Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Szyber działa tylko w jednej płaszczyźnie

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
LISIDŁO
fanatyk nissana
Posty: 282
Rejestracja: 2009-12-10, 15:54
Lokalizacja: Poznań/Promnice

[P10/WP10] Szyber działa tylko w jednej płaszczyźnie

Post autor: LISIDŁO » 2011-01-09, 20:58

Dziś, gdy wszystko się topi postanowiłem otworzyć sobie szyberek. Niestety zdziwił mnie problemik. Mam oryginalny szyber manualny, chowany i uchylny. Chowam szyber i jest OK pięknie chodzi jak zawsze z resztą. Chciałem uchylić to trochę się uniósł, ale nie wyżej niż krawędź dachu i nie da rady.Wcale klamka zrobi ćwierć obrotu i nic.
Popsikałem mechanizm WD40
Przeczyściłem prowadnice
Dźwigienki widać, że chcą podnosić a nie mogą
Co się stało???
Nie był otwierany od pierwszych śniegów ok 1,5 miesiąca, nawet klamka nie była dotykana.
Wcześniej działał w obu poziomach. Ktoś wie co mogło się stać???Raczej wszystko odtajało hehe

[ Dodano: 2011-01-10, 22:37 ]
OK.TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.
PORADZIŁEM SOBIE Z TYM PROBLEMEM, CHODZI JAK ZŁOTO :mrgreen:
Tanie części do aut - dzwoń nr 600 584 326 hasło Nissan - Wielkopolska

Mac
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-02, 15:28
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Mac » 2012-06-02, 16:30

Witam, mam podobny problem, rożni się tylko tym ze mam elektryczny i w moim przypadku uchylać się uchyla, bez problemu unosi się w gorą jak i opuszcza. Ale zęby go wsunąć (otworzyć całkowicie) to tylko opuszcza się pod linie dachu a potem jak by silniczek nie mógł go ruszyć. Mam to auto od niespełna miesiąca (wymaga poprawek;) ale chyba już się zakochałem w tej laluni.
Tak wiec będę rad. :) jeśli ktoś mi wytłumaczy w czym możne być problem albo porostu podsunie jakiś pomysł.

primeraP10
fanatyk nissana
Posty: 723
Rejestracja: 2011-11-17, 22:28
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: primeraP10 » 2012-06-02, 17:24

To samo mam co Mac otwiera sie bez problemu do góry. Ale w dół zjeźdza w linie dachu i silniczek próbuje go popchnąć w dach ale tak jak by coś blokowało. Słysze przy nacisnięciu przycisku że silniczek probuje ale dach stoi. Co moze być przyczyną takiego blokowania ???
mój super wóz --> viewtopic.php?t=15014
Byla Primera P10eGT
Jest Primera P10SLX/eGT

Awatar użytkownika
Shadows
fanatyk nissana
Posty: 1239
Rejestracja: 2011-02-27, 09:37
Lokalizacja: Krk

Post autor: Shadows » 2012-06-02, 17:36

Moze gdzies na szynach źle wszedł i go przyblokowało ,skoro mechanizmy działąją
Obrazek

Mac
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-02, 15:28
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Mac » 2012-06-02, 19:46

u mnie już dział w szynach po bogach sa takie "rolki,tulejki,kołka" które przy zamknięciu wpadają w takie wycięcia centymetrowe i 1 "rolka" zawadzała się nie mogła wyskoczyć na szynę, zapierała się o nią, jeżeli ręcznie jej pomożecie to wskoczy ja podłożyłem 4mm własnej roboty zacisk i jest ok. ale mi teraz strasznie chodzi ciężko i wydaje mi się ze jest tam pełno syfu tylko ze nie mogę tam dojść i nawet nie wiem co czyścic jak i czym

primeraP10
fanatyk nissana
Posty: 723
Rejestracja: 2011-11-17, 22:28
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: primeraP10 » 2012-06-09, 15:34

Szyber dach juz ogarnołem zasuwa się w dach jak powinien, ale przy zasuwaniu odpadło mi obicie z tej zasłony przed słoncem. Można ją jakos zdemontować żebym mógł podkleić tą szmatke ? Czy musze tak kombinować , ma ktos na to patent?
mój super wóz --> viewtopic.php?t=15014
Byla Primera P10eGT
Jest Primera P10SLX/eGT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”