Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] Opony zimowe do T2 2,7 TDi - jakie polecacie

Moderatorzy: bonzo, azorek

ToleDo
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-10, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

[Terrano] Opony zimowe do T2 2,7 TDi - jakie polecacie

Post autor: ToleDo » 2013-01-16, 17:47

Witam,
jako że przyszła niestety pora wymiany zimówek to zastanawiam się jakie gumy koledzy polecacie ?
Stare Fuldy spisywały się tak sobie, góra na 3+, więc może jakieś inne?
Rozmiar 235/75/15 alu.
Najlepiej nowe, żeby posłużyły, ale wiadomo ... " bez szaleństw cenowych" :-P

Edzia:
Zapomniałem dodać że 80% to po Warszawie i okolicach pozostałem 20% to zjazdy z dróg w większości wypadków odśnieżonych na drogi zasypane śniegiem i czasami teren.
(W teren to dopiero się wybiorę jak opanuje auto bo świeżo kupione)


PS

Czytałem wcześniejsze posty ale jakiejś konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.
Każdy ma takiego ToleDo
na jakiego sobie zasłuży :)

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2013-01-16, 22:32

ToleDo pisze:" bez szaleństw cenowych"
jak byś napisał ile chcesz stracić było by łatwiej
Ja mam AT BF Goodrich i nie narzekam ale w Twoim wymiarze jest wiele ofert
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

ToleDo
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-10, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ToleDo » 2013-01-16, 22:59

Myślałem o czymś w granicach 400-450 PLN.
Jako że była by to nowa opona to posłuży mi ładne parę sezonów (6-8 ?).
Zastanawiam się nad : Bfgoodrich WINTER SLALOM KSI, choć znalazłem bez "KSI" niewiele droższe a nigdzie niema opisanej różnicy :-|
Każdy ma takiego ToleDo
na jakiego sobie zasłuży :)

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2013-01-17, 09:51

Cześć!

Tylko nie kupuj na zimę MTADOR IZZARDA MP71 tak jak ktoś polecił na innym forum. To nie jest opona na zimę lecz przede wszystkim na podłoże żwirowe.
Według porównywania specyfikacji różnych opon to posiada niby 5 * (gwiazdek) właśnie na podłoże żwirowe, a 4* na asfalt - to tak tylko na marginesie.
Teraz moje odczucia zimowe gdyż mam założone nowe takie opony - 235/75/15.
Są strasznie śliskie na ubitym śniegu. Samochód sam wpada w poślizgi przy najmniejszym dodaniu gazu, trudno go utrzymać w jeździe na wprost, hamowanie tragiczne. Nawet po włączeniu dodatkowego napędu nie czułem się komfortowo tak jak na poprzednich zużytych oponach. To na starych prawie łysych Herkulesach (zimowych) było nieporównywalnie lepiej samochód z 4x4 jechał jak po sznurku.
Lato na suchym asfalcie - tak sobie bez większych problemów ale nie całkowicie pewnie. Na mokrym już jest trochę gorzej ale jak się o tym wie to też można sobie poradzić. W terenie (lato) zawiesiłem się na przednim wahaczu w wysokiej koleinie torfowej ze stojącą wodą krótko po deszczu i już z niej nie wyjechałem, potrzebny był ciągnik o 11 w nocy.
Te opony są bardzo twarde i masywne no i dość ciężkie.
Moje ogólne odczucie - gdybym miał ponownie kupować opony to po doświadczeniu zimowym z tymi na pewno bym wyprał inne.
Poza tym w internetowych ocenach zdobyły bodajże 3,8 punktu co klasyfikuje je prawie na samym końcu. Opony innych znanych firm zdobyły co najmniej o dwa punkty więcej ale cena tych opon to nie ok/ 380 zł za sztukę, a delikatnie zaczynając od 500 wzwyż.
Te opony są jednymi z najtańszych na naszym rynku ale cena jest adekwatna do jakości i skuteczności tych opon. Oczywiście każda opona ma swoje priorytety i może właśnie ta jest przede wszystkim przeznaczona na luźne podłoża, a nie na asfalt czy śnieg więc decydując się na zakup opon trzeba zapoznać się z przeznaczeniem danej opony bo nie ma idealnych opon na każde podłoże zwłaszcza w najniższej cenie.

Jeśli opony zimowe i na dodatek Matador to raczej z serii Matador MPS520 Nordicca, a nie MP71 tylko nie wiem czy akurat jest taki rozmiar.
Oczywiście wybór należy zawsze do kupującego.

Andrzej

[ Dodano: 2013-01-17, 10:40 ]
A może zainteresujesz się taką oponą:
Hercules Avalanche X-Treme 235/75R15 105 S cena 480 zł.
Tu: http://www.skapiec.pl/site/cat/2101/comp/238412
o bieżniku widać, że jest to typowo zimowa opona.
A tu przejrzyj więcej opon:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2101/fil ... _0_0_0_0_0

Oczywiście nie znam tej opony ale jest to typowo zimowa opona więc będzie na pewno dużo lepsza niż pseudo uniwersalna lub letnia dopuszczona do warunków zimowych.
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

netopeer
nowy na forum
Posty: 33
Rejestracja: 2012-01-30, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: netopeer » 2013-01-17, 11:49

hej
Ja jeżdżę zimą na takich http://beta.oponeo.pl/dane-opony/cooper ... -r15-105-s tylko w rozmiarze 245/75 R16.

Dość mocny bieżnik szeroki i głęboki lameli na kostkach sporo dają rade.

Poprzednio jeździłęm zimą na AT BFG w kopnym sniegu podobnie na ubitym zamarzniętym (lód/śnieg) może troszke lepiej Zimówki (napewno bardziej miękko).

Maiałem małe problemy z wyważeniem ale ułożyły się.
-=V=-

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2013-01-17, 17:07

Ja tam śmigam na bfg at i nie narzekam,tyle że ja raczej w terenie jezdżę i na ubitym śniegu niestety są śliskie,ale i tak lepiej jak mt ;-) ! To jest taka uniwersalna oponka żeby często nie przekładać.Miałem już kilka terenówek,ale nigdy w żadnej nie stosowałem typowo zimowej opony,co nie znaczy że odradzam,bo napewno w warunkach drogowych lepiej się spisze zimówka jak mt czy at.

ToleDo
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-10, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ToleDo » 2013-01-17, 22:31

BFG AT KO jako docelowe po MTADOR IZZARDA MP71 które mam niestety założone teraz i jest masakra.
Na zimę planuje czyste zimówki. Może i pojawi się lekki uśmiech ironii na Waszych twarzach ale ... tak mam. Zaparłem się i szukam jakiś dobrych. Jako że opony będą z "dofinansowaniem od sponsora" to celuje w takie :Bfgoodrich WINTER SLALOM KSI 235/75 R15 . Nikt z nimi nie miał do czynienia ?
Tak wiem, to właściwie szosówki a nie terenówki ale w zimie raczej nie będę teraz, póki nie opanowałem w ogóle jazdy w terenie, się wbijał. Jak przyjdzie pora i umiejętności będą, to kupie BFG AT i będę jeździł.
Może jednak ktoś się znajdzie kto zna te proponowane przeze mnie zimówki ?
Każdy ma takiego ToleDo
na jakiego sobie zasłuży :)

myśliwy79
wiem o czym pisze
Posty: 63
Rejestracja: 2012-01-29, 14:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: myśliwy79 » 2013-01-19, 00:06

Opony Cooper Discoverer M+s

Ja bym polecił te oponki mam i jestem z nich bardzo zadowolony na asfalcie jak i w terenie świetnie dają sobie radę....

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2013-01-19, 14:26

Jeśli jest temat o oponach to skorzystam jako że mam do sprzedania 2szt.BFG AT 235/75R15.8mm bieżnika ;-) ,cena 500za2szt+wysyłka (nie mogę znalezć dziłu kupię-sprzedam :cry: ) tel.517-010-148 Może akurat ktoś potrzebuje?

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-01-19, 14:30


Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2013-01-19, 15:21

Ok,dzięki! Ale z racji tego że tutaj o oponach koledzy piszą,może kogoś zainteresuje.Następnym razem się poprawię

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”