Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Jest sens?

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
Marcus65
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-30, 04:13
Lokalizacja: Wawa

Jest sens?

Post autor: Marcus65 » 2013-05-28, 12:36

Ponieważ, co stwierdziłem organoleptycznie, objawy szarpania skrzyni w mojej Maxi pojawiają się głównie po jej nagrzaniu, to pomyślałem, że może by skrzynce zafundować taki dynks:
http://usa.istore.pl/pl,product,1351161 ... 0x310.html
Jak myślicie? Ma to sens? Oczywiście, jeśli nie pomoże, to i nie zaszkodzi. Ale jeśli miałoby nie pomóc, to sensu brak, co?
Aha, żeby nie było... Podjechałem wczoraj do Autojózefów na "bezpłatną diagnostykę ASB". Diagnostyka ta polegała na przejażdżce z panem mechanikiem, który stwierdził "jeździć dalej i się nie przejmować". Bo okazało się, że moja Maxi jest złośliwa i za cholerę nie chciała zademonstrować tego szarpania, które mnie szczególnie irytuje i niepokoi, czyli w momencie redukcji przy przyspieszaniu.

Pozdro
Marcus
A32 i... A31, dla którego znalazłem nowy dom... :)

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2013-05-28, 13:46

Marcus65 pisze:pomyślałem, że może by skrzynce zafundować taki dynks:
Moim zdaniem nie ma sensu.
Skrzynia została wypuszczona bez tego i bez tego powinna pracować dobrze.
To na pewno nie załatwi problemu, jedynie może wydłużyć czas na naprawę - o ile będzie jeszcze co naprawiać.
Nie mam zamiaru straszyć, ale moim zdaniem to nie jest wyjście.
Trzeba znaleźć przyczynę i się jej pozbyć. Tyle ;))

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2013-07-08, 19:27

Kolega ma Maxi A32 wersja USA. Chyba nie posiada chłodnicy skrzyni.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2013-07-08, 20:54

chłodnica skrzyni jest przecież zintegrowana z chłodnicą płynu chłodniczego. Chyba że ktoś założył skrzynię on manuala i kanały olejowe ze skrzyni zaślepił :->
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-07-09, 04:40

powiem,że miało by to sens,ale gdyby zrobić coś na zasadę termostatu w układzie chłodzenia..dostaje określoną temp i otwiera się drugi obieg po nowej chłodnicy. na pewno wydłużylibyśmy żywot skrzyni i pewnie olej nie traciłby właściwości tak szybko :)

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2013-07-09, 11:48

Hey,według mnie ...przy gwałtownym przyspieszaniu musi delikatnie szepnąć,bo siłą rzeczy wzrasta ciśnienie w skrzyni,nie jest to skrzynia tzw. bezstopniowa,która ma dodatkową chłodnicę odprowadzenie ciepła (nissan Primera..z tego co pamiętam) ciężko stwierdzić co się dzieje z automatem ,jak się nie siedzi za kółkiem...tak czy siak ,temat dodatkowej chodnicy oleju w Maximie olał bym prawie całkowicie,upałów jak na Florydzie raczej u Nas nie ma :)

[ Dodano: 2013-07-09, 12:50 ]
Lombardo88 pisze:powiem,że miało by to sens,ale gdyby zrobić coś na zasadę termostatu w układzie chłodzenia..dostaje określoną temp i otwiera się drugi obieg po nowej chłodnicy. na pewno wydłużylibyśmy żywot skrzyni i pewnie olej nie traciłby właściwości tak szybko :)

Artur,patent z termostatem nie jest zły :) , ale według mnie szarpanie przy zmianie przełożeń rozgrzanej skrzyni biegów nie do końca jest winą przegrzewającego sie oleju ATF , posiadania chłodnicy,bądź tez jej braku(fabryka
Nissana wiedziała co robi) , wiec bardziej stawiał bym na ciśnienie wewnątrz skrzyni ,a dokładniej mówiąc chodzi mi o zapiekające się ,,tłoczki,, jak to było w moim przypadku dawno temu...ew. problem ze sterownikiem skrzyni( w przypadku Maximy raczej nie....
)

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2013-07-09, 12:17

caffeini, przecież napisałem że w maximach jest chłodnica oleju :roll:
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2013-07-09, 12:25

MacGayver pisze:caffeini, przecież napisałem że w maximach jest chłodnica oleju :roll:
Wybacz niedopatrzenie z mojej strony ;) ...mam urlop,pije pivcio za wakacje i wszystkich posiadaczy Maximy,mogło i się ,,pomerdać,, ...wiem ,maxima ma wbudowana chłodnicę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”