Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

nissan primera 1.6 1997 czujnik położnia wału

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

fiufiu125
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-19, 09:50
Lokalizacja: lublin

nissan primera 1.6 1997 czujnik położnia wału

Post autor: fiufiu125 » 2015-06-19, 09:57

Witam. Ostatnio padła mi primera w trasie. Podczas jazdy padł silnik i tyle. Zaholowałem ją pod blok, zrobiłem diagnostykę błyskową, kod-21 brak sygnału zapłonu. Nie znam się nie jestem mechanikiem ale sam sobie wszystko zawsze naprawiam więc podejrzewam że to czujnik położenia wału. Chciałbym go wykręcić i zanieść na uczelnie niech mi go wykładowca sprawdzi i wtedy się okaże. Problem w tym że nie mam pojęcia gdzie ten czujnik jest. Po prostu nie wiem. Szukałem już wszędzie. Po prostu go nie widzę nigdzie. Instrukcja które znalazłem po forach także nie pomagają. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego czujnika. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jswistow
aktywny forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-12-09, 12:58
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jswistow » 2015-06-19, 13:01

jest w aparacie zapłonowym, aparat do wymiany

fiufiu125
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-19, 09:50
Lokalizacja: lublin

Post autor: fiufiu125 » 2015-06-29, 15:33

Zatem kupiłem aparat. Wymieniłem, iska już jest (!) ale nie odpala. jest bardzo zalana bo była katowana bez iskry. Co z tym zrobić ? Poza tym martwię się że źle go ustawiam i dlatego nie odpala. Wstępnie ustawiłem go tak jak był stary. Co zrobić by go wreszcie odpalić ? :)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-06-29, 15:37

Wykręć świece, niech wacha odparuje :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

fiufiu125
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-19, 09:50
Lokalizacja: lublin

Post autor: fiufiu125 » 2015-06-29, 15:40

ok już idę to zrobić :) mam nadzieję że pomoże od soboty stała nie dotykana a dziś przy odkręceniu świec tłoki normalnie widziałem że są mokre. Miałem kiedyś maximę która miała słabą masę i ją zalewało bardzo często. czasem jedyną szansą był busik ojca i linka. W Primerze nie chciałem odkręcać w sobotę bo stoi pod chmurką i bałem się że wilgoć jej może zaszkodzić.


Ok, zatem samochód już jeździ aż wstyd napisać co było i że nie wpadłem na to od razu. Nowy aparat zapłonowy pochodzi chyba z innego silnika w którym występuje on na tym samym wałku ale z lewej strony, jeśli w ogóle taki silnik istnieje. Oznaczenia na kopułce były odwrotne jeśli chodzi o podłączenie kabli wysokiego napięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”