Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Kawałki metalu,opiłki w misce olejowej

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
creativesb
nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-03-19, 16:28
Lokalizacja: Suwałki

[P10/WP10] Kawałki metalu,opiłki w misce olejowej

Post autor: creativesb » 2014-04-17, 19:57

Witam, kupiłem jakiś czas temu silnik ga16 żeby zastąpić obecny, celem uszczelnienia zdjąłem miskę olejową i znalazłem na dnie kawałki chyba aluminium bo magnes ich nie przyciąga, nie jest tego dużo, są koloru srebrnego, z jednej strony chropowate a z drugiej gładkie, nawet był kawałek zwinięty w taki rulonik, mam się bać ? panewki ? , czytałem gdzieś ze mogą to też być panewki wałka rozrządu ? może zdejmował ktoś miskę w ga16 i to normalny objaw :) ?

BOX47
nowy na forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-04-02, 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: BOX47 » 2014-04-17, 22:46

tak tylko dodam
czy te opiłki są na pewno aluminiowe
czy może ktoś już coś robił i zastąpił coś czymś stalą nierdzewną, którą też magnes nie złapie (niezbadane są wyroki warsztatowych znachorów)
wszelkiego rodzaju elementy trwałe w sensie opiłki itp dają dużo do myślenia i skłaniają do zdiagnozowania problemu żeby nie okazało się coś więcej a nieraz z błahej przyczyny

Awatar użytkownika
creativesb
nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-03-19, 16:28
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: creativesb » 2014-04-18, 18:25

no nie wiem, chyba że coś z góry, bo miska wygląda na nigdy nie zdejmowaną wklejona takim niebiesko białym uszczelniaczem jak na reszcie, na smoku też czysto nic nie było

[ Dodano: 2014-04-20, 20:27 ]
No nie wiem , ma ktoś coś jakieś pomysły ? spostrzeżenia ?? , zdejmował miskę w sr20 czy innym podobnym silniku, bywały tam jakieś brudy, elementy ? , chodziło to, bo nie wiem czy składać montować i się nie martwić, czy coś z tym robić, gdzie zajrzeć

[ Dodano: 2014-04-23, 21:22 ]
Dobra, widzę że niestety na tym forum nigdy nic się nie dowiem, bezsensowne pisanie moich postów bo 160 wyświetleń a odpowiedź aż jedna, już kilka tematów pisałem to też po 3 odpowiedzi, odpowiedź uzyskują tylko najsławniejsze postacie forum ,nowy może tylko poczytać biernie a pomocy zero..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”