Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] Zużycie opon i silniczek abs.

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Faraon
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-18, 12:17
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

[ Terrano II] Zużycie opon i silniczek abs.

Post autor: Faraon » 2016-03-11, 21:06

Witam,
mam 2 tematy na które chciałbym znaleźć odpowiedź,
pierwszy chyba łatwy - które opony zużywają się w Terrano szybciej, przednie czy tylne?

i drugi - włącza mi się w sposób niekontrolowany silniczek od ABS, prawie zawsze po mocniejszym hamowaniu, na jakieś 2-3 sek. , a i czasem na kilka sekund podczas jazdy po terenie {na 2 biegu}. Elektryk po przedstawieniu mu tematu stwierdził, że to któryś z 4 czujników w kołach. I proponuje podłączyć auto do komputera i wymianę zepsutego czujnika.
Wydaje się logiczne, co o tym sądzicie?
Może ktoś miał coś podobnego.
Terrano II 2001, 2,7 TDI, 3-drzwiowy.

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Re: Zużycie opon i silniczek abs.

Post autor: nissterr » 2016-03-12, 16:00

Faraon pisze:Witam,
mam 2 tematy na które chciałbym znaleźć odpowiedź,
pierwszy chyba łatwy - które opony zużywają się w Terrano szybciej, przednie czy tylne?
Zdecydowanie przednie. Mogą ząbkować lub ścierać się tylko na jednym boku, ale zawsze szybciej się zużyją niż tylnie. "zasługa" IFS ;)
Faraon pisze: i drugi - włącza mi się w sposób niekontrolowany silniczek od ABS, prawie zawsze po mocniejszym hamowaniu, na jakieś 2-3 sek. , a i czasem na kilka sekund podczas jazdy po terenie {na 2 biegu}. Elektryk po przedstawieniu mu tematu stwierdził, że to któryś z 4 czujników w kołach. I proponuje podłączyć auto do komputera i wymianę zepsutego czujnika.
Wydaje się logiczne, co o tym sądzicie?
Może ktoś miał coś podobnego.
Na pewno trzeba podłączyć pod kompa by było wiadomo który czujnik (lub jego kabel) jest trefny (ZTCW czujniki są tylko z przodu).
Ja u siebie kabel wymieniałem kilka razy, a ostatnio musiałem także czujnik bo już nic się nie dało zrobić.
Kabel to groszowe sprawy, czujnik na alledrogo też da się w rozsądnych pieniądzach nabyć...

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2016-03-14, 09:26

A co Ty pitolisz? Toż w tylnym moście też są czujniki ABS ;-)

Niekontrolowane włącznie się pompy ABS potrafi też wywoływać pęknięty pierścień przy przegubie. Minimalnie większa przerwa w jednym miejscu przy określonej prędkości (np około 15km/h) daje sygnał do zadziałania ABS.
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Awatar użytkownika
Faraon
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-18, 12:17
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: Faraon » 2016-03-17, 20:48

No dobra, ale podłączenie do kompa to dobry pomysł....
Terrano II 2001, 2,7 TDI, 3-drzwiowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”