Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] Odboje przednie do Terrano II

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
akara
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2010-08-16, 21:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[ Terrano II] Odboje przednie do Terrano II

Post autor: akara » 2014-03-28, 00:08

Na "alledrogo" pokazały się w sprzedaży przednie odboje do Terrano z poliuretanu.
Odboje te produkuje firma Z.P.U.H. Elast-Pol z Olkusza. Cena chyba przystępna bo kpl. ok.50zł.
Ostatnio zmieniony 2015-02-19, 19:38 przez akara, łącznie zmieniany 1 raz.

gray5
stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 2010-01-03, 20:11
Lokalizacja: gdynia

Post autor: gray5 » 2014-07-04, 13:13

Do terrano pasuje bodajze odbój od resora od żuka jak dobrze pamietam
pozdrooo....

myśliwy79
wiem o czym pisze
Posty: 63
Rejestracja: 2012-01-29, 14:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: myśliwy79 » 2015-02-14, 00:25

Witam'

Może ktoś podać wymiary tych odboi, moje już odleciały, a z olkusza nie mogę namierzyć pasujących do terrano. Poszukam jakieś zamienniki, mam możliwość w swojej pracy tylko wymiary lub ktoś już namierzył tak owe............ Z tyłu mam już te z olkusza czerwone.
Te od żuka mają inne mocowanie

Pozdrawiam Mariusz

Awatar użytkownika
akara
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2010-08-16, 21:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: akara » 2015-02-15, 20:14

myśliwy79 pisze:Witam'

Może ktoś podać wymiary tych odboi, moje już odleciały, a z olkusza nie mogę namierzyć pasujących do terrano. Poszukam jakieś zamienniki, mam możliwość w swojej pracy tylko wymiary lub ktoś już namierzył tak owe............ Z tyłu mam już te z olkusza czerwone.
Te od żuka mają inne mocowanie

Pozdrawiam Mariusz
Właśnie od Zuka podobno wychodzi najtaniej. Wysokość odboju ok.40mm. Ja mam odboje z przerobionej poduszki od jakiejś maszyny rolniczej. Najważniejsza jest wysokość poduszki. Reszta wg. uznania. :mrgreen:

myśliwy79
wiem o czym pisze
Posty: 63
Rejestracja: 2012-01-29, 14:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: myśliwy79 » 2015-02-15, 22:20

Też od maszyny rolniczej będę dobierał dla tego pytałem o wymiary....

Dzięki za pomoc....

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2015-02-19, 11:31

Wyważacie otwarte drzwi.
W temacie: viewtopic.php?t=4343
pisałem o zamienniku przedniego odboju z Lublina - nie z miasta Lublin, a z samochodu marki Lublin. Jest to odbój okrągły bodajże tylnego resora Lublin I. Mam go w swoim samochodzie od 2006 roku i nadal wygląda idealnie. Kosztuje tylko kilkanaście zł.
Zdjęcia już padły ale można je zobaczyć na moim Chomiku/Motoryzacja/Terrano Maverick/Zdjęcia itd. Szukajcie, a znajdziecie.
Link do mojego konta: http://chomikuj.pl/azm-61
Innych bardziej wyrafinowanych kont w internecie nie będę tworzył więc musi Wam to wystarczyć.
Ten odbój ma wysokość 55 mm razem z podstawą, fi metalowej podstawy 71 mm, a oryginalny ma wysokość 40 mm, podstawa 92x59 mm. Po tylu latach mam już jakieś z tym doświadczenie więc uważam, że nie trzeba go skracać nawet jeśli jest blisko ogranicznika ramy. Nigdy nie poczułem najmniejszego dobicia bo tak płynnie amortyzuje.
Na innym forum - dobrze znanym był cały mój poradnik w dziale "Zrób to sam" ale po modernizacjach forum wszystkie poradniki z tego działu zginęły. Jest też mój opis ze zdjęciami gdzieś w tematach tamtego forum ale ja tego nie będę szukał bo tam idą na ilość tematów i wypowiedzi, a nie na jakość.
Ogólnie stwierdzę, że ten temat był na obu forach wałkowany już nie raz.
Ostatecznie jeśli ktoś chce to mailem mogę podesłać ten mój poradnik.

Do Administratora i Moderatorów.
Fatalne jest to, że przez kilka już lat nie można nadal dodać zdjęć na tym forum i przez to zdjęcia z innych stron prędzej czy później znikają, a tematy przez to ubożeją.
Między innymi z tego powodu nie chce mi się już pisać bo traci się tylko czas, a efektów pracy nie ma.
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Awatar użytkownika
akara
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2010-08-16, 21:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: akara » 2015-03-19, 22:11


ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”