Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11.144] nie odpala

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Gusio92
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-22, 10:05

[P11.144] nie odpala

Post autor: Gusio92 » 2018-05-23, 09:21

Witam mam problem z moim nissanem primera p11.144 SR20DE następujący:

Jeśli przekrece kluczyk na zapłon i nie świeci mi check silnika to nie odzywa się pompa paliwa i mogę kręcić rozrusznikiem do bólu i nie odpali. Jak się zaświeci na zaplonie check awarii auto normalnie odpala błędów nie ma jest oki:).teraz znowu auto nie odpala (nie świeci check silnika na zaplonie). Sprawdziłem przekaznik ECU który znajduje się przy błotniku z prawej strony pod maską dochodzi do niego wszystko plusy i masa i słychać że działa. Z forum nissan klub Polska Polo32 polecił mi sprawdzić napięcie na:
-Przepływomierzu
-cewce
-aparacie zapłonowym
-czujniku wałka rozrządu
-regulatora wolnych obrotów
Co jeśli na tych czujnika będzie dochodziło 12V?

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Re: [P11.144] nie odpala

Post autor: polo32 » 2018-05-28, 12:15

Prosiłem o sprawdzenie w tych miejscach tylko po to, abyś sam nie grzebał w komputerze (na co miałeś ochotę) - napięcia tam (czujnikach) podane są zrównoleglone z napięciami podanymi na ECU poprzez dwie pary zestyków roboczych przekażnika zasilania ECU (chodziło o sprawdzenie tego przekażnika) ;-)
LPG Lovato Smart

braluu
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-15, 09:19

Re: [P11.144] nie odpala

Post autor: braluu » 2018-07-22, 13:59

Mialem podobnie i wszystko spadlo na czujnik walu. Z jakiegos powodu jesli ten czujnik nie dziala to pompa paliwa po prostu nie rusza a po za tym silnik nie dostaje iskry wiec podwojnie nie chce odpalic. Z innych rzeczy ktore tak robia to immobilizer robi to samo jesli sie zepsuje. Ten przy stacyjce jesli nie lapie od kluczyka sygnalu lubi zablokowac napiecie ktore powinno isc do swiec a ten przy bespiecznikach lubi wylaczac pompe paliwa. Oba te powody odkrylem bo w majac 2 takie auta mialem oba problemy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”