Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Tuleje przedniego drążka reakcyjnego

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
hugh_h
aktywny forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2011-09-08, 16:46
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Post autor: hugh_h » 2012-12-13, 20:13

miałeś poliamid w reku chyba co :) to wiesz jak tłumi :p

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2012-12-13, 21:31

chodzi Ci o to że dolny wahacz w T2 trzyma się ramy jednym mocowaniem? + drążek?

a nie tak jak np w pajero? albo w terrano na górze (górny wahacz)?


ale przecież polamid dość często spotyka się w zawieszeniach 4x4... zazwyczaj w formie unibali... no niby widywałem polamid jakby obciążany pod kątem 90 stopni do tego tutaj...

w sensie że jakieś alternatywny dla polibuszy wahaczy tylnego mostu w patrolach np...

ja wiem :) Ty takie zrób w swoim pick upie i zamelduj o tym jak się z tym jeździ... :)

Awatar użytkownika
hugh_h
aktywny forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2011-09-08, 16:46
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Post autor: hugh_h » 2012-12-13, 21:43

ale on mi się nie podoba właśnie, pomysł jest ciekawy ale to nie to,
zobacz wahacz od d22 tam już nie ma drążka reakcyjnego - pozbyli się go ciekawe czemu,
W wolnych chwilach pracuję nad uk kierowniczym i mocowaniem wahaczy - na razie teoretycznie, że byto IFS miało sens. aczkolwiek niedługo pewne elementy mogą się pojawić dla chętnych :)
zobaczymy brak mi niestety niektórych pomiarów bo potrzebny mi przedni kawałek ramy :) a swojego nie mogę rozłożyć na tak długo. poza tym żeby być uczciwym trzeba powiedzieć że wszystko co nie ma homologacji to jest nie zgodne z prawem do użytku na drogach publicznych. dlatego też staram się rozeznać zdobycie homologacji na elementy pojazdu ale wychodzi to koszmarnie drogie.

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2012-12-14, 05:27

no właśnie, a ja kiedyś widziałem w jakimś katalogu cześci, przy okazji kupowania tulejek drążka rekcyjnego, 2 schematy dla R20, w jedym dolny wachacz był właśnie taki jak w D22, czyli podwójnie mocowany do ramy, analogicznie jak górny... w sumie to na logikę to jednak mocowanie z drążkiem powinno być bardziej wytrzymałe, ale też gorzej krzyżujące się...

tak sobie to wyobrażam...

skora88
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-26, 18:13
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: skora88 » 2015-11-17, 20:53

Witam koledzy, ciekawi mnie jaka powinna być średnica wewnętrzna gniazda drążka rekcyjnego, tego w ramie. Widziałem na szkicach hugh-a że ma otwór 28 mm czy to jest prawidłowy rozmiar. Oryginalna tulejka ma zewnętrzną średnicę 22mm. Czy to może inny rodzaj tulejek miał być?

Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”