Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Cięknąca skrzynia biegów

Moderator: janusz

khamul
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-12-20, 06:44
Lokalizacja: Poznań

[A32] Cięknąca skrzynia biegów

Post autor: khamul » 2011-10-07, 17:39

Witam,

od razu do meritum bo tak chyba najlepiej: od strony lewej półosi spie...znaczy wycieka mi bardzo delikatnie olej ze skrzyni biegów. Zimmering został wymieniony, wyciek zmniejszył się jeszcze ale wciąż jest; byłem na "reklamacji" z tym zimmeringiem, mechanik sprawdził i wydał diagnozę, iż zimmering jest w dobrym stanie (oryginał był montowany) i jego mocowanie jest również prawidłowe-winą za wyciek obarczył skrzynię biegów jak taką. Stwierdził, że to porpsyu pewne części się wytarły, wysłużyły-nie trzymają hermetyczności tak dobrze (auto ma 13lat i przejechane 260kk). Powiedział, że naprawa jest bez sensu- za drogo wyjdzie, pozatym napewno przy tak wiekowej skrzyni wyjdą na światło dzienne inne niecne jej przypadłości, ergo: lepeij kupić w ostateczności inną skrzynią, a na teraz, dopóki wyciek nie jest duży i nic innego się nie dzieje-jeździć, co jakiś czas kontrolować stan oleju i go ew. uzupełniać.

I tu moje pytania do Was: czy ta teza w waszym odczuciu jest sensowna i trzyma się kupy?
Czy można jakoś uszczelnić skrzynię (oglądałem taki preparat firmy WYNN'S do skrzyni biegów-niby uszczelniający, jakieś dośw. z nim macie?)? I wreszcie-czy kupić mogę tylko używaną skrzynię (gdzie najlepiej i najtaniej i...najtaniej) czy jest opcja na kupno nowej pasującej i jaki jest koszta takiej?

Wielkie dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-10-07, 17:53

Cieknie z uszczelniacza półosi :?:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

khamul
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-12-20, 06:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: khamul » 2011-10-07, 19:24

No niby tak, z lewej strony z okolic zimmingera-ponoć zuzyta juz jest tak, że zimminger nie uszczelni całości i ciut raz po raz coś skapnie.

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2011-10-07, 20:56

Można wymienić samą półoś jeśli to ona jest zużyta
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2011-10-08, 06:42

khamul pisze:No niby tak, z lewej strony z okolic zimmingera-ponoć zuzyta juz jest tak, że zimminger nie uszczelni całości i ciut raz po raz coś skapnie.
Miałem ten sam przypadek, nowy zimmering już nie był na tyle szczelny aby utrzymać olej, pracownik serwisu gdzie zostawiłem powiedział że jest już wytarte i nie będzie trzymać, zaproponował żeby skrócić sprężynę przez co będzie mocniej dociskać. To było prawie rok temu, zrobiłem kilka tyś i nic nie cieknie.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

khamul
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-12-20, 06:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: khamul » 2011-10-08, 18:49

Dzięki za pomoc:), spróbuję przy najbliższej wizzycie sprzedać ten pomysł ze sprężyną-oby to było to i oby się dało zrobić.

das160
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-05, 18:11
Lokalizacja: wrocław

Post autor: das160 » 2013-08-05, 18:33

Witam post stary, jednak myślę że może komuś przydać się ta informacja.


Osobiście wymieniłem 4 nowe oryginalne uszczelnienia, zanim posiadłem wiedzę tajemną.
Zawsze uczono mnie aby montować uszczelniacze dobijając do końca gniazda, w maximie jest inaczej.

W maximie uszczelniacze półosi należy montować w gnieździe, nie do końca , lecz równo z korpusem ( powinna wystawać warga poza korpus ).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”