Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Naprawa zawiasów - czy ktoś regenerował ?

Moderator: janusz

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Naprawa zawiasów - czy ktoś regenerował ?

Post autor: B 52 » 2012-03-26, 23:30

Witam, czy ktoś wymieniał bolce w zawiasach niekoniecznie w Maximie (zasada pewnie ta sama jak w innym aucie), strasznie mi drzwi siadły i boje się, że wytłucze zamek a wtedy będzie problem. Można by jakoś drzwi podciągnąć siłą do góry i wygiąć zawias ale to w/g mnie druciarstwo. Jest niezły stuk szczególnie w dolnym zawiasie. :razz:

Film: http://www.youtube.com/watch?v=ywUni04yJz4

Jaki materiał użyć do bolca ? Czy np. tłoczysko z amortyzatora będzie odpowiednie czy może coś innego.

[ Dodano: 2012-03-27, 02:05 ]
Może coś takiego kupić tylko do mojego modelu nic nie ma.

http://www.ebay.com/itm/Nissan-D21-FRON ... es&vxp=mtr
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-03-27, 10:34

wiesz pytanie czy "oczko" zawiasu też się nie wyrobiło .. bo jak tak to może da się dobrać cały zawias
http://allegro.pl/zawias-tylny-lewy-dol ... 79290.html

albo u tokarza z dobrego - twardego materiału dorobić na wymiar i wbić ..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2012-03-27, 11:18

scubzik pisze:wiesz pytanie czy "oczko" zawiasu też się nie wyrobiło .. bo jak tak to może da się dobrać cały zawias
http://allegro.pl/zawias-tylny-lewy-dol ... 79290.html

albo u tokarza z dobrego - twardego materiału dorobić na wymiar i wbić ..
Używanego nie kupię bo może być w takim stanie jak mój a nawet do Infiniti nie widziałem żadnego zawiasu. Jak oczko/otwór się wyrobił to chyba tylko dorobienie bolca na nowy grubszy wymiar ratuje.

Z jakiego materiału można to zrobić ? Tłoczysko od amortyzatora jest odpowiednie ?
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-03-27, 11:49

B 52 pisze:Jak oczko/otwór się wyrobił to chyba tylko dorobienie bolca na nowy grubszy wymiar ratuje.
wydaje mi się , że tak .. tylko trza to bardzo precyzyjnie wykonać żeby zachować kąty ..

co do materiału to już nie do mnie .. ja osobiście zapytałbym jakiegoś "narzędziowca" jakbym to robił .. co poleca ..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
maxima95
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2010-04-04, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maxima95 » 2012-03-31, 20:35

tez to przerabiałem ...auto samo się zamykało przez to ... na razie poszedłem na łątwiznę i podciągnąłem drzwi... na jakiś czas pomogło ... w aso nowy zawias 260 zł ... i walka z myslami .... kupić czy nie kupic
Lato i Zima :)

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2012-04-23, 23:16

Zawias dolny miał luz pod ręką jak sprawdzałem kiedy go wyjąłem.

Musiałem szybko zrobić zdjęcia auta, także musiałem założyć błotnik, nadkole i oczywiście drzwi.

Drzwi nałożyłem na sztukę bez zawiasów, po czym przykręciłem zawiasy do karoserii a następnie do drzwi, przyjechał człowiek i poluzował zawiasy a ja nadciągnąłem, ustawiłem drzwi tak jak powinny być i druga osoba przykręciła. Efekt ?
Zamykają się malinowo jak w prawdziwej limuzynie :hah:
Ciekawe na ile to pomoże, ale to jest na chwilę, naprawa tymczasowa. Nie lubię półśrodków.
Oryginalny zawias kosztuje jedyne 26 $.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”