Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Kradzież halogenów

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

siwy77
wiem o czym pisze
Posty: 74
Rejestracja: 2009-12-10, 15:50
Lokalizacja: Lublin

[P11/WP11] Kradzież halogenów

Post autor: siwy77 » 2011-02-08, 23:25

Witam,
Wiem, ze kiedys juz byl poruszany ten temat ale niestety nie znalazlem. Mam takie pytanie czy jakis jest skuteczny sposob na zabezpieczenie kradziezy halogenow z naszych P11-tek, wczoraj tj. z poniedzialku na wtorek probowali mi podebrac halogeny, niestety jacys amatorzy bo probowali dostac sie do nich od strony wewnetrznej, czyli odgieli (polamali) zderzak na wysokosci migacza przedniego i polamali zaczepy na halogenie. Niestety musialem zdemontowac je (pomyslalem ze moze wroca po nie nastepnej nocy), zderzak skleilem tasma i teraz nie wiem co robic. Jakies propozycje :?:
Juke 1.6 DIG-T + K12 160SR

TeroM
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-11, 12:32
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: TeroM » 2011-02-08, 23:37

Na złodzieja nie ma bata.
Kiedyś był taki wątek a w nim propozycja, aby po zdjęciu tej osłony halogenu, i już tą konkretną śrubę od halogenu czymś zakleić, inni proponowali nietypową śrubę dać, np na torx.

Niestety, jak się złodziej nie dostanie do tego co chciał, jak się wkurwi to pewnie zrobi coś innego, zbije szybe, poszpera po schowkach, weźmie radio itd.
Było: Micra K10, Sunny N14 GA14DS 4d, Sunny N14 GA14DE 3d

Jest: Primera P11 SE -> GT SR20DEH

siwy77
wiem o czym pisze
Posty: 74
Rejestracja: 2009-12-10, 15:50
Lokalizacja: Lublin

Post autor: siwy77 » 2011-02-08, 23:53

TeroM pisze:Na złodzieja nie ma bata.
No wlasnie, a to byl lub byli jacys amatorzy ktorzy nie wiedzieli co i jak zrobic, rozwalili mi zderzak i tyle, a wystarczylo odkrecic dwie srubki :-D jutro zglosze szkode w AC i zobacze czy cos mozna wyrwac za to. Dla bezpieczenstwa wziales ze soba dzisiaj panel od radia chociaz nie wiem czy to cos moze pomoc, bedzie zlosliwy to cos innego rozwali tak jak napisales, rece bym pourywal skur.....nom :shoot:
Juke 1.6 DIG-T + K12 160SR

Awatar użytkownika
slaws
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2009-12-04, 08:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: slaws » 2011-02-09, 07:57

siwy77 pisze:
TeroM pisze:Na złodzieja nie ma bata.
No wlasnie, a to byl lub byli jacys amatorzy ktorzy nie wiedzieli co i jak zrobic, rozwalili mi zderzak i tyle, a wystarczylo odkrecic dwie srubki :-D jutro zglosze szkode w AC i zobacze czy cos mozna wyrwac za to. Dla bezpieczenstwa wziales ze soba dzisiaj panel od radia chociaz nie wiem czy to cos moze pomoc, bedzie zlosliwy to cos innego rozwali tak jak napisales, rece bym pourywal skur.....nom :shoot:
Nietypowa śruba, albo łeb zapaćkać poxipolem,
U mnie wiedzieli jak odkręcić, ale nie wiedzieli jak odpiąć i pourywali przewody.
Pozdrowienia.
Slaw

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2011-02-09, 09:32

Ja tam se zakleiłem sylikonem śruby :) Przy potrzebie odkręcenia w miarę łatwo go odkleję, a jak przyjdą jakieś matoły w nocy to się nieźle nakręcą :)
Obrazek

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2011-02-09, 09:50

Jakiś miesiąc temu moja zaślepka halogenu też znalazła amatora ale już tylko jedna była . ;(
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
TOMMY1981
fanatyk nissana
Posty: 912
Rejestracja: 2009-12-09, 11:24
Lokalizacja: PLESZEW

Post autor: TOMMY1981 » 2011-02-09, 15:36

siwy77 pisze:Mam takie pytanie czy jakis jest skuteczny sposob na zabezpieczenie kradziezy halogenow z naszych P11-tek
Kiedy kupowałem p11 w miejscu halogenów były dwie czarne dziury z których wystawały ucięte kable.Nie była to amatorka bo poszły halogeny razem z kostkami.Lepiej jest stracić halogeny niż stracić halogeny i mieć rozwalony zderzak.Nie ma dobrego sposobu na złodzieja jeśli chodzi o halogeny.Pozostaje jedynie parkowanie w bezpiecznych miejscach.

siwy77
wiem o czym pisze
Posty: 74
Rejestracja: 2009-12-10, 15:50
Lokalizacja: Lublin

Post autor: siwy77 » 2011-02-09, 22:47

TOMMY1981 pisze:Pozostaje jedynie parkowanie w bezpiecznych miejscach.
No wlasnie, sadzilem ze parking jest bezpieczny, pytalem sie sasiada wczoraj, ktory obok mnie parkuje i mi powiedzial, ze odkad tu mieszka (kilka lat) to jeszcze nieslyszal zeby cos sie wydarzylo na parkingu. No nic, zglosilem szkode z AC, wiec zobaczymy co mi powiedza i ile dadza.
Juke 1.6 DIG-T + K12 160SR

bobroy
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-25, 10:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bobroy » 2011-02-25, 11:05

Mnie też kiedyś ukradli halogeny na parkingu pod pracą :-( Zabezpieczyłem je w ten sposób, że dałem śruby bez łbów, czyli takie z półokrągłymi łbami. Dodatkowo dałem po dwie nakrętki od środka. Nieźle się namęczyłem z prawą lampą. Teraz nie ma siły, żeby je odkręcić bez zdejmowania zderzaka. :-D
Natomiast jakiś czas temu ktoś zwinął mi tę szarą osłonkę śruby :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”