Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

[P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: bartekzuczek » 2018-04-04, 21:31

Cześć. Posiadam primerkę 1.8 2001 climatronik. Z moich spostrzeżeń wynika że regulacja temperatury działa do 23 stopni C. Mianowice zwiększając temperaturę z 18 na 19 potem 20 21 22 czuć zmianę temperatury lecz jest to dość gwałtowna zmiana. Skok nie np o 1 stopień tylko od razu o 5 stopni C. Przy ustawieniu temp na 23 powietrze jest już bardzo gorące, dalsza regulacja do 32 nie zmienia temperatury. Zaglądając w okolice mieszalnika powietrza zauważyłem cięgiełko które się porusza wraz ze zmianą temperatury lecz zmienia położenie do momentu ustawienia 23 stopni, dalsza zmiana nie powoduje zmiany położenia cięgiełka. Co może stać za takim nieprawidłowym działaniem, uszkodzony panel sterownia temp, jakiś silniczek poruszający tym cięgiełkiem, sterownik - dodam że odłączałem aku na jakiś czas celem zrestartowania klimatronic, jednak nie przyniosło to efektu. Czy jest taka możliwość, że ta regulacja temp może wymagać jakiejś kalibracji?? Koledzy forumowicze bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: smeru » 2018-04-05, 06:55

Wszystko dobrze działa. Ustawiasz nie temperaturę nawiewu, ale temperaturę jaka ma być w samochodzie. W P11.144 czujnik temperatury jest obok kierownicy po prawej stronie. Jak ustawiasz temperaturę wyższą niż ta co jest w samochodzie, to zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem. Ustawiasz 25, to dmucha powietrzem o temperaturze np 35, ale tylko chwilę, ustawiasz 30 to też dmucha powietrzem 35, ale dłużej.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: bartekzuczek » 2018-04-09, 21:11

No raczej nie jest dobrze bo tym gorącym powietrzem dmucha cały czas i jest to niezależnie czy mam włączone auto czy manual.

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: zuh » 2018-04-10, 06:31

Jak jest na auto to będzie wiało aż uzyska odpowiednia temp.
Jak jest zimno na w aucie np 12 stopni i ustawisz na 25 stopni to będzie wiało maksymalnie ciepłym powietrzem. A jak w aucie będzie 24 stopnie i ustawiasz 25 stopni to i będzie już tylko lekko wiało pomimo że ustawiona jest taka sama temperatura.
Minus jest taki że jest tylko jeden czujnik temp i jak ustawisz np na nogi to będzie tak długo grzać aż w okolicy czujnika zostanie osiągnięta ustawiona temp. pomimo że w strefie nóg jest już odpowiednio ciepło.

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: bartekzuczek » 2018-04-10, 22:04

To w końcu jeśli ustawię na manualną klimę i sobie ustawię temperaturę na 23 stopnie to mi cały czas dmucha gorącym powietrzem, cały czas takim dmucha bo się samo nie zmienia. Napisałem w pierwszym poście że sprawdzałem jak się wychyla cięgło przy zmianie temperatury. przy zmianie temp. od 23 stopni do 32 to cięgło się nie porusza czyli na mój gust mieszalnik jest ustawiony na nadmuch jedynie gorącego powietrza. Rozumiem że na ustawieniu AUTO będzie dmuchało dotąd gorącym aż osiągnie temp zadeklarowaną ale u mnie ile bym nie grzał to cały czas wieje gorącym powietrzem. Temperatura powietrza zmienia się jedynie w zakresie 18-23. Bodajże jakieś 2 lata temu działało to inaczej, Temperatura stopniowo się zmieniała. Teraz na przykład jeśli sobi ustawię temp. na np. 26 stopni na AUTO dmuchawa włącza się na przykładowo 3 bieg i stopniowo ze wzrostem temperatury obroty dmuchawy się zmniejszają aż dochodzi do 1 biegu, kiedy do tego dochodzi nadal wieje gorącym powietrzem i to już się nie zmienia a w samochodzie robie się ukrop a nie np zadeklarowane 23 czy tam 24 stopnie.

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: bandito » 2018-04-10, 22:59

To pewnie masz uszkodzony ten czujnik temperatury powietrza. Dlatego tak się dzieje

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: bartekzuczek » 2018-04-11, 22:22

bandito pisze:
2018-04-10, 22:59
To pewnie masz uszkodzony ten czujnik temperatury powietrza. Dlatego tak się dzieje
To ten czujnik bierze udział przy ustawieniu manualnym temperatury?? Nie jestem mechanikiem ale zdaje mi się, że jeśli ustawiam sobie jakąś temperaturę manualnie nie AUTO no mieszalnik ustawia się w takiej pozycji aby po osiągnięciu przez silnik tem. 90 wiało powietrzem jakie sobie wybrałem a nie maksymalnie gorącym jak u mnie w samochodzie. Przy ustawieniu na AUTO regulacja temp jest automatyczna i wentylator raz włącza się na wyższe obroty przy spadku temp. raz zwalnia przy osiągnięciu zadanej temp. U mnie jak sobie ustawiam temp na 23 stop. to po jakimś czasie jest już strasznie gorąco. ale może na początek spróbuję wymienić ten czujnik. Ja zastanawiam się czy takie coś nie może być winą wadliwego przełącznika do ustawiania temp albo jakiegoś sterownika czy czegoś takiego.

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: [P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie

Post autor: bandito » 2018-04-13, 22:09

Spróbuj podmienić albo co i zobaczysz;-)
Pamiętam że jak go nie podpielem raz przez przypadek w lato przy wyjmowaniu licznika to przez drogę do sklepu ( po żarówkii do licznika) cały czas mi dmuchało ciepłe a nawet gorące powietrze. I miałem właśnie na manualu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”