Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Terrano] Do czego moze byc ten kluczyk?

Moderatorzy: bonzo, azorek

Łukanyo
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-02-12, 14:42
Lokalizacja: WZY

[Terrano] Do czego moze byc ten kluczyk?

Post autor: Łukanyo » 2012-02-12, 14:57

Witam wszystkich.
Niedawno stałem sie posiadaczem Forda Mavericka i przyniosło mnie na forum Nisana.
Do rzeczy, przy dwóch kluczykach do stacyjki i zamków dołączone były takie oto małe kluczyki, za nic nie moge rozkminić do czego one mogą być. Alarmu nie ma, centralnego zamka również. Jakies propozycje?

Nie moge fotki dodac...
Obrazek
Magnetyzery przyspieszające samochód, chip do wolnossącego dający kupę koni... Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to będziesz miał zawsze z górki.

Saffira

Post autor: Saffira » 2012-02-12, 15:02

schowek? bagażnik? w ogóle ford a nissan - co ma piernik do wiatraka prócz mąki? ;|

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2012-02-12, 15:12

Łukanyo pisze:Jakies propozycje?
skrzynka na listy :mrgreen:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Łukanyo
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-02-12, 14:42
Lokalizacja: WZY

Post autor: Łukanyo » 2012-02-12, 15:13

Schowek nie, tu jest kluczyk od stacyjki, żadnego bagażnika na relingach też nie było.
Nissan Terrano i Ford Maverick różnią sie chyba tylko nazwą i znaczkiem. :)
Magnetyzery przyspieszające samochód, chip do wolnossącego dający kupę koni... Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to będziesz miał zawsze z górki.

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2012-02-12, 16:22

Saffira pisze:w ogóle ford a nissan - co ma piernik do wiatraka prócz mąki?
Terrano II i Maverick wbrew pozorom ma wiele wspólnego ze sobą.
Łukanyo pisze:Nissan Terrano i Ford Maverick różnią sie chyba tylko nazwą i znaczkiem.
Masz rację.
Nissan w kooperacji z Fordem w oparciu o model Terrano I skonstruowali model Terrano II i wtedy wychodziły te samochody pod wspomnianymi markami i modelami. Były produkowane w jednej fabryce w Barcelonie. Terrano i Maverick różniły się od siebie tylko wersjami wyposażenia.
Terrano i bliźniaczego Mavericka produkowano od 1993 roku do 1998. Po tym czasie produkowano tylko Terrano II ale już w trzeciej i czwartej odsłonie.

Poza tym na wszystkich podzespołach Mavericka widnieje logo NISSAN nawet na najdrobniejszych częściach czy plastikach oczywiście oprócz emblematów danej marki.

Opisane przez Ciebie kluczyki oprócz alarmu, którego nie masz raczej nic więcej montowanego fabrycznie w Twoim samochodzie nie otwierają. Może to być np. pozostałość po dodatkowej blokadzie na kierownicę, różne rzeczy ludzie zakładają. Tak jak napisałeś, schowek otwiera i zamyka kluczyk od zamków drzwi i stacyjki jeśli są one jeszcze oryginalne.

Andrzej
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Łukanyo
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-02-12, 14:42
Lokalizacja: WZY

Post autor: Łukanyo » 2012-02-12, 16:52

Dzieki za zainteresowanie tematem. W związku z tym nie szukam od czego, może sie kiedyś samo znajdzie, w każdym razie kluczyk dużo miejsca w podłokietniku nie zajmuje i niech tam sobie będzie :)
Magnetyzery przyspieszające samochód, chip do wolnossącego dający kupę koni... Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to będziesz miał zawsze z górki.

Awatar użytkownika
akara
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2010-08-16, 21:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: akara » 2012-02-12, 18:16

Sprawdż czy to nie są kluczyki do wyciągania radia. Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Thespian
doświadczony forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 2011-05-15, 20:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thespian » 2012-02-12, 19:27

azm-61 pisze: Poza tym na wszystkich podzespołach Mavericka widnieje logo NISSAN nawet na najdrobniejszych częściach czy plastikach oczywiście oprócz emblematów danej marki.
nawet emblematy forda są robione przez nissana :) przykładem są np kołpaczki tylnych felg z logiem forda, na odlewie których od środka jak byk stoi nissan, podobnie z tego co pamiętam jest np z ologowaną niebieskim jajem kierownicą...

w sumie powiem tylko oczywiście z przymrużeniem oka, że z każdym znikającym z mojego auta logiem forda, mam z nim mniej problemów :) zostało mi tylko jedno jeszcze, i też zniknie :) w swoim czasie

Awatar użytkownika
azm-61
doświadczony forumowicz
Posty: 251
Rejestracja: 2010-09-09, 11:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: azm-61 » 2012-02-12, 23:31

Thespian pisze:podobnie z tego co pamiętam jest np z ologowaną niebieskim jajem kierownicą...
Miałem na myśli same emblematy z napisem Ford. Oczywiście że nakładka na kierownicę z jajowatym wgłębieniem na znaczek Forda też od środka jest z oznaczeniem Nissan tak jak i inne podzespoły na które przymocowano znaczek Ford, np. wspomniane kołpaczki. Atrapa chłodnicy pomimo, że jest przystosowana do emblematu Forda też od wewnątrz ma napis Nissan.
Nie ten jeden producent sprzedaje dany model samochodu pod różnymi nazwami i różnymi markami.
Podsumowując: w tym przypadku Ford Maverick to nic innego jak Nissan Terrano II.

Oczywiście Maverick jest nadal produkowany za oceanem ale jest to zupełnie inny samochód. Bodajże w latach 60-70 w USA też był produkowany Ford Maverick i było to auto o charakterze sportowym. Widać więc jak jest namieszane z różnymi modelami i to bardzo wielu marek.

Andrzej
> http://chomikuj.pl/azm-61/Motoryzacja/T ... averick/CZ
Przednie zawieszenie i Body lift:

Dżem
doświadczony forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 2009-12-09, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dżem » 2012-02-13, 08:41

W Focus-sie miałem kiedys takie małe 2 kluczyki do kodowania alarmu czy czegoś tam ale były bardziej skomplikowane. Ten to mi wygląda jak kluczyk do skarbonki ;-)

Co do Mavericka to po zdjęciu uszczelki np. z "futryny" drzwi widać perforację logo nissana ale już na pokrywie klawiatury rozrządu jej brak. Podobnie jest na elementach plastikowych na stronach normalnie niedostępnych.
Maverick 2.7 TD 3D 1995r.
Terrano 2.7 TDI 5D 2002r.

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-02-13, 09:16

Takie OT jeszcze zrobię. NISSAN QUEST wychodził również jako MERCURY VILLAGER, a DACIA LOGAN na rynki Ameryki Południowej sprzedawana jest jako NISSAN LOGAN. Ot globalizacja :)

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2012-02-13, 12:43

bombel, a na rynek rosyjski jako renault logan :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
drewniany
wiem o czym pisze
Posty: 84
Rejestracja: 2010-09-26, 14:49
Lokalizacja: Kwidzyn-Sadlinki

Post autor: drewniany » 2012-02-13, 14:44

bombel, a na rynek rosyjski jako renault logan :-)[/quote]

Witam
To prawda byłem i widziałem, a jak tłumaczyłem ruskim, że to Daczka to nie wierzyli :-o
Pozdrawiam,
Krzych


===============================
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij koniak i idź spać"

liternik
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-27, 17:57
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: liternik » 2012-02-14, 09:27

Witam. Troche pogooglałem i po oznaczeniu kluczyka wychodzi ze jest to kluczyk do wkładki antywłamaniowej- prawdopodobnie z przyczepki. pozdrawiam

Łukanyo
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-02-12, 14:42
Lokalizacja: WZY

Post autor: Łukanyo » 2012-02-23, 22:14

Dobry trop, niewykluczone że w germanii ktoś miał poprzeczki na relingach zamykane na kluczyk. Dzięki.
Magnetyzery przyspieszające samochód, chip do wolnossącego dający kupę koni... Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to będziesz miał zawsze z górki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”