Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note] Typowe usterki - TTTM - rozwiązania problemów

Moderator: Zielkq

Awatar użytkownika
was79
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-09, 07:09
Lokalizacja: Katowice

[Note] Typowe usterki - TTTM - rozwiązania problemów

Post autor: was79 » 2009-12-09, 14:49

Witam na nowym forum,
postanowiłem pozbierać dotychczasowe doświadczenia z naszymi NOTE.
Wszytkiego nie byłem w stanie zapamiętać-przeczytać, więc proszę Was o ewentualne uzupełnienia, uwagi, propozycje. Będę je uwzgledniać w tym poście.

1. Stuki w układzie kierowniczym --> wymiana: kolumny kierowniczej ze wspomaganiem, łozyska kolumn McPhersona, krzyżaka w kolumnie kierownicy
2. Hałasujący wydech --> powód brak łącznika elastycznego, rozwiązanie stosowane przez ASO: smarowanie, wymiana pierścienia,
3. Pocenie się spod pokrywy zaworów (silnik 1.4) --> rozwiązanie stosowane przez ASO: uszczelnienie na silikon,
4. Hałasująca szyba boczna przy częściowym opuszczeniu --> brak rozwiązania,
5. Hałas dobiegajacy z tylnego zawieszenia przy przejeżdżaniu przez "leżacego policjanta" --> brak rozwiązania,
6. Hałas (rezonans) przy charakterystycznych prędkośćiach --> dodatkowe wyciszenie we własnym zakresie,
7. Piszczący po deszczu i czasem nie tylko po deszczu pasek napędu osprzętu--> ASO: wymiana paska i jego napinacza, zwiększanie naciągu paska osprzętu, W nowszych modelach podobno problem nie występuje
8. głośna praca skrzyni biegów - terkotanie po puszczeniu sprzęgła --> rozwiązanie: TTTM lub w skrajnym przypadku wymiana łożyska dociskowego sprzęgła i łożysk w skrzyni (1 user)

Poza tym (mniejszy kaliber, sporadycznie występujące):

1. Właczająca się klimatyzacja przy ustawieniu nawiewiu na szybę --> brak rozwiązania (przyzwyczaić się),
2. Blokowanie się klamki od kierowcy --> ASO: smarowanie,
3. Problemy z tapicerką - oddzielenie się gąbki od materiału --> Po drugim podejściu ASO wymienia pokrycie fotela,
4. Niskiej jakości fabrycznie montowane wycieraczki --> wymiana we własnym zakresie,
5. Błędy przy wskazaniach termometra --> wymiana ASO
6. Przesączanie się wody do wnętrza poprzez dodatkowe światło "stop" w klapie bagażnika --> aso uszczelnia obudowę silikonem
7. Parujące wnętrze światła przeciwmgłowego tylnego (w zderzaku) --> we własnycm zakresie: wymontować lampę (uwaga na delikatne zaczepy, trzeba podważyć delikatnie płaskim śrubokrętem z boku i wyłuskać lampę ze zderzaka - w instrukcji jest opis) osuszyć dokładnie wnętrze (np. suszarka do włosów), po włożeniu żarówki okleić jej styk z obudową plastikową taśmą izolacyjną,
8. Zamykanie klapy bagażnika --> regulacja gumowych odbijaczy lub regulacja zamek-zaczep.
9. Hałasująca tylna tablica rejestracyjna --> podklejenie tablicy rejestracyjnej.
10. Przymarzająca klapka wlewu paliwa --> dokładne wycieranie brzegów i wnętrza po myciu oraz smarowanie zamka i zawiasów.
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 12:35 przez was79, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Dar1962
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-12-09, 18:25
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Dar1962 » 2009-12-09, 18:43

-przesączanie się wody do wnętrza poprzez dodatkowe światło "stop" w klapie bagażnika
-piszczący po deszczu i czasem nie tylko po deszczu pasek napędu osprzętu
- parujące wnętrze światła przeciwmgłowego tylnego (w zderzaku)

Awatar użytkownika
was79
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-09, 07:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: was79 » 2009-12-09, 19:44

Dzięki Dar za uzupełnienie, dopisałem do pierwszego postu Twoje uwagi.
Napisz jeszcze co zrobiło ASO/ ewentulanie co ty zrobiłeś z usterkami, tak jak było w 1 poście

Aha i punkcik dla Ciebie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dar1962
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-12-09, 18:25
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Dar1962 » 2009-12-10, 08:23

ASO nie zrobiła w zasadzie nic, dwukrotnie zwiększano naciąg paska osprzętu, na więcej nie pozwoliłem z obawy o łożyska alternatora, w suche dni jest ok, podczas deszczu albo w dni wilgotne przy pierwszym uruchomieniu pasek odzywa się czasem ostrym piskiem, który cichnie w ciągu kilkudziesięciu sekund. Nie traktuję tego jako jakąś szczególną wadę ale jako coś w rodzaju irytującej dolegliwości, nie zdecydowałem się na jego wymianę - bo jak stwierdziło ASO jest w dobrym stanie tylko wykonany jest z materiału który działa na zasadzie TTTM. Podobno nowe Notki mają już pasek z bardziej elastycznego materiału.
-problem przeciekającego światłą stop u mnie nie wystąpił ale czytałem ,że aso uszczelnia obudowę silikonem
-problem parującej lampy przeciwmgłowej - wymontowałem lampę (uwaga na delikatne zaczepy, trzeba podważyć delikatnie płaskim śrubokrętem z boku i wyłuskać lampę ze zderzaka - w instrukcji jest opis) osuszyłem dokładnie wnętrze suszarką do włosów, po włożeniu żarówki okleiłem jej styk z obudową plastikową taśmą izolacyjną - zadziałało ;-)

do irytujących drobiazgów można by jeszcze dopisać skrzypienia i trzaski dochodzące z różnych i coraz to innych zakamarków deski rozdzielczej - przy niskich i ujemnych temperaturach, co ciekawe - latem jest cicho, sądzę że przyczyną są po prostu twarde plastiki - znam osobnika który rozebrał doszczętnie całą deskę rozdzielczą i wygłuszał ją piankowymi taśmami i gąbką :-) podobno z dobrym skutkiem - mnie się nie chciało :-P
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 09:36 przez Dar1962, łącznie zmieniany 1 raz.

Roxx
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-09, 10:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Roxx » 2009-12-10, 08:51

Część,

problem parującej lampy stop - wymontowałem lampę (uwaga na delikatne zaczepy, trzeba podważyć delikatnie płaskim śrubokrętem z boku i wyłuskać lampę ze zderzaka -
Dar od kiedy lampa stop jest w zderzaku! wg mnie są trzy, 2 w zespolonych w słupkach i jedna w klapie bagażnika :) u mnie w zderzaku są 2 odblaski i lamp przeciwmgielna. U ciebie jest inaczej ;)

Co do paska, u mnie się odezwał po około roku i 27 tyś, zgłosiłem na przeglądzie po 30tyś i wymienili bez słowa sprzeciwu pasek i napinacz paska, oczywiście w ramach gwarancji. Obecnie mam około 50tyś i póki co cisza. Zobaczymy jak będzie dalej, jeżeli będzie konsekwencje do wiosny powinien zacząć piszczeć.

Awatar użytkownika
Dar1962
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-12-09, 18:25
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Dar1962 » 2009-12-10, 09:38

poprawiłem tą lampę :oops: oczywiste przejęzyczenie (jak mawiał pewien mój znajomy - do przejęzyczenia dochodzi kiedy z zamiarem polizania vaginy trafiamy na odbyt - pardon :-P )

finger
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2009-12-09, 08:49
Lokalizacja: Z kąta w kąt

Post autor: finger » 2009-12-10, 09:53

1. Zamykanie klapy bagażnika.
2. Hałasująca tylna tablica rejestracyjna.

Rozwiązanie:
Ad.1 Regulacja gumowych odbijaczy lub regulacja zamek-zaczep.
Ad.2 Podklejenie tablicy rejestracyjnej.

Awatar użytkownika
was79
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-09, 07:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: was79 » 2009-12-10, 11:10

Dzięki koledzy uzupełniłem!
Roxx & finger - pomógł +1 :mrgreen:

Awatar użytkownika
notek-a
stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 2009-12-09, 23:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: notek-a » 2009-12-10, 23:42

Witam

Ja bym jeszcze dodał - głośna praca skrzyni biegów - terkotanie po puszczeniu sprzęgła - rada, myślę, że w zależności jak mocno słychać, albo TTTM, albo wymiana łożyska dociskowego sprzęgła i może łożysk w skrzyni (tak jak u mnie)

Awatar użytkownika
was79
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-09, 07:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: was79 » 2009-12-11, 07:24

Danke Notek-a. Uzupełnione - pomoc nagrodzona :-)

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: El_Diablo » 2009-12-12, 22:48

Dar z trzaskami i pukami dochodzącymi z przedniej części to może być inna historia, ja zgłosiłem puki i co się okazało, że wiązka przewodów była luźna i pukała. To co zrobili to pomogło :mrgreen:

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2009-12-13, 11:04

Koledzy w dziale klubowa jazda,można wypełnić narodowy test Auto Świata,możecie tam po części opisać swoje problemy i spostrzeżenia.Ja to zrobiłem :-D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
Dar1962
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-12-09, 18:25
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Dar1962 » 2009-12-13, 11:37

ja również :-P

Awatar użytkownika
RESPI
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-11, 11:09
Lokalizacja: Czeladź

Re: Typowe usterki - TTTM - rozwiązania problemów

Post autor: RESPI » 2009-12-15, 07:31

was79 pisze:Witam na nowym forum,
postanowiłem pozbierać dotychczasowe doświadczenia z naszymi NOTE.
Wszytkiego nie byłem w stanie zapamiętać-przeczytać, więc proszę Was o ewentualne uzupełnienia, uwagi, propozycje. Będę je uwzgledniać w tym poście.


2. Hałasujący wydech --> powód brak łącznika elastycznego, rozwiązanie stosowane przez ASO: smarowanie, wymiana pierścienia,
Czy komus z Was wymieniono ten pierscien w wydechu i czy to pomogło?
Bo mnie ostatnio wymieniono i mam wrażenie że wydech bardziej hałasuje niz wczesniej.

pzdr

Awatar użytkownika
was79
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-09, 07:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: was79 » 2009-12-15, 11:23

Odpowiedziałem też u konkurencji (BTW dorośli ludzie i takie jaja) ale powtorzę.
U mnie wymienili i NIC to nie dało :-/
Czekam teraz na konkretny minus i jade do ASO ponownie, niech posłuchają na zimnym silniku jak to fachowo "naprawili" :->

Awatar użytkownika
Dar1962
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-12-09, 18:25
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Dar1962 » 2009-12-15, 13:04

głupio spytam - czy to dolegliwość 1,4PB?

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2009-12-15, 13:41

Na to wygląda,...chociaż mój na to nie cierpi :D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

finger
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2009-12-09, 08:49
Lokalizacja: Z kąta w kąt

Post autor: finger » 2010-01-15, 09:27

Proponuję przykleić ten temat tak aby znalazł się w "Ważnych tematach" bo niedługo nam się schowa.
"Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch... za moją kase"
Strachy na lachy - "Żyję w kraju"

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: El_Diablo » 2010-02-08, 13:48

Odpisze tutaj bo nie mam pomysłu gdzie o tym napisać a nowego tematu nie warto zakładać.

No jak wszyscy wiedzą moja walka z kolumną kierownicy trwa i trwa i trwa, ale ostatnio się coś odmieniło w serwisie i zaczęli szukać dla odmiany w zawieszeniu.
Okazało się, że samochodzik nie ma zbieżności, a co lepsze nie idzie jej ustawić.
No i zabawa trwała tydzień i znaleźli co było - prawa zwrotnica do wymiany, no i po, nagle dało się zbieżność ustawić i na razie jest chyba dobrze.

Zobaczę jak pojeżdżę trochę - ale chciałbym, żeby już było ok. :->

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2010-02-08, 15:47

Prawa zwrotnica?Walnąłeś gdzieś?,czy złe wykonanie?
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: El_Diablo » 2010-02-08, 16:31

Prawa zwrotnica. Ja nigdzie nie uderzyłem, nawet w większą dziurę nie wpadłem, dlatego obstawiam złe wykonanie. No trochę to trwało prawie 9 miesięcy :mrgreen:

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2010-02-10, 14:29

Ja też na razie skrzypienie zawiechy mam opanowane,ale to juz w innym temacie jest edytowane.
Już się zwaliło...
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

bushilda
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-09, 15:40
Lokalizacja: Bristol

Post autor: bushilda » 2011-06-10, 14:54

Witam. Mam problem.. mianowicie stuki podczas skrecania.. objawiaja sie raczej na parkingu tak wiec podjechalem do serwisu vauxhalla pracuje tam moj kolega do ktorego mam zaufanie sprawdzil luzy na drazkach sprawdzil listwe kotwiczna pomyslal ze to jest to .. po opuszczeniu auta w dol spojrzal sobie na kolumne kierownicza zaraz nad pedalami pokrecilem kierownica posprawdzal i powiedzial ze jest to jakas tulejka potocznie nazywana moze krzyzakiem choc niewlasciwwie i jest tylko to do wymiany i to wyglada bardziej na wade fabryczna niz uszkodzenie w trakcie uzywania auta.. tak wiec zadzwonilismy do nissana aby zamowic ta czesc czyli ta tulejke .. ale oni powiedziel ize nei sprzedaja tej wlasnie tulejki ale sprzedaja jedynie cala kolumne kierownicy :shock: 1487funtow.. tak wiec olalem naprawe bo to troche nei halo wywalic 1487funtow tak oo .. na forum czytalem ze czesc z was naprawilo ten defekt w jakichs warsztatach w polsce po dluzszym czasie szukania co to jest .. teraz pytanko .. gdzie w polsce mozna kupic te wlasnie czesc ?? ?? bo kolumny kierowniczej calej nei zamierzam wymieniac za ta kwote.. jezeli ktokolwiek moglby mi w jakis sposob pomoc rozwiazac ten problem bylbym bardzo wdzieczny jezeli ktokolwiek wie gdzie moglbym zamowic ta tulejke ¬krzyzak¬ wymienilbym to osobiscie z kolega i po klopocie..

prosze o kontakt gg: 3968474

dziekuje

Lukasz
p.s z tego co powiedzial nie wplywa to na bezpieczenstwwo a tylko i wylacznie na komfort.

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: El_Diablo » 2011-06-11, 14:40

U mnie jak pukało na początku to podobnie mówili, że krzyżak że kolumna do wymiany.
A na końcu okazało się że do wymiany prawa zwrotnica i wtedy przestało pukać.

Ja więcej nie umiem podpowiedzieć i nie chcę też w błąd wprowadzać. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
notek-a
stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 2009-12-09, 23:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: notek-a » 2011-06-12, 22:00

A u mnie był to ten krzyżak. Już wczesniej o tym pisałem, ale w skrócie było tak: objawy jak pisze bushilda, następnie wymiana całej kolumny przez aso - objawy pojawiły się prawie zaraz po naprawie. Po kolejnych podejściach do serwisu "wybłagałem" wymianę samego krzyżaka (jak przyznał się mechanik - sam krzyżak był inny niż w całej kolumnie - jakiś wzmocniony). I teraz jestem pewny, że to to, bo od wymiany przejechałem już ponad 20 tys. km i nic, nie ma żadnych objawów.
Słabe jest to, że po pierwsze, nawet jak kupisz nową kolumnę, to nie masz pewności, że jest w niej już taki wzmocniony krzyżak, a po drugie jeśli na gwarancji potrafią wymienić sam krzyżak, to znaczy, że taka część istnieje i albo serwis ściemnia, albo polityka całego NISSANA jest tak chamska, że nie sprzedają oddzielnie, żeby wyciągnąć z klienta maksymalną kasę:(

bushilda
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-09, 15:40
Lokalizacja: Bristol

Post autor: bushilda » 2011-06-13, 12:05

Czyli chodzi o te czesc pod numerem 5 .. łącznik z dwoma krzyzakami.. zadzwonilem do serwisu w polsce czesc kosztuje 706zl bedzie w ciagu 5-6 dni jezeli chce szybciej tzn 3-4 dni bedzie kosztowa 776zl.. (przy zamowieniu czesci depozyt 300zl wymagany) w anglii znalazlem te czesc w serwisie ale nie u siebie w bristolu tylko w cardiff bo w bristolu cala kolumne chca wymieniac takze w cardiff 168funtow czyli cena wychodzi taka sama jak i w polsce .. tylew ze sprawa taka musze czekac do 4 lipca aby ta czesc przyszla.

nie moge zalaczyc pilku :!: postaram sie pozniej zalaczyc.. znalzlem go gdzies tutaj na foru wlasnie w podobnyum temacie. INTERMEDIATE SHAFT nr5

p.s narzeczona mowi "zapytaj na forum co zrobic zeby nie wydac 168funtow" :-P

+sprawa jeszcze jedna zadzwonilem na szrot do jakiegos ciapka i on mi mowi 2.50 + przesylka 10f.. ale wyslalem mu zdjecie tej czesci mial sie odezwac i na razie nic .. ciekawe co chcial mi wcisnac.. :mad:

Awatar użytkownika
notek-a
stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 2009-12-09, 23:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: notek-a » 2011-06-13, 12:07

Bardziej prawdopodobne, że będzie miał część starszą, czyli tez wadliwą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”