Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Akumulator Optima Yellow 75 Ah

Moderatorzy: bonzo, azorek

Grzegorz Opalsk
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-09-01, 14:13
Lokalizacja: Katowice

Akumulator Optima Yellow 75 Ah

Post autor: Grzegorz Opalsk » 2012-02-11, 21:53

Witam.
Czy ktoś z Szanownych Kolegów w swoim Terrano II ma zainstalowany akumulator Optima Yellow 75 Ah? Pytam ponieważ wymiary, a zwłaszcza długość budzi moje obawy. Mój obecny akumulator (Exide Maxxima 900, ale jeszcze ten zwykły nie DC czyli nie głębokiego rozładowania) kończy się. Głównie chodzi o wyciągarkę. Akumulator ten pracował u mnie około 5 lat. Noszę się z zamiarem kupna właśnie Optimy Yellow 75 Ah. Jeżeli nie wejdzie to pozostaje alternatywa troszkę mniejszej Optimy Yellow lub pozostanie przy Exide. Ostatnio Exide wypuścił ciekawe modele Dual AGM. Rozważam możliwość albo EP 450 albo EP 900.
Pozdrawiam.
Fidel
Fidel

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2012-02-12, 11:18

Witaj!

Ciekawy akumulator, ciekawa też jego cena, ale za nowsze technologie trzeba jednak sporo zapłacić. Parametry w stosunku do tradycyjnych też ma imponujące.

Kiedyś natrafiłem na informację, że Terrano mały akumulatory 74 - lub 75 Ah ale teraz już dokładnie nie pamiętam gdzie to było. Oczywiście różnica 1 Ah też nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Mam oryginalną podkładkę plastikową pod akumulator i ona ma wymiary:
szerokość 178 mm.
długość 317 mm.
Z tych wymiarów też można wywnioskować, że właśnie takie akumulatory (74 - lub 75 Ah) mogły być fabrycznie montowane w Terrano i Maverickach.

Ja mam obecnie zamontowany akumulator CENTRA CC900, a ma on wymiary:
353mm (długość),
175mm (szerokość),
190mm (wysokość).
Jak widzisz można zastosować nawet tak długi akumulator. Więcej na ten temat przeczytaj tu: viewtopic.php?t=7951 viewtopic.php?t=7951
Podany przez Ciebie ma wymiary:
317 mm (długość),
158 mm (szerokość),
238 mm (wysokość)
W takiej sytuacji nie powinieneś się przejmować długością wskazanego akumulatora bo zmieści się na pewno i to z dużą rezerwą lecz jego wysokością gdyż jest od mojego standardowego wyższy o prawie 50 mm., a to jest już dość dużo. W podanym linku masz zdjęcia mojego zamontowanego akumulatora i możesz w takiej sytuacji porównać wysokości. Obawiam się, że ten podany przez Ciebie jest jednak za wysoki chyba, że są jego różne odmiany pod względem wymiarów, a parametry danego akumulatora pozostają bez zmian tak jak jest u niektórych producentów.

Powodzenia
Andrzej
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Grzegorz Opalsk
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-09-01, 14:13
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz Opalsk » 2012-02-12, 15:13

Dziękuję za odpowiedź. Tak czy inaczej pozostaje mi jeszcze przymierzyć fizycznie powyższy akumulator. Natomiast zdziwił mnie Kolega bardzo informacją o założonym u siebie akumulatorze, którego długość przekracza 350 mm. Ja tu miałem obawy o 320 mm, a tu nagle 350 mm. No, no. Prawda jest też taka, że wymiary wymiarami, a rzeczywistość może być inna. Musze po prostu fizycznie włożyć ten akumulator.
Pozdrawiam
Fidel
Fidel

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2012-02-12, 15:29

Daruj sobie kupno Optimy za poł ceny każdy inny akumulator będzie pewniejszy :!: :!:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

krzysiek1958
aktywny forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 2010-09-25, 22:03
Lokalizacja: ok.Ziębic

Post autor: krzysiek1958 » 2012-02-12, 15:47

Tak tylko z ciekawosci ale to chyba jest blad w katalogu centry bo podaja ze w terrano 2,7 TD tdi powinny byc dwa akumulatory

Awatar użytkownika
drewniany
wiem o czym pisze
Posty: 84
Rejestracja: 2010-09-26, 14:49
Lokalizacja: Kwidzyn-Sadlinki

Post autor: drewniany » 2012-02-12, 17:05

krzysiek1958 pisze:Tak tylko z ciekawosci ale to chyba jest blad w katalogu centry bo podaja ze w terrano 2,7 TD tdi powinny byc dwa akumulatory
Witam
To nie błąd bo niektóre wersje są przystosowane na dwa akusy
Pozdrawiam,
Krzych


===============================
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij koniak i idź spać"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”