Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] nierówne obroty

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Max06
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-06, 20:49
Lokalizacja: Jabłonna

[P/WP11.144] nierówne obroty

Post autor: Max06 » 2011-01-06, 21:22

Witam,

Mam pewien problem, a w innych wątkach nic takiego nie znalazłem.
Przy 195 000 w mojej primerce p11.144 1.8 QG padła mi skrzynia :-/ . Nie wiem czy to moja wina czy poprzedniego właściciela. Nieważne. W warsztacie przy okazji wymienili mi sprzęgło (na Valeo). Poprzednie też było w nie najlepszym stanie (widziałem). A ponieważ zbliżał się termin zrobiłem przegląd i wymianę oleju, filtrów...

Po tym wszystkim coś mi nie pasowało :-( . Po kilku dniach doszedłem co: silnik pracował nierówno :-? . Widzę to na biegu jałowym zarówno przy zimnym, jak i rozgrzanym silniku. Poza tym chyba dość wolno schodzi z obrotów, bo na początku ciągle za szybko wciskałem sprzęgło przy zmianie biegów, zanim zszedł z obrotów (ale to może po zmianie sprzęgła inaczej łapie). Poza tym jak wciskam sprzęgło na biegu jałowym obroty też nieznacznie się podwyższają na chwilę.
Chyba też nie równo pracuje w czasie jazdy. Zauważyłem, że przy hamowaniu silnikiem trochę różnie się zachowuje.
A przy rozruchy zdarza się (choć nie zawsze), że jakiś czas pozostaje na podwyższonych obrotach, tak ok. 1 500 obr/min. Trwa to czasem 1 s, czasem 5. Wiem, że zima itd, ale do tej pory czegoś takiego nie miałem :sad: .

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady. Czy powinienem pojechać z jakimiś ustawieniami do poprawy w warsztacie, czy mam coś jeszcze do roboty. Ale wcześniej silnik bardzo równo mi chodził.
Z góry dziękuję.
Primera p11.144 1.8
wcześniej: p10 1.6

Awatar użytkownika
BULI
aktywny forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 2009-12-07, 10:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BULI » 2011-03-14, 11:41

Max06, na mój gust to powinieneś wyczyścić przepustnicę i przepływkę i pojechać ustawić bieg jałowy i mapę samouczącą się i powinno być OK. Do ASO nie polecam bo zedrą dużo kasy, lepiej jechać do dobrego mechanika z kompem co się zna na rzeczy.
Sprawdź tez silnik krokowy.
BULI
Reklamacji na zamknięte tematy nie uwzględniam :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”