Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Układ kierowniczy-dziwne dźwięki

Moderatorzy: bonzo, azorek

Grzegorz Opalsk
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2011-09-01, 14:13
Lokalizacja: Katowice

Układ kierowniczy-dziwne dźwięki

Post autor: Grzegorz Opalsk » 2012-12-21, 20:38

Buczenie w kolumnie kierownicy

Czy ktoś miał może do czynienia z następującą sytuacją? Otóż po uruchomieniu auta rano (silnik zimny po nocy) lub w ogóle po kilkudniowym postoju podczas ruszania słyszalny jest dźwięk z okolic kolumny kierownicy. Dźwięk wydobywa się z przestrzeni poniżej samej kierownicy a powiedzmy wysokością moich kolan. Dźwięk przypomina mi dźwięk jaki wydaje statek (typu sygnał statku stojącego na redzie). Dźwięk ten przypominam pojawia się tylko podczas początkowej fazy skrętu kierownicą (zarówno w miejscu, jak i podczas jazdy).
Ciekawe bo zauważyłem to tylko podczas skrętu w lewo. Tak się składa, że wyjazd z mojego parkingu od razu zmusza mnie do skrętu w lewo. Najlepiej jeszcze, żeby koła skierował w lewo przed ruszeniem. Podczas skrętu w prawo sytuacja taka chyba nie występuje.
Dodam, że objawy te w czasie kiedy silnik jest nagrzany (czy to w trasie podczas jazdy czy podczas manewrowania na parkingach) nie występują. Przynajmniej nie zauważyłem tego.
Moim zdaniem nieznacznie zauważalnie, ale jednak objawy te są coraz częstsze.
Cóż to może być?
Nissan Terrano II 2,7 TDi 125 KM.
Pozdrawiam

Fidel
Fidel

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2012-12-22, 10:42

Na początek sprawdz poziom płynu w układzie wspomagania,luz na przekładni(ewent.wyreguluj,klucz,chyba 17 i śrubokręt),jeśli to jest ok,to może łożysko w kolumnie,albo krzyżak :-? ?

Łukanyo
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-02-12, 14:42
Lokalizacja: WZY

Post autor: Łukanyo » 2012-12-23, 09:19

Heh, mam podobny "problem", jak skręcam w lewo (wg zegarka tak o 15 minut) to słychać jakby coś obtarło. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Poziom płynu OK. tyle sprawdziłem.
Magnetyzery przyspieszające samochód, chip do wolnossącego dający kupę koni... Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to będziesz miał zawsze z górki.

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2012-12-23, 15:26

Sworznie też lubią takie odgłosy wydawać,to wiem akurat na przykładzie vitarki,jak zaczyna popiskiwać to niedługo złapie luzy(sprawdzilo sie już w kilku przypadkach)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”