Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Witam i o radę pytam:)

Moderator: azorek

Quest1
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2011-02-07, 18:32
Lokalizacja: Siedlce

Witam i o radę pytam:)

Post autor: Quest1 » 2011-02-07, 18:52

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż to mój pierwszy post. :-)
Małego Nissana już posiadam, a z myślą o wakacyjnych wypadach postanowiłem zakupić minivana. Obejrzałem kilka modeli różnych marek, lecz Questem najlepiej mi się jeździło więc wybór był prosty. Tak to stałem się posiadaczem tego rzadkiego autka, no i jak to zwykle bywa jakieś problemy zaraz wyszły. Na początek chciałbym zapytać o tylną nagrzewnicę, gdyż jakbym nie kombinował z przyciskami i pokrętłami, to nawiewu na tyle nie mam. Druga sprawa to chciałbym wymienić olej. Jaki polecacie do tego silnika? Oraz jakie ciśnienie ma być w oponach 205/70 R15. Przycisk Power coś daje, bo w sumie jak depnę gaz w podłogę to i tak na skrzynia redukuje i ciągnie niemal do odcięcia zapłonu. No i na koniec radio. Jest na kasetę ale posiada przycisk CD. Może ma gdzieś z tyłu wejście AUX lub na zmieniarkę, bo kaset jakoś mało już posiadam:) Pozdrawiam.
Była Micra był Quest jest Almera

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2011-02-07, 18:53

Quest1, nie napisałes nawet którego QUESTa kupiłeś :)

Quest1
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2011-02-07, 18:32
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Quest1 » 2011-02-07, 18:57

To Quest 1 już po lifcie 96rok.
Była Micra był Quest jest Almera

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2011-02-07, 19:15

Hmm przycisk Power też do dziś nie wiem do czego służy :D
Opony powinny być chyba jednak 205/75/15 lub 215/70/15 W schowku powinieneś mieć naklejkę z rozmiarami i ciśnieniami ja dokładnie nie pamiętam ale mam 2.2 :)
U mnie CD znajduje się zaraz pod kasetą więc Ci nie pomogę :)
Co do oleju no to w zasadzie stosować można każdy :)
Miałem serwisów-kę gdzieś ale się mi zapodziała po awarii dysku
Co do nawiewu to zobacz z tyłu pod pojemnikami na kubki czy masz sprawne przekaźniki
No i oczywiście sprawdź bezpieczniki :)
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Quest1
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2011-02-07, 18:32
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Quest1 » 2011-02-07, 20:54

Przycisk ten to tak jak w innych skrzyniach tryb Sport, jednak nie wiem jak dokładnie ma to zmieniać zachowanie skrzyni, bo i tak ciągnie przecież do wysokich obrotów i dopóki noga w podłodze to biegu nie zmienia za wcześnie. Przekaźniki sprawdzę. Nie wiedziałem że tam są. Znalazłem za to w lewym bocznym schowku w bagażniku jakąś taką skrzyneczkę z radiatorem. Może wiesz co to za ustrojstwo.

[ Dodano: 2011-02-12, 18:12 ]
Nawiew działa. Przypadkiem przy wyjmowaniu radia by wymienić je na inne zobaczyłem że wyjęta jest jedna wtyka od panelu nawiewów, a do wtyki był jeden kabelek podpięty, ale nie wiem po co to ktoś kombinował. Co do nawiewu na środkowy rząd i na tylny. Adekwatnie też na dole na nogi. Różne kombinacje sterowania. Nie wiem tylko po co jest ta duża kratka z boku za siedzeniem, pod tylnym panelem sterowania, bo z niej chyba nie leci powietrze.
Była Micra był Quest jest Almera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Modele”