Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Maxima A32 2.0] skrzynia automatyczna padła??

Moderator: janusz

kamilwlkp
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-10, 06:26
Lokalizacja: Poznań

[Maxima A32 2.0] skrzynia automatyczna padła??

Post autor: kamilwlkp » 2015-07-10, 06:46

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Maximy, piszę do Was jako do znawców tematu, ponieważ ja mam pierwszy raz do czynienia z automatem. Przepraszam, jeżeli napisałem w niewłaściwym dziale, lub odgrzewam poruszany temat lecz nie znalazłem tutaj nikogo z podobnym przypadkiem. Otóż problem polega na tym iż auto od samego zakupu (około pół roku temu) nie sprawiało mi żadnych, nawet najmniejszych problemów aż do wczoraj. Przy próbie wbicia wstecznego i wyjechaniu z bramy nie wydarzyło się zupełnie nic :P tzn auto ani nie ruszyło do tyłu, ani nic w skrzynii nie chrupnęło/puknęło itp itd. Przeglądając całe forum nie spotkałem się nigdzie z takim przypadkiem iż prawidłowo działający automat tzn. nie ślizgał się żaden bieg, wszystko chodziło płynnie, bez jakichkolwiek szarpnięć, jedynie jakieś ciche puknięcie było słyszalne podczas wbijania wyżej wymienionego wstecznego. Teraz mogę wachlować gajgą tył i przód i nic się nie zmienia, wydaję się jakby była cały czas na biegu P. Olej jest, nie zmienił się jego stan ani konsystencja, nie ma na bagnecie opiłków metalu. Dziwi mnie to ponieważ, po dodaniu gazu również nic nie słychać (puknięć, niepokojących dźwięków). Nie wiem gdzie szukać problemu? Być może padł jakiś czujnik?? Czy skrzynia umie wysypać się w pełnej konspiracji :)? Bardzo dziękuję za jakąkolwiek chęć pomocy. Jestem z Poznania więc jeżeli jest tu jakikolwiek Maximowy "Miszcz" chętnie go odwiedzę.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2015-07-10, 08:08

kamilwlkp prawdopodobnie czujnik położenia dźwigni. Nie dodałeś czy na wyświetlaczu Ci sie zmienia?

Awatar użytkownika
snorlaxs
fanatyk nissana
Posty: 300
Rejestracja: 2013-01-01, 19:12
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: snorlaxs » 2015-07-10, 09:33

tez obstawiam czujnik, bo tak nagle by sie nie rozsypala, w koncu to dobre skrzynki. Problem w tym ze A32 nie maja wskaznika polozenia dzwigni na wyswietlaczu, A33 dopiero mialy


Sory, za brak polskich znakow ale ALT mi nie styka :P
Chłopak z japońca, co kręci do końca
była: A32B 3.0 Automat California Edyjszyn
jest: s210 3.0TD Szkop Edyjszyn
Obrazek

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2015-07-10, 10:52

sprawdź dwie rzeczy:
czy na D da radę zapalić auto
czy nie spadła linka od shiftera, czyli czy słychać i widać ruch dźwigni pod akumulatorem ;) może bolec się wysunął i dlatego jest problem.

NMA32
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2015-09-15, 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: NMA32 » 2016-02-27, 00:29

podejrzewam uszkodzony układ planetarny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”