Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K12] Wysokie zuzycie paliwa, problem z odpalaniem. ECU?

Moderator: mimier

sidiks
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-27, 21:22
Lokalizacja: Southampton

[K12] Wysokie zuzycie paliwa, problem z odpalaniem. ECU?

Post autor: sidiks » 2015-10-18, 00:08

Moja Micra ma dosyc dziwne objawy na ktore nie moge znalezc odpowiedzi na forum jak i w necie. Otoz mam problem z odpaleniem samochodu gdy jest zimny silnik, czasem tez gdy jest juz rozgrzany. Gdy po kilkuminutowym kreceniu jakims cudem odpali to obroty silnika sa nie rowne i gasnie. Gdy dodaje gazu na jalowym, maksymalne obroty nie przekraczaja 3000. Z tlumika slychac popierdywanie i czuc jakby inna woń spalin. Podczas jazdy trudno rozpedzic autko jakby nie mialo mocy. Obroty wchodza wysoko ale predkosc jest nieadekwatna do tego. Dodatkowo komputer pokazuje wysokie spalanie rzedu 25 l/100km i wyzej. Nawet podczas postoju spalanie rosnie aby spadac podczas jazdy. Oczywiscie swieci sie kontrolka Check Engine a blad odczytany to czujnik polozenia walka rozrzadu. Swiece wymienialem 3 miechy temu ale dla swietego spokoju sprawdzilem je i sa OK. Cewki tez pala wszystkie co potwierdza dawanie iskry przez swiece gdy wyciagalem je po kolei.
Wydaje mi sie ze moga to byc objawy padnietego ECU ale moge sie mylic. Czy ma ktos z Was moze jakies sugestie co moglbym zrobic aby dokladnie zdiagnozowac usterke?

Zalaczam nagranie mojego autorstawa przedstawiajace problem z odpalaniem jak rowniez prace silnika juz po odpaleniu mojej Micry (3:28 odpala ;-) )

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EkbYZQ3 ... e=youtu.be[/youtube]

ailatan_b
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-05, 20:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ailatan_b » 2015-10-20, 21:05

U mnie był taki sam objaw przed wymianą czujnika wałka rozrządu. Niestety jak się okazało to nie było wszystko. Po wymianie czujnika i tak łańcuch też trzeba było zmienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”