Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Przekładka silnika p10 2.0 16v na p11 2.0 16v prz

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Febra
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-05, 11:13
Lokalizacja: Wyszków

[P10/WP10] Przekładka silnika p10 2.0 16v na p11 2.0 16v prz

Post autor: Febra » 2010-09-05, 12:55

Witam wszystkich posiadaczy tej marki! Jestem nowym użytkownikiem jak i fanem tej marki.
Moja wiedza nie jest wystarczająca dlatego proszę o porady...
W mojej p10 2.0 Twin cam padła uszczelka pod głowicą, postanowiłem kupić drugi motor od p11 przed liftem też dwulitrową SR. Silnik który kupiłem jest z 98 roku a moja p10 jest z 1996r.
Z mojego porównania tych silników zauważyłem różnicę w kolektorach, umiejscowienia filtru oleju, mam pytania:
1. Czy kolektor wydechowy zostaje mój bo tamten od p11 różni się znacznie.
2. Czy kolektor dolotowy zostaje od p11 z tego co czytałem w listwie wtryskowej mam przełożyć swoje wtryski od p10 i czy to wszystko??? Czy krokowiec zostaje-pasuje?
3.Przepływomierz zostaje mój?Czy lepiej dokupić od p11. b
4.Czy bede musiał przerabiać jakieś kostki?
5.Na co muszę zwracać uwagę?
6.W silniku który kupiłem jest olej widać nie przepracowany czy muszę go wymienić (silnik stał wyjęty od marca).
7. Czy aparat zapłonowy zostaje od p11, ten silnik ma niby przejechane 130 000 więc niedużo jedyny wyciek jaki zauważyłem to z tyłu od napinacza łańcucha rozrządu. Reszta suchutka.

Zamiana tego silnika to wyzwanie dla mnie nie lada... ale przynajmniej sprzęgło widze że jest prawie nowe.

Jestem laikiem w tej dziedzinie ale zależy mi żeby wszystko poszło ok bo nie chce zmieniać auta jeśli już to na p11 :-D ale na razie mnie nie stać

Dziękuję za każdą pomoc!!!

A silnik oryginalny mam taki:
Febra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”