Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Jakie kable WN do aut z gazem?

Moderator: Maniek-ol

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jakie kable WN do aut z gazem?

Post autor: jarkk » 2009-11-30, 12:10

Witam,
Na forum dowiedziałem się, że jeżdżąc nissanem zagazowanym powinienem kupić (NGK BKR6EY) inne świece niż te, które przewiduje producent. Dziś jeżdżąc po sklepach za świecami i przewodami wysokiego napięcia dowiedziałem się, że przewody powinny być inne skoro auto jeździ na gazie!!!
Mają być one twarde (gumowe) a nie silikonowe!
Czy ktoś mi podpowie jakie mam kupić w końcu?
___________________________________________________________________________

Nie wiem w oparciu o co sprzedawcy wysuneli taką teorię (co nie znaczy, że nie mogą mieć racji). Faktem jest, że moją P10 '94 na gazie z silikonowymi przewodami Janmora (świece BKR6EY) przejechałem już 50kkm bez problemów.
___________________________________________________________________________

Witam! Polecam przewody zapłonowe firmy SENTECH są to przewody z rdzeniem ferrytowym, ponoć rewelacyjnie sprawdzają się na gazie. A co do świec to NGK BKR6E (V-28) lub stopień zimniejsze BKR7E.Pozdrawiam!!!
___________________________________________________________________________

ja natomiast kupiłem do almery 1.4 jako zamienniki przewody BOSCH od sereny za całe 84 zł i też sprawują się bez zastrzeżeń natomiast świece NGK załorzyłem takie jak są w standardzie w benzynie i tu równierz bez żadnych zastrzeżeń
___________________________________________________________________________

Przewody Sentech (niektóre typy) są przewodami przeznaczonymi do samochodów z LPG (i o takie najlepej pytać). Co do trwalości , na razie niewiele moge powioedzieć bo mam je niecały miesiąc. Za to poprzednie były Z JC - nie były to koreańskie tylko japońskie i posłużyły tylko przez niecałe 2 lata
___________________________________________________________________________

Po 30 kkm przejechanych na kablach WN Sentech (przeznaczonych do aut zasilanych lpg) śmiało moge je polecić. Zastanawiam się czy dalej na nich jeździć, czy w związku że taki przebieg - wymienić
___________________________________________________________________________

Ja na Sentechach zrobiłem na razie na LPG ok. 22 kkm i też polecam. Śmiga jak ta lala.
jarkk co do wymiany to jak uważasz - jak nic się nie dzieje to po co kasę wydawać?
___________________________________________________________________________

z obsrewacji zauwazylem ze przewody maja spore znaczenie dla lpg . u mnie sa juz do wymiany bo maja przebicie i jak odpale na gazie to na zimnym suilniku chodzi na 3 garay a potem juz ok natomiast na benzynce nawet na zimnym chodzi normalnie. a co do przewodow to patrzylem na kilku forach to tak z 80-90% osob poleca SENTECH pozostale 10-20% poleca albo tanie bo im sie pofarcilo i wszystko na razie jest ok albo NGK za +- 200 zl


źródło: NKP

eszi
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-21, 16:44
Lokalizacja: Konstancin City

Post autor: eszi » 2010-12-04, 22:34

Seiwa też dobra firma, polecam.

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-12-04, 23:31

Jeździłem w Uno 1.4 B+LPG 8 lat na przewodach tej firmy "Bougicord" nigdy nie było problemu odkąd je założyłem :)
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
johny_fellow
fanatyk nissana
Posty: 1837
Rejestracja: 2009-12-07, 12:57
Lokalizacja: CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: johny_fellow » 2011-01-10, 14:22

Ja mam przewody SENTECH, na których najeździłem już 75kkm i nic się złego nie dzieje.
Jedyna wada to to, że czasami przy wymianie świec odrywa się przewód od tego metalowego łącznika ze świecą. Wystarczy to poskładać i śmiga dalej :mrgreen:
Znowu z NISSANem :cool:

Były:
- Micra K11, 2001 r., CG10DE;
- 100 NX B13, 1992 r., GA16DS;
- Primera P11, 1996 r., SR20DE;
- MAXIMA A33 QX, 2001 r., VQ30DEK.

http://www.agent-pzu.lukasz-ufnal.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o autach z LPG”