Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Światła przeciwmgielne przednie nie działaja

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
hortex
wiem o czym pisze
Posty: 60
Rejestracja: 2015-04-19, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

[P11/WP11] Światła przeciwmgielne przednie nie działaja

Post autor: hortex » 2015-05-20, 16:05

Primera 2.0 benzyna 98r. sedan z przodu nie działają mi przeciwmgielne, przełącznik sprawny, tylne działa jak nalezy, bezpieczniki tez wszystkie ok.

Doczytałem sie na forum ze moze to byc wina przekaznika pod maską, jednak nie znalazłem rozpiski który to który a u mnie na "osłonie" nie ma naklejki wiec nie mam pojęcia który mogł bym podmienic zeby sprawdzic.. Co do przekazników to 1 mi brakuje wiec moze to własnie te brakujące ogniwo? :D

Fotka którego nie mam:
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-05-20, 18:39

Ten przekaźnik to jest od silnika pompki spryskiwacza jak się ma wycieraczkę na tylnej szybie.

Przekaźnik od halogenów to jest ten po lewej stronie, drugi od góry - patrząc na zdjęcie.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
hortex
wiem o czym pisze
Posty: 60
Rejestracja: 2015-04-19, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hortex » 2015-05-20, 21:05

A który moge sobie najbezpieczniej na chwile podmienic zeby sprawdzic czy to nie wina przekaznika? Podobno gdzies jest od ogrzewania tylnej szyby..

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-05-20, 21:21

Hortex, możesz sobie wziąć pierwszy górny prawy - to jest od klimy.

Ale zrób na początek inaczej - weź miernik i ustaw na pomiar napięcia stałego. Wyciągnij przekaźnik wbij jedną sondę w miejsce, gdzie wchodzi pin 85 lub 86, załącz halogeny i zobacz czy się pojawia napięcie na którymś z tych wyprowadzeń. Pomiar względem masy - czyli druga sonda do budy, albo bloku silnika. Jak się pojawia napięcie to ok. jak nie to coś nie tak z doprowadzeniem napięcia co cewki przekaźnika.
Teraz drugi pomiar - wbij sondę miernika w miejsce, gdzie wchodzi pin 30 lub 87 i zobacz czy tam masz napięcie. Pomiar też względem masy. Jak masz tyle co na aku to ok, jak nie to prawdopodobnie bezpiecznik leży.

Trzeci pomiar - wyciągasz wtyczkę z halogenu i po załączeniu manetki, żeby halogeny świeciły (przekaźnik włożony) patrzysz, czy na którymś z pinów masz zasilanie (pomiar względem masy). Jak ok to najprawdopodobniej żarówka uwalona albo coś nie tak z masą lub sam przekaźnik udziabany jest (wątpię w to).

Koniec epopei.

_
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
hortex
wiem o czym pisze
Posty: 60
Rejestracja: 2015-04-19, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hortex » 2015-05-20, 21:32

Dzieki wielkie, zabiore sie za mierzenie :)

Jeszcze tak przy okazji, masz rozpiske tych przekazników bo zawsze sie przyda w razie problemów :)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-05-20, 21:39

Hortex, na przekaźniku masz na górze rozpiskę, a na dole od strony pinów masz numerki - każdemu pinowi przypisany jest numerek - zaraz obok niego.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
hortex
wiem o czym pisze
Posty: 60
Rejestracja: 2015-04-19, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hortex » 2015-05-20, 22:30

Numerki to wiem i widze, tylko chodzilo mi oto ze chciał bym wiedziec który jest od czego tak jak od wycieraczek, halogenów itd. A na obudowie tej czarnej plastikowej nie mam naklejki z rozpiską..

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-05-20, 22:35

U mnie w temacie masz gdzieś zdjęcie dekielka z rozpiską - chyba strona 5 lub 6.

Dokładną rozpiskę masz tu:
http://nissan4u.com/parts/primera/el_p1 ... cal/relay/
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
hortex
wiem o czym pisze
Posty: 60
Rejestracja: 2015-04-19, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hortex » 2015-05-22, 18:10

Nie wiem co było grane, wyjąłem przekaznik zeby posprawdzac napiecie okazało sie ze wszystko w normie. Zamontowałem przekaznik z powrotem i swiatła zadziałały.. Wiec wielkie dzieki i sorry za taką błachostke, ale teoretycznie i tak nie wiedziełam który to przekaznik wiec pomoc jak najbardziej była potrzebna :D I przy okazji zabrałem halogena na serwis do domu bo woda sie zbierała w nim..
Ostatnio zmieniony 2015-05-22, 20:56 przez hortex, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”