12-13, 11:05
Lokalizacja: \=l=/

[N14] '93r -> jaki gaz ?

Post autor: Skazony » 2011-07-28, 16:05

Czy ktoś jest w stanie mi napisać jaki gaz byłby najlepszy do słonka z silnikiem GA14DE
(chyba nadszedł czas aby wprowadzić nową instalację do auta)
N14 -> teraz 323f BJ
Obrazek

Awatar użytkownika
nismojoe
fanatyk nissana
Posty: 503
Rejestracja: 2010-01-25, 12:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nismojoe » 2011-07-28, 16:31

Osobiście polecam sekwencję firmy BRC, kwestia ile chcesz wydać, taniej wyjdzie standardowa instalacja, ale wtedy warto wyposażyć autko w blos by nie straciło tak na mocy, na forum jest bardzo dużo o gazie poszukaj , poczytaj
Project: Midnight puprle Twin Turbo Z32 EU
Daily: Black g35 sedan US
Family car: Black Z50 EU

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2011-07-28, 17:45

W takim silniku się nie opłaci, chyba ze robisz rocznie ponad 30 tyś.
Jak już zakładać to sekwencję , nie będziesz się wkurzać na instalację :) jak dobry zakład założy to praktycznie nie wiesz wtedy że masz lpg
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2011-07-28, 18:44

Mysle ze oszczedzac zawsze się opłaci

Jest KALKULATOR można z grubsza obliczyć czy się opłaca

Co do instalki to fakt sekwencja.
U mnie jest Stag 300 i mały zgrabny parownik Magic Jet III.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2011-07-28, 19:36

szukaj czegoś nowoużywanego, niekiedy na alledrogo idzie wyczaić ładne instalacje za połowe ceny. mi osobiście udało się kupić za 350zł 2,5 letnia instalacje sekwencyjna kompletną z legalizacjami oraz całkiem z tego co czytałem dobrymi wtryskami gazu itp. nawet jak miałbyś dokupić nowy reduktor do tego i tak by się conajmniej bardzo opłacało...:mrgreen: komorokoro fajny ten kalkukator :roll:

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-07-28, 20:38

Skazony, jak zależy Ci na "normalnych" kosztach to polecam np. parownik Landirenzo i do tego BLOS - trzeba się liczyć, że od czasu do czasu trza będzie zerknąć na instalację ale przy II gen LPG praktycznie nie ma się co psuć (jeśli jest dobrze wyregulowane).
Jeśli ma być "na bogato" to faktycznie sekwencja, ale tu już nie pogrzebiesz sam.. tu już jest pełny komp..
Jeśli myślisz o dalszych modach bez ingerencji w "motor" to BLOS jest naprostszym rozwiązaniem.. z tym, że nie znam firmy "gazującej", która by Ci to założyła... najwyżej załóż "standard" a BLOS się wrzuci w tzw. międzyczasie.. :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2011-07-28, 21:18

scubzik pisze:Skazony, z tym, że nie znam firmy "gazującej", która by Ci to założyła... najwyżej załóż "standard" a BLOS się wrzuci w tzw. międzyczasie.. :)
zapraszam do mnie do Wągrowca... :x
byłem w 3 zakładach u mnie w mieście to tylko w jednym powiedzieli mi że blosu nie założą... warto popytac :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skazony
fanatyk nissana
Posty: 482
Rejestracja: 2009-12-13, 11:05
Lokalizacja: \=l=/

Post autor: Skazony » 2011-07-29, 11:00

a czy ktoś sie orientuje jakie obecnie są koszty założenia gazu ?
N14 -> teraz 323f BJ
Obrazek

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-07-29, 11:24

Skazony, ok 2 tysie musisz liczyć .. minimum za instalkę II gen ,. sekwencja trochę drożej bo i roboty przy tym jest więcej .. muszą się dostać do kolektora ssącego..
Przykładowo w "nagazie" w Łodzi za instalkę IIgen przy płatności gotówką 1800,00zł, za sekwencję 3400,00 zł .. dopłata za butlę toroidalną .. 100zł ..
Blos kosztuje ok 400zł ..

Czyli instalacja "zwykłej" instalacji + modyfikacja na Blos to koszt 1900zł (z butlą w kole) + 400zł + regulacja Blosa ok 50zł - reasumując na "okrągło" musisz mieć 2500zł
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Skazony
fanatyk nissana
Posty: 482
Rejestracja: 2009-12-13, 11:05
Lokalizacja: \=l=/

Post autor: Skazony » 2011-07-29, 12:20

scubzik, i rozumiem że polecasz ten "NAGAZ" ?
a może inna firma troszkę tańsza ?
N14 -> teraz 323f BJ
Obrazek

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-07-29, 13:39

Skazony pisze:polecasz ten "NAGAZ"
powiem tak ..

- montaż, szczelność itp - tak
- serwis gwarancyjny - tak , można ich męczyć do bólu za free! tylko trza się umawiać na telefon
- regulacja - tak sobie .. jak ich przyciśniesz to będzie ok ..
- blos - słyszałem że pitolą głupoty że to "nie działa" także z tym nie do nich...
ocena ogólna.. mocna średnia..z delikatną przewagą "nieźle" ..
masz 2 lata gwaracji i przez ten czas nie robią łachy .. możesz u nich co tydzień być jak coś Ci się nie podoba .. ja u nich dużo razy byłem :) 2 razy mi zjeb...li, ale po jednej regulacji u najstarszego u nich speca (Grzegorz) miałem rok spokoju ..
Po 2óch latach olej ich, zakładaj Blos i rób regulacje np. w Damp-Polu (ja tam robię i Wronek).. buraki jakich mało .. ale robią nieźle i nie boją się Blosów

Ewentualnie uderzaj od razu do Damp-Polu i spróbuj podpytać czy założą Ci instalkę z Blosem
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Post autor: mimier » 2011-07-30, 02:04

scubzik pisze:Po 2óch latach olej ich, zakładaj Blos i rób regulacje np. w Damp-Polu (ja tam robię i Wronek).. buraki jakich mało .. ale robią nieźle i nie boją się Blosów

Ewentualnie uderzaj od razu do Damp-Polu i spróbuj podpytać czy założą Ci instalkę z Blosem
Po dwóch latach zakładać blos?...przecież by to nie miało żadnego sensu :) Od razu zakładaj po pierwszym przeglądzie ;)
Jak coś by się działo to przecież tylko należy zdemontować blosa, założyć mikser, podpiąć silniczek krokowy i "przykręcić" trochę gaz na reduktorze...
Jak będą zakładali gaz to popatrz czy zostawili Ci odpowietrznik na wężu wodnym idący do nagrzewnicy bo u mnie gaziarz go usunął i ciężej było mi odpowietrzyć układ po wymianie płynu chłodniczego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o autach z LPG”