Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Lampa do jazdy dziennej ? halogen ?

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
maxima95
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2010-04-04, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Lampa do jazdy dziennej ? halogen ?

Post autor: maxima95 » 2010-07-06, 21:40

Czy ktos ma pomysl jak zdobyć lampę, ktora pracowała by jako lampa do jazdy dziennej...mowie tu o lampie stosowanej w infinity j30 ( no i zeby jej nie siagac z usa)
Lato i Zima :)

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2010-07-06, 22:01

maxima95 pisze:Czy ktos ma pomysl jak zdobyć lampę, ktora pracowała by jako lampa do jazdy dziennej
Lampa do jazy dziennej musi posiadac specjalne oznaczenie (dlr) a ta ktorej szukasz nie bedzie go posiadala = rownie dobrze mozesz smigac na halogenach policja jak bedzie chciala to i tak sie doczepi.
maxima95 pisze:no i zeby jej nie siagac z usa
Nie bedzie latwo...

Awatar użytkownika
Zell
stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 2009-12-09, 08:17
Lokalizacja: Lbn

Post autor: Zell » 2010-07-07, 08:18

złomiastych j30 jest na pęczki

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-07-07, 13:15

Zell pisze:złomiastych j30 jest na pęczki
Mówisz o maximach j30 a nie infinity i30.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-07-07, 14:13

Predzej podejdzie od A32 niż od J30 :)
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
maxima95
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2010-04-04, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maxima95 » 2010-07-07, 18:32

no teraz smigam na postojowych i na halogenie ....ale chetnie bym w miejsce pięknej zaslepki wsadził tą lampe od infinity
Lato i Zima :)

Awatar użytkownika
Zell
stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 2009-12-09, 08:17
Lokalizacja: Lbn

Post autor: Zell » 2010-07-08, 08:58

GRZECHu pisze:
Zell pisze:złomiastych j30 jest na pęczki
Mówisz o maximach j30 a nie infinity i30.
Nie, mówię o Infiniti J30, poprzedniku I30, z silnikami VG30DE i napędem na tylne koła.

A teraz się domyśliłem że pewnie chodzi o te kierunki w zderzaku w I30 (przynajmniej u mnie tak są podłączone).
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/96-99-In ... ccessories

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2010-07-08, 14:58

Te lampy chłopaki to po wewnętrznej stronie są halogeny, natomiast te po zewnętrznej stronie to lampy doświetlające zakręty podczas ruchu kierownicą.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
jerry
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2009-12-19, 00:17
Lokalizacja: okolice

Post autor: jerry » 2010-09-14, 21:03

Raczej włączają się dopiero wtedy jak włączasz kierunek :) tak jak w A32
Maxi

Awatar użytkownika
j3
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2010-02-15, 19:40
Lokalizacja: 3m

Post autor: j3 » 2010-09-15, 21:06

Nie bardzo ogarniam idee jazdy na postojowych i przeciwmgielnych.
Dlaczego nie jeździsz na włączonych mijania, które nie oślepiają innych tylko na halogenach ? To już chyba lepiej zupełnie wyłączyć światła w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
Akiro
wiem o czym pisze
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-09, 11:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Akiro » 2010-09-16, 09:55

Absolutnie się zgadzam co do tych przeciwmgielnych.
Nie pomagają w warunkach normalnej widoczności a mogą tylko przeszkadzać innym, więc po co ? :razz:

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2010-09-16, 10:47

maxima95 pisze:no teraz smigam na postojowych i na halogenie
To jak dostaniesz 200zł to się nauczysz używać świateł.
Wieś tańczy i śpiewa - zmień samochód na VW i kup sobie diody.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2010-09-16, 16:47

j3 pisze:Dlaczego nie jeździsz na włączonych mijania, które nie oślepiają innych tylko na halogenach
A halogeny ktore swieca w ziemie oslepiaja?
Akiro pisze:Nie pomagają w warunkach normalnej widoczności a mogą tylko przeszkadzać innym
Jak?
Sam jezdze na mijania a przeciwmgielne moga przeszkadzac razem z mijania bo wtedy z przodu mamy 4 zrodla swiatla ale nie jak sa same. Sam widuje auta jezdzace w dzien na przeciwmgielnych i nie wiem jak to moze oslepiac czy przeszkadzac.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-09-16, 18:49

Konstrukcja halogenów nie jest taka jak świateł mijania. Ja mam skierowane w dół jakiś metr przed autem a jak je włączę to robi się jasno nawet wysoko nad znakami drogowymi nie mówiąc o oświetleniu całego lewego pobocza. Są specjalne światła do jazdy w dzień aby ich używać w dodatku przepisy zabraniają używania do tego celu halogenów.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
maxima95
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2010-04-04, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maxima95 » 2010-09-16, 20:01

smeru pisze:
maxima95 pisze:no teraz smigam na postojowych i na halogenie
To jak dostaniesz 200zł to się nauczysz używać świateł.
Wieś tańczy i śpiewa - zmień samochód na VW i kup sobie diody.

no to sie popisales stary....jak bym chciał diody to bym nie pytal i nie umieszczal foty.Inifinity.... jezdze na postojowych i na halogenie ( inaczej nie dziala) tylko w ciagu dnia .... w A32... przynajmniej w mojej mimo, że odblask halogenu jest czysty...to świeci słabo....i sprawdzalem już napewno nie razi choćby dlatego, że jest stosunkowo nisko......

co do swiatel do jazdy dziennej można podłaczyć jakiś taki sprzecik nie wiem nawet jak sie nazywa ale dzialają tylko halogeny przednie - i to z mniejsza moca - mijania tylne i postojowe przednie sa wylaczone ....podobno kosztuje to z 50 zł i działa jak automatyczny włącznik świateł...
Lato i Zima :)

Awatar użytkownika
j3
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2010-02-15, 19:40
Lokalizacja: 3m

Post autor: j3 » 2010-09-16, 21:28

dylson pisze:j3 napisał/a:
Dlaczego nie jeździsz na włączonych mijania, które nie oślepiają innych tylko na halogenach

A halogeny ktore swieca w ziemie oslepiaja?
Gdyby było tak jak piszesz to po cholere by je montowali fabrycznie? Po to by świeciły w ziemie? ;| Chcesz sprawdzić czy oślepiają? Proponuję włączyć w ciemną noc dodatkowo halogeny i minąć kilka aut ciężarowych... Gwarantuję Ci, że pokażą Ci co potrafią 'ichne' Halogeny.....

Do Maxima95 - nadal nie czaję idei zabawy w kombinację z halogenami i tworzenia choinki z auta celem tylko i wyłącznie posiadania świateł dziennych. Czemu to służyć miałoby? Mniejsze spalanie ? Mniejsze zużycie żarówek, a co za tym idzie niższe koszty eksploatacji auta?

Ale ok, każdy ma jakiś koncept i robi z autem co chce :) Tylko miejcie Panowie na względzie przy tym innych Użytkowników drogi, co by 'fajnie' i 'bajerancko' wyglądające autko nie przyczyniło się do tego, że ktoś znajdzie się na drzewie z tytułu oślepienia.

Pozdr.

Awatar użytkownika
maxima95
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2010-04-04, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maxima95 » 2010-09-17, 07:49

j3 pisze: Do Maxima95 - nadal nie czaję idei zabawy w kombinację z halogenami i tworzenia choinki z auta celem tylko i wyłącznie posiadania świateł dziennych. Czemu to służyć miałoby? Mniejsze spalanie ? Mniejsze zużycie żarówek, a co za tym idzie niższe koszty eksploatacji auta?


Jak napisalem powyzej nie jezdze w nocy ani wpół morku .... wiec nie oslepiam ..... skoro przepisy pozwalaja na korzystanie ze swiatel dziennych to dlaczego nie skorzystac - wlasnie chce uniknac choinki - jakich teraz pelno - swialta mijania + diody z nurauto - czyli 4 swiatla - nawet w dzien nie przyjemne.... najchetniej bym jedzil w kombinacji jak napisalem wyzej... ze halogeny swieca slabiej a tyl zupelnie nie swieci....
Lato i Zima :)

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2010-09-17, 08:20

j3, przeciwmgielne wlasnie maja swiecicic ok 3x blizej jak mijania - przynajmniej we wszystkich moich autach tak swiecily. A po co maja tak swiecic? We mgle lepiej sprawdza sie mijania czy drogowe?
j3 pisze:Proponuję włączyć w ciemną noc dodatkowo halogeny i minąć kilka aut ciężarowych... Gwarantuję Ci, że pokażą Ci co potrafią 'ichne' Halogeny.....
Moze wczesniej napisalem niejasno. Jesli wlaczymy pm razem z mijania wtedy bedziemy mieli 4 zrodla swiatla i tak wtedy to moze oslepiac.
GRZECHu, nie wiem czy istnieja swiatla ktore maja linie swiecenia i nic ponadto. Jak wlacze mijania to tez oswietlam wiecej niz linia swiatla. Zostales kiedys oslepiony przez auto jadace tylko na pm? Ja mijajac takie auto mysle sobie jedynie czy osoba tak jezdzaca nie wie, ze to podchodzi pod mandat czy moze faktycznie ma tam swiatla do jazy dziennej.

MAXI
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-08, 23:25
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: MAXI » 2010-09-17, 09:07

Jeśli zatrzyma Ciebie policja to za pozycyjne + halogeny od 100 - 200 zł, chociaż sporo samochodów tak jeździ wieć chyba za bardzo sie nie czepiają (pewnie za dużo pisania).
Swiatla do jazdy dziennej muszą spelniac regulacje prawne. Każda lampa musi mieć wytłoczoną na kloszu homologację E oraz symbol certyfikatu RL.
Nie wiem czy lampy z Infiniti bedą miały wytłoczone RL.

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarzyn » 2010-09-17, 14:09

No i światła do jazdy dziennej są obwarowane jeszcze kilkoma restrykcjami, np jak odpowiednie odległości od krawędzi, sposób włączania:
Światła do jazdy dziennej muszą być barwy białej, powinny się włączać automatycznie po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu), ale powinny się również automatycznie wyłączać po włączeniu świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych. Ustawodawca mówi również wprost, że przednie, boczne (o ile są) i tylne światła pozycyjne oraz obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie musi się włączać podczas jazdy na światłach dziennych. Światła te muszą być na wysokości co najmniej 25 cm od ziemi, ale nie wyżej niż 150 cm, maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, a wzajemna odległość między nimi nie może być mniejsza niż 60 cm.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-09-17, 15:22

dylson pisze:Zostales kiedys oslepiony przez auto jadace tylko na pm? Ja mijajac takie auto mysle sobie jedynie czy osoba tak jezdzaca nie wie, ze to podchodzi pod mandat czy moze faktycznie ma tam swiatla do jazy dziennej.
Tak i to nie raz, bardzo dużo jeździłem na trasie w nocy drogami niższej klasy, wąskimi itp, nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu cwaniaków kosztem innych "doświetla" sobie tak drogę lub tylko dla szpanu tak jeżdżą. Kup sobie niższego niż maxima 200sx i chętnie Ci pokaże, będę jechał za Tobą na halogenach, środkowe lusterko sobie złożysz a bocznymi będziesz dostawał po oczach, mimo że mam halogeny skierowane metr przed auto gwarantuję Ci że po paru minutach takiej jazdy nie będziesz miał dość.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

ejaskulska
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-15, 19:29
Lokalizacja: Margonin

Post autor: ejaskulska » 2010-09-17, 23:08

Czy ktoś uprzejmy mógłby mi łaskawie wytłumaczyć ideę jazdy na światłach przeciwmgielnych?
Użycie tych świateł precyzuje Kodeks o Ruchu Drogowym i używanie ich w każdej innej sytuacji jest nadużyciem - zapytuję: w jakim celu? Co komu to daje? Jakie plusy płyną z takiego rozwiązania?
Minusy są bezdyskusyjne: oślepianie (niestety, często), łamanie przepisów, narażanie się na mandat oraz duże problemy w razie kolizji (przynajmniej współwina bez względu faktyczną przyczynę za oświetlenie niezgodne z przepisami).

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2010-09-18, 09:45

GRZECHu pisze:Tak i to nie raz, bardzo dużo jeździłem na trasie w nocy drogami niższej klasy, wąskimi itp, nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu cwaniaków kosztem innych "doświetla" sobie tak drogę lub tylko dla szpanu tak jeżdżą. Kup sobie niższego niż maxima 200sx i chętnie Ci pokaże, będę jechał za Tobą na halogenach, środkowe lusterko sobie złożysz a bocznymi będziesz dostawał po oczach, mimo że mam halogeny skierowane metr przed auto gwarantuję Ci że po paru minutach takiej jazdy nie będziesz miał dość.
Ludzie czytajcie co pisze, przeciez rece opadaja!! Trzeci raz napisze, ze pm i mijania wlaczone razem oslepiaja bo sa 4 zrodla swiatla!! Jak mam to inaczej napisac zeby to bylo jasne? Natomiast same pm nie oslepia, no chyba ze sa tak ustawione, ze swieca po latarniach. Jak dla mnie to kazde auto moze jezdzic w dzien na pm i nie bedzie mnie to obchodzilo po co, i dlaczego tak jezdza bo to indywidualna sprawa czlowieka ktory je wlacza zamiast mijania. Ja za to mandatu nie dostane, oslepiany nie jestem wiec dlaczego mam sie tym przejmowac i zawracac glowe dlaczego tak a nie inaczej.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-09-18, 19:34

Dylson, nie możesz lub nie chcesz zrozumieć, że nie każdy ma stare światła skierowane w dół, niektórzy mają tam halogeny które same w dzień oślepiają i mimo to na nich jeżdżą i nie tylko w dzień.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2010-09-19, 09:39

GRZECHu pisze:Dylson, nie możesz lub nie chcesz zrozumieć, że nie każdy ma stare światła skierowane w dół
A co za roznica czy mam stare czy nowe? Przeciwmgielne to przeciwmgielne i ich funkcja sie nie zmienila - maja pomagac we mgle i swieca blisko przed auto.
GRZECHu pisze:niektórzy mają tam halogeny które same w dzień oślepiają i mimo to na nich jeżdżą i nie tylko w dzień.

Nie wiem co maja tam niektorzy... Rozmowa tyczy sie uzywania pm w dzien a nie w nocy.
Jest mozliwosc bycia oslepionym przez kazde swiatlo czy to mijania czy pm ale tutaj klania sie kwestia regulacji. Prawidlowo ustawione pm po prostu nie moze w dzien oslepic.

Awatar użytkownika
dawhell
wiem o czym pisze
Posty: 50
Rejestracja: 2010-03-29, 20:00
Lokalizacja: UK

Post autor: dawhell » 2012-08-01, 16:55

WItam
Czy ktoś was spotkał się kiedyś z możliwością kupna świateł od Cefiro ?
Głównie mi chodzi o te boczne w miejsce gdzie my mamy zaślepki po obu bokach przedniego zderzaka,
bo musze przyznać że ładnie to wygląda.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Obrazek

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2012-08-02, 13:28

To jak dostaniesz 200zł to się nauczysz używać świateł.
Wieś tańczy i śpiewa - zmień samochód na VW i kup sobie diody.[/quote]

He, he, he. Dobre !
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-07-14, 08:49

odświeżę trochę temat...bo własnie poszukuję halogena strona kierowcy do wersji usa poliftowej. jakby ktoś się zlitował i posłużył kontaktem lub informacją będę "dźwieczny" :)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-07-14, 12:58

Lombardo88 spróbuj to może będą mieli http://www.autonissan.com.pl/kontakt.php
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2014-01-06, 15:29

po długich oczekiwaniach udało mi się zakupić poliftowe halogeny do maximy us :) chce kupić lub zrobić moduł i podpiąć halogeny jako światła do jazdy dziennej.w maximach a32 us i a33qx halogeny rozmieszczone są szeroko, więc myślę, że będzie pasować takie zastosowanie lampy. plus powiedzmy taka żarówka ; http://allegro.pl/h3-zarowka-diody-13-l ... 14946.html co sądzicie??
dodam,że dylson ma zupełną racje z tym,że halogeny (przynajmniej w a32 us) świecą niżej i są "przyjemniejsze" nawet od świateł mijania. wczoraj podłączyłem na krótko i sprawdzaliśmy na drodze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”