Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano II] - Wymiana zamka w schowku

Moderatorzy: bonzo, azorek

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

[Terrano II] - Wymiana zamka w schowku

Post autor: Sami88 » 2015-12-13, 09:29

Witam, chciałem się zapytać czy ktoś już demontował schowek ? Jeszcze się za to nie zabierałem. A nabyłem zamek, bo stary jest uszkodzony i muszę wymienić. Jak patrzyłem chyba jest konieczny demontaż całej pokrywy. Czy jest tam jakaś blokada aby go bardziej otworzyć ? W tedy nie musiałbym go demontować do wymiany zamka. Jak nie wyjdzie nie będę miał dojścia do odkręcenia śrubek wewnętrznej pokrywy.

PS: Widać nie ma tu patentu i jest to bardzo proste. A jak dostać się do żarówki podświetlenia schowka. Jak ją zdemontować ?

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-12-13, 13:08

Schowek musisz demontować przy każdej wymianie filtra...
Odkręcasz śrubki i delikatnie ściskasz schowek z jednej strony by ucho wysunęło się z otworu mocującego.

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sami88 » 2015-12-13, 16:19

Jakiego filtra ? Od nawiewu ? Czeka mnie trochę zmian, bo kilka plastików ma połamane zatrzaski, a przynajmniej coś mi brzęczy przy niskich obrotach. Na wiosnę chcę pokasować te luzy. A jak wymienić żarówkę od podświetlenia schowka. Na pierwszy rzut oka nie widzę jak ją złapać aby wyjąć chyba, że trzeba coś jeszcze zdemontować przed jej wymianą.

Zastanawiam się też, czy w wersji 2.7 Diesla. Bo u mnie przynajmniej tak jest, że jak przekręcę kluczyk na pierwszą pozycję, to nic się nie dzieje. Nie mogę np. radia włączyć. Druga pozycja to pozycja zapłonu i nagrzewanie świec żarowych. A trzecia to uruchomienie silnika. Oczywiste jest, że przy włączonych żarówkach nie będą słuchał radia z wyłączonym silnikiem.

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-12-13, 17:20

Filtr kabinowy (znajduje się za metalową poprzeczną szyną).
Ważne by po wymianie nakleić nową lub przykleić poprawnie gąbkę od zaślepki (pionowy plastikowy pasek zakrywający filtr) - jak tego nie zrobisz będzie w trakcie jazdy wiało po nogach pasażerowi.
Żarówki nigdy nie wymieniałem - więc nie wiem.

Radio nie gra bez kluczyka.
Jak dobrze pamiętam w 1 pozycji rzeczywiście nie działa.
Jak będę pamiętał to pójdę do auta i sprawdzę.

Awatar użytkownika
fauscik
aktywny forumowicz
Posty: 192
Rejestracja: 2015-01-21, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fauscik » 2015-12-14, 01:46

radio gra jak jest podpięte pod obwód od oświetlenia kabinowego, ja mam w każdym razie tak i pytanie czy ktoś już demontował żarówkę od światła w kabinie oraz podświetlającą panel od regulacji nawiewu?
aktualnie :
Nissan Primera P11 '00 2,0TD 5d Hatchback

wcześniej:
Nissan Terrano I '92 2,7TD 3d
Nissan Primera P11 '01 2,0TD 5d Wagon
Nissan Sunny Y10 '96 2,0D 5d Wagon

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-12-14, 04:22

Żarówki kabinowe wymieniałem obie (przód i bagażnik) na ledowe i polecam to zrobić - dużo więcej światła i bardzo mały pobór - przydaje się na wakacyjnych postojach.
Od regulacji nawiewu jeszcze nie, ale czeka mnie to w najbliższej przyszłości, gdyż raz świeci, raz nie...

Awatar użytkownika
fauscik
aktywny forumowicz
Posty: 192
Rejestracja: 2015-01-21, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fauscik » 2015-12-15, 01:37

nissterr pisze:Żarówki kabinowe wymieniałem obie (przód i bagażnik) na ledowe i polecam to zrobić - dużo więcej światła i bardzo mały pobór - przydaje się na wakacyjnych postojach.
Od regulacji nawiewu jeszcze nie, ale czeka mnie to w najbliższej przyszłości, gdyż raz świeci, raz nie...
akurat brak górnej mi nie przeszkadza tak mocno jak brak tej na nawiewie, co do wymiany/regulacji nawiewu, jak słychać już takie terkotanie to wymieniać ? :D
aktualnie :
Nissan Primera P11 '00 2,0TD 5d Hatchback

wcześniej:
Nissan Terrano I '92 2,7TD 3d
Nissan Primera P11 '01 2,0TD 5d Wagon
Nissan Sunny Y10 '96 2,0D 5d Wagon

Awatar użytkownika
nissterr
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2015-07-06, 09:39
Lokalizacja: WN

Post autor: nissterr » 2015-12-15, 10:51

Jak słyszysz terkotanie to najprawdopodobniej wpadł jakiś liść do wiatraka.
Ja już raz rozbierałem. Wiatrak znajduje się po prawej stronie pod schowkiem.
Mi wpadły liście i terkotał. Teraz popiskuje przy skręcie kierownicy w lewo. Poprzednio też tak było. Musiałem wyjąć, wyczyścić z liści, śmieci i znowu była cisza :)

Sami88
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2015-11-19, 16:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sami88 » 2015-12-15, 11:58

W kabinie ja demontowałem, i jest to bardzo proste. Muszę zdemontować w schowku i na pierwszy rzut oka nie jest to takie proste. Lecz posiedzę nad tym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”