Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Nissan Primera P12 1.8 16V benz./gaz - brak mocy

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

SzabelFTN
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-21, 18:25
Lokalizacja: Grudziądz

[P12/WP12] Nissan Primera P12 1.8 16V benz./gaz - brak mocy

Post autor: SzabelFTN » 2012-02-21, 18:29

Witam !
Szukałem w innych postach ale wszystkie dotyczyły diesel'i :/
Moje autko Nissan Primera P12 1.8 16V benzyna/gaz nagle "stracił moc"

Co się dzieje:

- jadąc po równej drodze (np. autostrada) auto rozpędza się do maks 80 km/h,
- jadąc pod górkę od razu czuć spadek mocy (i zarazem prędkości), nie obchodzi się bez redukcji na niższy bieg i powolnym (ok. 40 km/h) "człapaniu" się pod górę,
- wyprzedzać nie idzie wcale (praktycznie zero przyspieszenia),

Wcześniej miałem awarię na autostradzie: wtedy zawiodła elektronika - brak ładowania akumulatora (padły jakieś bezpieczniki). Później przez własną głupotę dolewając olej zapomniałem zakręcić korka i żona wychlapała "trochę" oleju. Wszystko było ok do czasu gdy żona zatankowała gaz, auto zaczęło jej nagle przerywać i na gazie nie dało się jeździć (auto szarpało i przy spadaniu obrotów gasło), podobne choć nie tak intensywne objawy na benzynie. Okazało się, że to sonda lambda. Sondę wymieniłem i teraz mam te objawy, które podałem na samej górze :/

Byłem u mechanika podłączyć się pod komputer (o dziwo nie wykrywa żadnych błędów). Podejrzewałem uszczelkę pod głowicą, lecz to też nie to. Jedyne co jeszcze mi przyszło do głowy to katalizator.

Nie mam już siły na to auto :(

Proszę o pomoc !

Mas
fanatyk nissana
Posty: 890
Rejestracja: 2009-12-09, 08:44
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Mas » 2012-02-21, 18:44

Podejrzewam raczej przepływomierz. Spróbuj podmienić z kimś znajomym.

Co do uszczelki po głowicą to nie wydaje mi się - sprawdź czy pod korkiem wlewu oleju nie masz "mazi" powstałej z płynu chłodniczego oraz czy w układzie chłodzenia nie masz oleju.
kiedy zmieniałeś ostatnio świece?

Popatrz jeszcze w tematach w dziale Almera - ten sam silnik 1,8 co u Ciebie a trochę więcej informacji :)

SzabelFTN
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-21, 18:25
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: SzabelFTN » 2012-02-21, 20:23

Mas pisze:Podejrzewam raczej przepływomierz. Spróbuj podmienić z kimś znajomym.

Co do uszczelki po głowicą to nie wydaje mi się - sprawdź czy pod korkiem wlewu oleju nie masz "mazi" powstałej z płynu chłodniczego oraz czy w układzie chłodzenia nie masz oleju.
kiedy zmieniałeś ostatnio świece?

Popatrz jeszcze w tematach w dziale Almera - ten sam silnik 1,8 co u Ciebie a trochę więcej informacji :)
Przepływomierz był sprawdzany na komputerze i niby z nim jest wszytko w porządku.
Możliwe, że jest uszkodzony, a komputer nie wykrywa usterki ??

Pod korkiem żadnej "mazi" nie ma. Świece wymieniałem rok temu na nowe specjalne gazowe.
Co do oleju w ukł. chłodzenia muszę to sprawdzić, ale zrobię to dopiero jutro...

Awatar użytkownika
Morphinus8
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2012-01-02, 22:38
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: Morphinus8 » 2012-02-21, 21:54

Ja takie obiawy miałem, ale bardziej odczuwalne były na gazie. Okazało się, że to tylko filtr powietrza. Gazownik ustawiał mieszankę na nowym filtrze, a gdy filtr się przybrudził, mieszanka okazała się zbyt bogata. Na PB nie było to aż tak odczuwalne, ale po wymianie filtra różnica spora.
Prędkość nie zabija !! !! !!
Zabija zbytnia pewność siebie !! !! !!

Ku przestrodze: http://www.youtube.com/watch?v=7sJg9PuXMRk&NR=1

SzabelFTN
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-21, 18:25
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: SzabelFTN » 2012-02-22, 15:23

Problem został rozwiązany. Po tych wszystkich przejściach padł jednak katalizator. Po odłączeniu samochód "moc" odzyskał ;) Pozostało mi tylko kupić i wstawić nowy.

Dziękuję wszystkim za rady.

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2012-02-22, 16:05

A który katalizator padł? ten w kolektorze? Jeździłeś przez chwilę bez kolektora? Masz ten pojedynczy czy podwójny katalizator?
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

SzabelFTN
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-21, 18:25
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: SzabelFTN » 2012-02-22, 20:57

Tak, ten w kolektorze i jeździłem bez niego (a raczej mechanik :D). A katalizator mam pojedynczy.

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2012-02-22, 22:22

ja zaraz biorę się za produkcję kolektorów sportowych do QG także katalizator idzie w niepamięć :-D jakbyś się wstrzymał chwilę czasu to zamiast pakować kasę w katalizator wrzuciłoby się sportowy kolektor pod maskę ;) Silnik zyska na mocy, elastyczności - tylko zieloni mogą mieć coś przeciw
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

ice
aktywny forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 2009-12-09, 14:34
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: ice » 2012-02-23, 08:54

MacGayver pisze: tylko zieloni mogą mieć coś przeciw
Tak tak zieloni i ich problemy..

Jak już będziesz miał ten kolektor, to daj znać na priv bo będę zainteresowany ;)
BMW E46 320D
Nissan Primera P11.144
Mini Cooper - Żonowóz :)

SzabelFTN
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-21, 18:25
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: SzabelFTN » 2012-02-23, 15:11

MacGayver pisze:ja zaraz biorę się za produkcję kolektorów sportowych do QG także katalizator idzie w niepamięć :-D jakbyś się wstrzymał chwilę czasu to zamiast pakować kasę w katalizator wrzuciłoby się sportowy kolektor pod maskę ;) Silnik zyska na mocy, elastyczności - tylko zieloni mogą mieć coś przeciw
"do QG" ?? Tzn. ?? Bo ja właśnie z tych zielonych :D I ile za ten kolektor ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”