Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Aparat zapłonowy Sunny GTi - przyłącze masowe?

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
KamisovCanada
nowy na forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-05-01, 22:43
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

[N14] Aparat zapłonowy Sunny GTi - przyłącze masowe?

Post autor: KamisovCanada » 2016-10-29, 12:57

Mam ostatnio problem z odpaleniem Sunny GTi, według consulta mam błędy układu zapłonu i czujnik położenia wałka, czyli według serwisówki oznacza, że najpierw należy sprawdzić aparat. Apart odpala wtryski, ma tarczę w idealnym stanie, ale przy kręceniu rozrusznikiem nie ma iskry. Aby sprawdzić aparat wg serwisówki, należy sprawdzać napięcie na 2 pinach i powoli kręcić wałkiem aparatu. Niestety czasem pojawia się napięcie, potem nie ma jak znowu się sprawdza. Wydawał się, że wpływ na to miał przewód, który jest przyczepiany do obudowy aparatu, jak się przyłożyło przewód to niby działał jak powinien.

Więc dochodzę do wniosku, że aparat jest do wymiany albo jest jakiś problem z tym kablem, który jest przyczepiany do aparatu. Pytanie do was: czy ktoś z was mógłby dać zdjęcia tego kabla (idzie z aparatu do masy na akumulatorze)? Jak nie to jakiś jego opis pewnie by wystarczył. Wymieniałem co na nowy jakiś czas temu bo ten co był, był strasznie drutowany i zastanawiam się czy np.: nie powinien być jakiś bardzo cienki albo bardzo gruby.

[ Dodano: 2016-10-29, 13:59 ]
A może ktoś w Warszawie miałby pożyczyć aparat żeby podmienić i zobaczyć czy auto odpali?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”