Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Dziwny problem z drugim biegiem

Moderator: mimier

mati113
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-11, 15:15
Lokalizacja: Bytom

[K11] Dziwny problem z drugim biegiem

Post autor: mati113 » 2015-02-23, 19:46

Witam,

Mam pytanie do bardziej (ode mnie) obeznanych osób. Sytuacja wygląda następująco po wrzuceniu 2 i czasem 4 biegu występują zgrzyty chyba zębatek. Sprzęgło wciskam do końca, bieg też wrzucam poprawnie, a jednak zgrzyty występują. Olej zmieniony miesiąc temu na Mobila1. Czy to synchronizator, czy wymiana sprzęgła? Mogę sam to jakoś sprawdzić? Podobno, jeśli to synchronizator, to lepiej nową skrzynie kupić?

sprawa wygląda tak, że przy jeździe co jakiś czas bieg wchodzi jakby nie do końca po czym wyskakuje - przy wrzucaniu czuć jakby haczył i czuć że dobrze nie wlazł

P.S. próbowałem przy wyłączanym silniku i problem nie występuje - biegi wchodzą ładnie i nic nie haczy - wszystko wchodzi na swoje miejsce. Dodam tez, ze zgrzyty nie wystapuja caly czas a co jakis czas.

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2015-02-24, 17:17

Moze byc synchronizator a moze byc sprzeglo. Zaciagnij reczny wrzuć 3 bieg i zacznij ruszac jak zacznie siadac to sprzeglo jest ok jak efekt bedzie mizerny to sprzeglo do wymianiany. U mnie mam takie delikatne stukniecie przy wrzucaniu trojki zgrzytu brak ale tez mysle ze to synchronizator bo wczesniej dwie baby moja micre ujezdzaly:-/ nie robie z tym nic juz od 1.5 roku a w miedzy czasie bylem jeszcze micra w Polsce :-P i z Polski wrocilem nia do UK tak wiec na twoim miejscu nauczyl bym sie techniki zmiany biegow tak zeby zminimalizowac zgrzyty i jezdzila ;-) ewentualnie mozna dac ceramizer ale w sumie nie wiem czy to dziala.
Obrazek

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2015-02-24, 18:14

Moim zdaniem test z tym trzecim biegiem jest dobry na sprawdzenie zużycia tarczy sprzęgłowej, a nie wysprzęglika czy docisku które są odpowiedzialne za poprawne wysprzęglanie . Masz linkę więc wyeksploatowany płyn hydraulicznego sprzęgła nie wchodzi w grę. Więc najprawdopodobniej skrzynia.
Właściwy olej wlałeś?- napisz jaki. Czy to zaczęło się po wymianie oleju w skrzyni czy ta wymiana miała pomóc na "zgrzytanie" ?

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2015-02-24, 18:32

Jeśli drugi i czwarty, to może poduszka skrzyni trochę siadła?

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2015-02-24, 22:29

Bez kitu :P może poducha? O wsteczny nie pytam, bo w każdym japońcu na 2 razy wchodzi :)

mati113
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-11, 15:15
Lokalizacja: Bytom

Post autor: mati113 » 2015-02-25, 14:30

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jakiś czas temu tokarz wytoczył mi tuleje wybieraka i chyba są zbyt ciasno spasowane, bo lewarek chodzi strasznie sztywno i ciężko. Czy to może być wina wyskakującej 2-ki i tego zgrzytu? Wymieniłem na olej MOBIL MOBILUBE SHC 75W90 75W-90, bo na forum napisali mi, ze jest naodpowiedniejszy. Olej wymieniłem ot tak, bez żadnego powodu. Zgrzyty zaczęły się właśnie po wymienię tulei.

[ Dodano: 2015-02-25, 23:26 ]
Dodam jeszcze, że zrobiłem jeszcze jeden eksperyment. Jak z 1 od razu zmianiam na 2 bieg to zgrzyta, ale jak z 1 dam na luz i dopiero pozniej na 2, to nie ma zadnych zgrzytow... Czy to jednak synchronizator?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”