Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano II] ZD30 Problemy z układem chłodzenia POMOCY

Moderatorzy: bonzo, azorek

leeszczu6
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-28, 12:30
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

[Terrano II] ZD30 Problemy z układem chłodzenia POMOCY

Post autor: leeszczu6 » 2017-02-28, 12:45

Witam wszystkim.

Mam problem ze swoim Terrano, silnik 3.0Di ZD30, rocznik 2002, automat, mianowicie ostatnio miałem przypadek taki, że lekko mi poszła temperatura to góry i podniósł się stan w zbiorniczku wyrównawczym i przestało grzać w środku. Dalej wymieniłem na nową pompę wody, termostat, korek w chłodnicy, nowy płyn, zaczęło w środku grzać, temperatura trzyma się równo na zegarze, jednak lekko podnosi się dalej stan w zbiorniczku. Po przejechaniu np. 20-40km i złapaniu temperatury i zgaszeniu auta słychać ewidentne blugotanie z silnika.

Przy okazji: podczas pracy silnika piszczy pasek, dolewam płynu przestaje piszczeć na chwile i po 5-10min znów zaczyna, tak jakby pompa wody nie przeganiała wystarczającej ilości płynu.
Po odkręceniu korka z chłodnicy w trakcie pracy silnika nie wyrzuca płynu i przy okazji jak zdjąłem przewód od nagrzewnicy nie było tam za dużo płynu.
Chłodnica silnika nie jest w pełni gorąca, 1/4-1/3 jest ciepła reszta nie.

Błagam pomóżcie mi bo już nie mogę w nocy spać, każdy mechanik gada, że na 100% uszczelka pod głowicą do roboty, znając życie jak rozbiore to zaraz i rozrząd będę wymieniał i wsadzę 3000zł a może być to samo.
Proszę o jakieś porady, pozdrawiam Maciej

janserce03
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 12:53
Lokalizacja: LLE

Post autor: janserce03 » 2017-02-28, 13:20

Ja bym sprawdził czy niema spaliny w płynie chlodniczym. Większość mechaników powinno Ci to sprawdzić specjalnym urządzeniem. Jak masz bulki w zbiorniku wyrownawczym to niestety może być to uszczelka i wydmuchuje Ci spaliny do wody co powoduje zapowietrzeniem układu i dlatego chłodnica może się cała nie nagrzewac... Ja niestety tak pogrzebalem swoją Kie Carnival :-( ogólnie lepiej nie przegrzac samochodu. Ja tak zrobiłem i spaliny mi leciały zbiornikiem wyrownawczym a głowica pękła :-P ale miałem termostat uszkodzony i źle mi pokazywał temp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”