Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] pukanie, zgrzytanie terrano 3.0 2002 manual

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[Terrano] pukanie, zgrzytanie terrano 3.0 2002 manual

Post autor: cycepnik » 2012-11-13, 21:26

Witam dwa tygodnie temu kupiłem terrano 3.0 2002 manual mam problem z elektryką taki:
- podpinałem auto już dwa razy pod komputer i nie ma błędu a ABS świeci się jak się świeci czujniki dają dobre sygnały abs dzieła a kontrolka się świeci
-nie działa wycieraczka tylna dochodzi prąd a gdy dostaje obciążenia to traci prąd
- gdy mrugam światłami mruga tylko prawy reflektor i prawy halogen a lewa strona nic a gdy włączam światła długie to wszystko się zapala nawet kontrolka

to wszystko do spraw elektrycznych a to do mechanicznych a mianowicie:
-mam dziwny objaw gdy wyłączę samochód i po odczekaniu około 5 minut lub gdy go włączam
obojętnie po ilu minutach lub kilku godzinach po włączeniu i ruszeniu przejadę około 3 m i jest chwilowy zgrzyt (jakbyśmy butelkę plastikową przejechali) nie raz jest głośne nie raz ciche a nie raz wcale i to jest tylko przy włączeniu silnika jak ruszamy bez wyłączenia silnika to nic nie słychać ogólnie jak od początku ruszamy to nic nie słychać tego typu
-drugą awarią jest to iż coś stuka przy ruszaniu w tylnym moście to jest tylko przy ruszeniu głośne uderzenie, stuknięcie
-być może spowodowane jest to tego typu iż niedawno dokręcałem podkładkę w przednim kole tą co się przykręca na dwie śruby po koło miało luz.

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2012-11-14, 12:58

Kolego Cycepnik z elektryki to jestem noga nie pomogę ,ale co do tych stuków,to pierwsze co to powinieneś sprawdzić krzyżak wału,czy nie ma luzów

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: cycepnik » 2012-11-14, 19:34

Witam Paweł jutro prowadzę do elektryka co do elektryki stuki i zgrzytnięcie dalej jest nie ma luzów na krzyżaku.

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-11-14, 20:39

Witam,

Kolego cycepnik, mam nadzieję, że temat używania i stosowania napędu 4x4H i 4x4L jest Ci bardzo dobrze znany. Te stuki z przodu to wg mnie problem ze sprzęgiełkami, z tyłu problem z blokadą LSD lub z hamulcami, szczególnie jeśli z tyłu masz hamulce bębnowe. Z tą podkładką w przedniej piaście to nie wiem o co chodzi, być może o tą co reguluje naciąg łożyska piasty. Jak się za to brałeś, to wiedziałeś co robisz.

Z ABS'em sprawa jest taka, w dziale Primery jest instrukcja jak sczytać błędy sterownika układu ABS. Nie wiem do jakiego komputera się podłączałeś w samochodzie, ale jeśli do głównego ECM to strata czasu i pieniędzy.

Z wycieraczkami i innymi objawami to mi wygląda na brak poprawnego połączenia. Jak chcesz sam grzebać to wg serwisówki posprawdzaj wszystkie połączenia.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: cycepnik » 2012-11-14, 21:38

piotr 32... jutro daję auto do elektryka i chciałbym żeby sprawdził całą instalację abs bo widać że ogólnie było coś grzebane z elektryka a co do napędach czy mogę tak jeździć czy coś zrobić te zgrzytanie w przedniej piaście nie raz jest głośne nieraz ciche i tak jak wcześniej napisałem. i czy mógłbyś mi jeszcze raz opisać co z tymi sprzęgiełkami bo wszystko się dzieje gdy jeżdżę na 2h normalnie. a co do tylnego mostu wyczułem to czasami gdy np. samochód stoi na lekkiej górce wcisnę sprzęgło wrzucę nawet 2 i żywiołowo puszczę to słychać takie uderzenie i to też tylko jest nie raz.

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-11-14, 23:12

Witam,

Co do problemów z instalacją do bardzo dobry pomysł podjechać do kogoś kto ma o tym pojęcie. Powinno wyjść i szybciej i w sumie taniej.

Sprzęgiełka masz na pewno oryginalne automatyczne, jak się je normalnie używa starczają na cały okres użytkowania samochodu. Najprościej je sprawdzić podnosząc koło/koła do góry. Szukaj na forum tematów o sprzęgiełkach i pokrewnych jest tego sporo i chyba wszystko zastało tam już wyjaśnione.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2012-11-15, 00:17

cycepnik pisze:a co do tylnego mostu wyczułem to czasami gdy np. samochód stoi na lekkiej górce wcisnę sprzęgło wrzucę nawet 2 i żywiołowo puszczę to słychać takie uderzenie i to też tylko jest nie raz.
Kolego, może to są wybite tuleje metalowo-gumowe wahaczy wzdłużnych tylnego mostu.
Ja właśnie to obstawiam po Twoim opisie usterki.
Jeśli są wybite te tuleje to lepiej je zamienić na tuleje poliuretanowe gdyż są one wielokrotnie wytrzymalsze od zwykłych tulei wulkanizowanych i na dodatek nawet trochę tańsze i łatwiejsze w montażu.
Poczytaj temat: viewtopic.php?t=8518 co prawda jest o elementach przedniego zawieszenia ale masz tam adresy firm.
Następny temat właśnie o tyle: viewtopic.php?t=8228
Według mnie najlepszą firmą jest DEUTER z Olkusza. Możesz też do nich zadzwonić lub napisać i zamówisz wtedy to co chcesz niekoniecznie całe zestawy.

Tutaj sklep internetowy tej firmy już ze stroną Terrano II, na Allegro też sprzedają pod nickiem: deuter-motosport
http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan_ ... -1993-2003

Oczywiście możesz też kupić w Olkuszu lub okolicy jeszcze w dwóch firmach gdyż są tam łącznie trzy firmy produkujące elementy poliuretanowe do samochodów.

Jeśli to nie będą tuleje to może to być luz na wieloklinie tarczy zabierakowej wału napędowego przy moście ale to może później, pierwsze sprawdź to co zasugerowałem.

Powodzenia
Andrzej

[ Dodano: 2012-11-15, 10:01 ]
piotr323f pisze:Sprzęgiełka masz na pewno oryginalne automatyczne
Piotrze,
czy aby na pewno je ma?
3,0 wychodziły na zblokowanym przodzie bez rozłączanych sprzęgiełek. Nie wiem czy wszystkie ale taki robiłem i sprzęgiełek już w nim nie było. Piasta się nie zmieniła więc sprzęgiełka można dołożyć jeśli ktoś chce, wystarczy ściągnąć tarczkę stałego napędu i w to miejsce przykręcić sprzęgiełko. Oczywiście śruby też trzeba zmienić na dłuższe.
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Awatar użytkownika
piotr323f
fanatyk nissana
Posty: 320
Rejestracja: 2010-12-24, 00:06
Lokalizacja: Z pod lasu

Post autor: piotr323f » 2012-11-15, 19:21

azm-61 pisze:Piotrze,

czy aby na pewno je ma?

3,0 wychodziły na zblokowanym przodzie bez rozłączanych sprzęgiełek. Nie wiem czy wszystkie ale taki robiłem i sprzęgiełek już w nim nie było. Piasta się nie zmieniła więc sprzęgiełka można dołożyć jeśli ktoś chce, wystarczy ściągnąć tarczkę stałego napędu i w to miejsce przykręcić sprzęgiełko. Oczywiście śruby też trzeba zmienić na dłuższe.
Witam,

Dzięki Andrzeju za sprostowanie, nie miałem o tym pojęcia. Różnica między samochodami 2 lata a tu takie "udoskonalenia", kompletnie bez sensu i logiki. Po co kręcić przegubami, mostem przednim, krzyżakami na wale i samym wałem skoro napędu używać można wszędzie poza asfaltem? Widocznie raport usterkowości i niezawodności dotychczasowych modeli Terrano za bardzo podniósł się do góry i musieli to skorygować.

Pozdrawiam,

Piotr
... W życiu piękne są tylko chwile ...

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: cycepnik » 2012-11-15, 20:10

Witam auto stoi u elektryka poszly przelaczniki a abs jutro bedzie robiony co do stukow zaczne od wymiany bo mam olej w skrzyni biegow i zobaczymy bo tez uslyszalem gdy auto odpalam z samego rana po calej nocy stania gdy odpalam slychac wsamochodzie ze glosno chodzi skrzynia po wcisnieciu sprzegla jest cicho a gdy znow poscimy to glosno dalej chodzi. Gdy pojedziemy kawalek i wszystko sie nagrzeje to jest ormalnie tak samo cicho jak wcisniemy lub bez wcisniecia. Jak myslicie co to moze byc?

[ Dodano: 2012-11-16, 20:59 ]
Pilnie potrzebuje kogoś z terrano 2 z roku od 1996 do 2000 z abs muszę zobaczyć jeden kabelek.
ktoś koło Gorzowa Wlkp.

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2012-11-17, 05:45

Ja właśnie mam tak samo,pomoimo świerzego oleju 0,5l ponad stan,zobacz sobie moj temat ''Stuki na zimnym''Myśle że ten typ tak ma ;-) ,ważne że jak są oleje ciepłe to nic nie hałasuje. W Pajero 2,6 to dopiero wali na zimnym :-o !Miałem styczność z kilkoma egzemplarzami i wszystkie z tym silnikiem tak miały! Pozdro.Paweł

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: cycepnik » 2012-11-17, 09:55

Witam

Pawel w tym tygodniu wymienie olej i zobaczymy a moze to byc powodowane lozyskiem oporowym?

Elektryka zrobiona wycieraczka jest i te mrogniecie poszly drazki te od przelaczania przy kierownicy a co do abs ze sie swieci juz pisze w czym rzecz
Auto mam z 2002 z instalacja z tego roku a pompe abs mam z 1998 i prawdopodobnie inaczej szedl kabelek od kontrolki pod inny pin i teraz musze zobaczyc w terrano mniej wiecej od roku 1997 do 2000 w wiazce w tyczce pod ktory pin idzie ten kabelek u mnie to jest kabelek zielono zolty.



Dlatego szujam terano z tego roku.

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2012-11-17, 15:18

Łożysko oporowe hałasuje przy wciśniętym sprzęgle! Spróbuj jeszcze na zimnym wrzucić "N"na reduktorze,wtedy rozłączasz skrzynie biegów od redyktora,w moim przypadku na "N" jest cisza. Ja mam rok 98,ale nie ma w nim abs-u,to nie pomogę. Zresztą elektryka to dla mnie czarna magia ;-) !

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: cycepnik » 2012-11-18, 09:53

Witam


Pawel sprawdzilem dzisiaj rano wrzucic na n i zobaczyc z tym sprzeglem i ztwierdzam iz jest tak samo jak bylo przy puszczonym sprzegle jak zimny halasuje a gdy wcisne to cisza. Zobaczymy po wymianie oleju w tym tygodniu.
A co do tego zgrzytniecia gdy zapalam silnik i ruszam obojetnie czy w przod czy w tyl to najprawdopodobniej dochodzi z przedniego dyferencjalu ale normalnie sie zachowuje tylo jest te zgrzytniecie nie mylac z pukneciem tylko wyraznie slycha zgrzytniecie i to nie zawsze tylko pzy pierwszym ruszeniu po odpaleniu.

Paweł84
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2012-11-12, 15:13
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Paweł84 » 2012-11-19, 13:16

No to u mnie jest cisza na "N",jak dodam gazu tak na ok.900-1200rpm to od razu cichnie,utrzymam tak ok5-10sek.i jest spokuj.Ciekawe czy nie masz za mało tego oleju? Ale jak wymienisz to będziesz wiedział ile było.Co do tych zgrzytów,to chyba musisz poprosić kogoś o pomoc i nasłuchać czy dyfer zgrzyta czy może coś w piastach :-? ?

Awatar użytkownika
cycepnik
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-13, 20:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: cycepnik » 2012-11-19, 19:50

Witam


Paweł z tym olejem napisze jak wymienię a co do zgrzytów to jest tylko jak włączę silnik i pierwsze przejechanie a następne bez gaszenia ruszenie to nic nie słychać czy ma to coś wspólnego z dyferencjałem to by było przy każdym ruszaniu a nie przy włączeniu silnika.

[ Dodano: 2012-11-21, 18:33 ]
co do zgrzytania to zauważyłem że to się dzieje tylko przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu a później przy ruszaniu nic nie ma i nie zawsze to jest a i też zauważyłem że gdy jest zgrzytnięcie to światła wszędzie mijania podświetlenie deski itp mrugną tak szybko że prawie tego się nie zauważy.

[ Dodano: 2012-11-24, 19:16 ]
Witam




Wymienilem wszystkie oleje i wydaje mi sie ze jak auto jest zimne to glosno chodzi lozysko oporowe lecz gdy troche sie nagrzeje jest zupelnie cicho tak jak wcisniemy sprzeglo rowniez jest cicho.
Co do elektryki wszystko zrobione. I mam dzwne stuki jak jade po dziurach z prawej przedniej strony.

[ Dodano: 2012-11-27, 23:05 ]
już wiem co z tymi łącznikami dzisiaj byłem na podnośniku już mówię co było a mianowicie:
tam gdzie się łącznik przykręca od spodu przerwała się guma pod podkładką i wyleciała trzeba było tylko dać nową gumę i skręcić.
jutro jadę do szkoły to będę wiedział czy dokładnie to to.

a panowie co do stuknięcia z tyłu to dzisiaj zobaczyłem że to nie zawsze się dzieje w okolicy tylnego mostu i wygląda to tak iż gdy jest obciążony do ciągnięcia to jest taki metaliczny dźwięk i to jest raz w jednym raz w drugim a nie raz w cale zobaczyłem dzisiaj z lawetą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”