Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note] Moduł domykania szyb

Moderator: Zielkq

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

[Note] Moduł domykania szyb

Post autor: JACKO29 » 2010-06-01, 15:35

Wiele razy przewijał się ten temat i jakoś nikt go nie zgłębił .Postanowiłem zasiegnąć opinii w kilku niezależnych warsztatach elektronicznych.I prawda niestety jest taka jak sugeruje serwis.Oto odpowiedź jednego z serwisów zajmujących się elektroniką:
To auto wyposażone jest w bardziej zaawansowaną elektronikę CAN.
Potrzebny będzie taki alarm cyfrowy:

http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=265&id=362
Czyli montaż takiego układu jest głębszą ingerencją w elektronikę.
Jeżeli otrzymam następne opinie oczywiście je zamieszczę.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
ranger
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-25, 18:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: ranger » 2010-06-01, 19:20

Kiedyś już się tym też interesowałem - nie mając jeszcze Nissana. Wszystkie informacje jakie otrzymywałem, skupiały się wokół tego, że domykanie szyb nie jest realizowane "przez samochód", czy jakąś dodatkową przystawkę, tylko właśnie przez alarm. Jeżeli alarm tego "nie potrafi", ciężko jest to uzyskać innymi urządzeniami. Wychodzi na to, że tak właśnie jest...

Awatar użytkownika
jawert
fanatyk nissana
Posty: 1090
Rejestracja: 2009-12-08, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jawert » 2010-06-01, 20:15

to cikawe - ja mam wprawdzie primere p12 ale chciałem i mam, zamontowali mi jeszcze przed odbiorem - moduł domykania szyb w pełni współpracujący z autoalarmem nissana - koszt to było ok 150 zł (3 lata temu) - do dziś działa bez problemu (odpukać w niemalowane)

moduł firmy testronik - http://www.testronik.com/

mam też automat od świateł :-P ale to pewno inna bajka
1.8 acenta xenon 2006 TTI TCB 880 + Midland ML-145

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
ranger
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-25, 18:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: ranger » 2010-06-01, 21:56

I tu jest sedno. Jeżeli jest dostępny moduł, który współdziała z alarmem - to nie ma sprawy. Jeżeli w samochodzie mamy alarm, do którego nie da się podpiąć dodatkowego modułu, to wtedy jest problem... Poza tym nie sądzę, żebyś miał w samochodzie autoalarm Nissana. Alarmy są przeważnie dodawane i montowane przez salon. Akurat Twój salon montował alarmy, do których były dostępne moduły domykania szyb.

Awatar użytkownika
jawert
fanatyk nissana
Posty: 1090
Rejestracja: 2009-12-08, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jawert » 2010-06-02, 06:13

Myślę, że jeśli cokolwiek by mi montowali to nie zrobiliby tego za darmo - pozatym w wersji wyposażeniowej acenta i tekna, alarm był w standardzie

ranger a Ty nie kupowałeś w Polmotorze? - nie sądzę, że w naszym rejonie jest jakiś inny salon :-P - no chyba, że Koszalin lub Gorzów Wlkp
1.8 acenta xenon 2006 TTI TCB 880 + Midland ML-145

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
ranger
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-25, 18:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: ranger » 2010-06-02, 08:17

Tak, kupowałem w Polmotorze i jestem bardzo zadowolony z obsługi :). Mam Acentę i w tej wersji wyposażenia nie ma alarmu. Bardzo wyraźnie usłyszałem od sprzedawcy, że alarm jest od nich. Potwierdza to dodatkowo instrukcja do alarmu - niezależny krajowy producent. Alarm otrzymałem gratis. Ale może zapytam w salonie o moduł. Może do mojego też będzie można podłączyć.

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2010-06-05, 07:43

Drugi z zapytanych potwierdził mi ,że aby w Note założyć domykanie nalezy najpierw zmienic alarm na cyfrowy,dostosowany do modułu.W innym przypadku przeróbki takie jakie proponują serwisy(być może też alarmy zmieniają?) ,czyli dostosowanie elektroniki do modułu na dłuższą metę mogą się nie opłacić.Mogą wystąpić błędy w alarmie,a co za tym idzie w elektronice całego Note.A powiedziano mi że pod tym względem Note jest dość czuły!
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
ranger
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-25, 18:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: ranger » 2010-06-05, 09:12

Czyli potwierdza się, że wszystko rozbija się o alarm. Chyba jednak dam sobie spokój. Jestem generalnie czujny i raczej nie ma możliwości abym zostawił samochód z otwartymi oknami przez przypadek czy gapiostwo. Z drugiej jednak strony, zdarza się że celowo zamykam samochód z leciutko uchylonymi szybami. Da się z tym żyć :)

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2010-06-05, 09:24

Ja chyba też ...wybulić ok600 stówek ,po to tylko żeby głowa nie myślała?
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”