Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] ZAMIANA Z CIĘŻAROWEGO NA OSOBOWY

Moderatorzy: bonzo, azorek

Awatar użytkownika
Uluś
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-05, 19:29
Lokalizacja: Trzebieszów

[Terrano] ZAMIANA Z CIĘŻAROWEGO NA OSOBOWY

Post autor: Uluś » 2012-04-25, 17:28

Witam
Mam pytanko ,może ktoś z was ma już doświadczenie z przeróbką Terrana ciężarowego na osobowy,mam już fotele wstawione, zastanawia mnie czy w tylnych bocznych drzwiach jest mechanizm do podnoszenia i opuszczania szyby, czy po prostu jest pusto i trzeba będzie kupić .Musiałabym wstawić samochód do warsztatu aby rozkręcili drzwi i sprawdzili a to wymaga czasu, bo nikt mi od ręki tego nie zrobi. Druga sprawa planuje wstawić szyberdach może jakieś sugestie lub podpowiedzi zanim wstawię do warsztatu...pozdr.Ula

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2012-04-25, 19:29

a masz skąd wziąć brakujące elementy? :)

Awatar użytkownika
drewniany
wiem o czym pisze
Posty: 84
Rejestracja: 2010-09-26, 14:49
Lokalizacja: Kwidzyn-Sadlinki

Post autor: drewniany » 2012-04-27, 05:44

Witam
Hmmmmmmm co do szyberdachu to ja osobiście bym sobie odpuścił bo będą problemiki z przeciekami i odprowadzeniem wody , gdyż nie będzie tam kanałów odprowadzających wodę.
Ok to tyko moje zdanie a wybór należy i tak do Ciebie.
Pozdrawiam,
Krzych


===============================
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij koniak i idź spać"

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2012-04-28, 08:29

Szyber też bym odpuścił. Bayer i tyle, pali w dekiel i niewiele chłodu daje.
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Awatar użytkownika
akara
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2010-08-16, 21:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: akara » 2012-04-28, 16:04

Przerabiałem swoje terrano II na osobowy, mówiono mi, że wszystko trzeba dokupić. Mialem dokonać zakupu potrzebnych części, ale "coś" mnie podkusiło żeby zajrzeć za tapicerki i o dziwo wszystko było na miejscu pięknie zabezpieczone. Pasy były ładnie zwinięte wraz z metalowymi przedłużkami i wsadzone za plastikową tapicerkę, podnośniki szyb były zamontowane, tylko zostały zablokowane / trzeba rozblokować/. Opłaca się zajrzeć bo to nic nie kosztuje , nawet jak nie jest dana część zamontowana to i tak trzeba zdjąć tapicerkę do montażu nowych części. Dodam jeszcze, że mój tyran był fabrycznie przygotowany, bo od urodzenia uchodził za ciężarówkę. Pozdrawiam!!! :-D

Awatar użytkownika
Uluś
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-05, 19:29
Lokalizacja: Trzebieszów

Post autor: Uluś » 2012-05-02, 15:45

Witam
Dzięki za obszerne informacje , moje terrano też fabrycznie był ciężarowy, już nie jest....tak jak wspominałam wstawiłam fotele i kupiłam pasy ale z czystej ciekawości zajrzę pod ta plastikową tapicerkę czy przypadkiem ich nie ma- najwyżej będę miała dwa komplety. Najbardziej interesowała mnie szyby,ale jak kwestia ta polega tylko na rozblokowaniu to nie jest tak żle :) Mam pytanko co do samych szyb(na tylnych bocznych drzwiach) ,u mnie w oryginale na szybie lub do samej szyby jest chyba plastik lub jakaś blacha koloru czarnego zarówno od wew i zew strony okna i w związku z tym moje pytanie czy szyba wchodzi pomiędzy te zaciemnione elementy i wystarczy je zdjąć i będzie wszystko ok, czy tylko dochodzi a póżniej jest czarny plastik i będzie potrzeba kupić nowe boczne szyby do drzwi ??

[ Dodano: 2012-05-02, 16:47 ]
Co do szyberdachu zastanowię się nad nim , bo faktycznie jak mam mieć problem to lepiej nie wstawiać ....dzięki :) pozdr.Ula

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2012-05-02, 15:55

Uluś pisze: czy szyba wchodzi pomiędzy te zaciemnione elementy i wystarczy je zdjąć i będzie wszystko ok, czy tylko dochodzi a póżniej jest czarny plastik i będzie potrzeba kupić nowe boczne szyby do drzwi ??
bardzo optymistyczny wariant jesli to jest holender a najprawdopodobniej tak to wysoce prawdopodobne że w drzwiach nie ma nic co jest związane z szybą :idea:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
Uluś
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-05, 19:29
Lokalizacja: Trzebieszów

Post autor: Uluś » 2012-05-02, 16:00

bonzo pisze:
Uluś pisze: czy szyba wchodzi pomiędzy te zaciemnione elementy i wystarczy je zdjąć i będzie wszystko ok, czy tylko dochodzi a póżniej jest czarny plastik i będzie potrzeba kupić nowe boczne szyby do drzwi ??
bardzo optymistyczny wariant jesli to jest holender a najprawdopodobniej tak to wysoce prawdopodobne że w drzwiach nie ma nic co jest związane z szybą :idea:
po za kawałkiem 1/3 co szybą można nazwać ha..ha ściągniety z Holandii, więc więcej niż duże prawdopodobieństwo że szyby muszę kupić ....hmm

[ Dodano: 2012-05-17, 16:25 ]
Thespian pisze:a masz skąd wziąć brakujące elementy? :)
A masz coś na zbyciu....szukam drążka środkowego, alternatora, i bocznej tapicerki plastikowej (plastiki te są przy tylnych bocznych oknach) :)

[ Dodano: 2012-07-18, 20:32 ]
Przerobiłam prawie na osobówkę, fotele wstawione,szyby pomimo że miały nakładkę czarną jakby plastikową okazało się że są całe-nie trzeba nowych, pasy faktycznie były schowane za plastikową tapicerkę w dolnej części ,jednak u mnie był tylko sam mechanizm zwijania a same pasy były ucięte - dziwne,ale wstawiłam drugi komplet-kupiony na alegro.Nie odblokowałam tylko szyb,po rozkręceniu drzwi wszystkie kabelki były podłączone wiec prawdopodobnie mechanizm odblokowania musi być w panelu sterującym pomiędzy fotelem kierowcy a pasażera. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”