Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] uszkodzony wtrysk - prawdopodobnie

Moderator: janusz

robert12345
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-09, 19:19
Lokalizacja: gdańsk

[A32] uszkodzony wtrysk - prawdopodobnie

Post autor: robert12345 » 2014-08-17, 11:24

sorki. cos mi sie rozjechalo z postami - wiadomosc jest ponizej.
Ostatnio zmieniony 2014-08-17, 13:45 przez robert12345, łącznie zmieniany 3 razy.

robert12345
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-09, 19:19
Lokalizacja: gdańsk

uszkodzony wtrysk A32 - prawdopodobnie

Post autor: robert12345 » 2014-08-17, 11:43

Witam,

Poradzilem sobie z lozyskiem na kompresorze klimy, ale mam drugi problem.

Rano (po dluzszej trasie - 600km) odpalam samochod - nierownomiernie pracuje.
Nie mialem czasu zajmowac sie tematem, wiec pojechalem dalej. Po przelaczeniu na lpg wszytko chodzilo pieknie. Po wystygnieciu silniku odpalam - to samo, szarpie. Jakby jeden cylinder nie dzialal.
Prawdodpodobnie ktorys wtrysk, skoro dziala na gazie bez problemow.

Podsuncie jakies pomysly co mozna z tym zrobic przed wymiana wtryskow.

Uszkodzony wtrysk da sie zdiagnozowac na komputerze?

Prewencyjnie zapytam czy ktos z Was nie ma do sprzedania? Z tego co wiem to nie trzeba wymieniac calej listwy tylko pojedyncze wtryski.

Czy wtryski od A32 2.0 a 3.0 sa takie same?

Dzieki za pomoc.

... problemem jest to, ze jest to prawdopodobnie ktorys wtrysk na listwie ukrytej pod kolektorem (ciezko do niego dojsc / wymontowac / sprawdzic / odlaczyc). W trakcie pracy silnika probowalem odlaczac cewki do ktorych mialem dostep i kazda z nich reagowala wiec problem jest gdzies na tej listwie jak pisalem wyzej.

Awatar użytkownika
Poplas
wiem o czym pisze
Posty: 55
Rejestracja: 2011-06-09, 00:05
Lokalizacja: kutno

Post autor: Poplas » 2014-08-17, 23:43

Witaj, z tego co piszesz to masz zwykłą instalację gazową bo sekwencja bierze odczyty z wtrysków benzyny i na gazie również byłaby lipa. Cewki i świece też odpadają, LPG jest bardziej czułe na zapłon. Najprościej będzie podpiąć auto pod kompa. W zeszłym roku wymieniałem w ojca maximie wtryski bo tez chodziła na 5 garach ( przy sekwencji wyszło to po podpięciu auta do kompa od gazu, czas otwarcia wtryskiwacza był dwukrotnie dłuższy w porównaniu do pozostałych). Próbowaliśmy zalać specyfiki do czyszczenia wtrysków ale to nić nie dało. Wymiana nie jest mocno utrudniona, demontaż kolektora i listwa jest na wierzchu. Ja zdecydowałem się na wymianę całej listwy.

robert12345
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-09, 19:19
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: robert12345 » 2014-08-21, 07:58

przyczyna byl uszkodzony komputer gazu.

Marcin (Szalony) - dzieki za życzliwość, pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Bez Twojej pomocy pewno skonczył bym u jakiegos mechanika, samochod stałbym dwa tygodnie a potem kazali by mi wymienic pol maximy albo najlepiej sprzedać i kupić nową. Twoja pomoc, wiedza na temat zapłonu i generalnie całości jeśli chodzi o maxime imponuje i jest niezastąpiona.

Artur (Lombardo88) - dzięki za życzylwość, ofertę odstąpienia wtryskiwaczy i ofertę pomocy jeśli chodzi o naprawę. 170 km jednak było za dużo w jedna stronę żeby bujać samochód. poza tym jak finał pokazał problemem nie był wtrysk benzyny a komputer gazu. wszystkie symtopmy wskazywały na to pierwsze a jednak... dobrze wiedziec na przyszłość.

Maciek ( macarautogaz.pl ul. Warszawska 73 42-200 Częstochowa - autoryzowany serwis autogas STAG) - dzieki życzliwość, za szybką pomoc jeśli chodzi o diagnostykę, podmianę kompa na nowy, naprawę poprzedniego i doprowadzenie samochodu do stanu sprzed awari.

pozdrawiam serdecznie.

Mam jedno pytanie do forumowiczow z okoli Katowic:
Do wymiany mam troche w zawieszeniu z przodu + hamulce (sforznie, koncowki stabilizatorow, oslony polosi, gumy stabilizatorow, wymiana tarcz i klockow przód i tył + "regeneracja hamulców"). czy znacie jakiegos zaufanego mechanika, którego możecie polecić z okolic Katowic?
z góry dzięki.

[ Dodano: 2014-08-24, 15:10 ]
ponowie jeszcze raz swoja prosbę. w przyszłym tygodniu chciałbym wstawić samochód na dłużej do blacharza (konserwacja + ogniska korozji do roboty) - dlatego mi tak na tym zależy, bo potem mnie juz dłużej nie będzie więc samochód może u niego stać. mam tam nagranego jednego mechanika z mikołowa ale ponieważ nie znam tu ludzi za bardzo to o opinie ciężko.

dlatego prośba o podanie jakiegoś zaufanego blacharza i/lub mechanika z okoli katowic.
i drugie pytanie: kto z forum jest z katowic?

dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”